forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

elzab d10 paragony z wystawionymi fakturami

  • Dodano: 6 wrz 2018, 14:16
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 3 odpowiedzi 3
Autor: JoMa
elzab d10 - faktura do paragonu wystawionego w firma.
Planuję zakup drukarki fiskalnej Elzab d10 i mam pytanie.
Czy paragony wystawione w systemie wfirma będą automatyczne usuwane z miesięcznego zestawienia sprzedaży jeśli do takich paragonów wystawiono fakturę VAT? Techniczne nie ma chyba problemu z taką funkcjonalnością ale nie wiem czy jest to wdrożone.
PRACOWNIK
  • Dodano: 6 wrz 2018, 19:33
Witam,
faktury do paragonu wystawiane w systemie są automatycznie księgowane ze względu na obowiązek ich wykazania w JPK_VAT.
W przypadku automatycznego księgowania paragonów wystawianych w systemie ( https://pomoc.wfirma.pl/-paragon-fiskalny-jak-wystawic ) lub księgowania łącznego raportu okresowego ( https://pomoc.wfirma.pl/-ksiegowanie-lacznego-raportu-okresowego-z-kasy-fiskalnej ) należy dokonać wyksięgowania sumy wystawionych faktur do paragonu z danego miesiąca - system pomaga wygenerować raport faktur do paragonu na podstawie którego dokonuje się zbiorczego wpisu korygującego.
Szczegółowe instrukcje postępowania wyjaśnia artykuł z pomocy: https://pomoc.wfirma.pl/-faktura-sprzedazy-do-paragonu-jak-wystawic

Przy paragonach fiskalnych wystawianych bezpośrednio w systemie alternatywną funkcją jest możliwość oznaczenia konkretnego paragonu - rozlicz - wyksięguj paragon. Czynności tej dokonuje użytkownik.

Polecam również w tym temacie: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-faktura-do-paragonu-w-jpk
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
  • Dodano: 9 wrz 2018, 06:34
Dziękuję za instrukcję. Czyli jednak trzeba sporo zrobić ręcznie. A mogłoby być automatycznie bo to rozliczenie da się zrobić automatycznie. Takie rozliczanie jest identyczne jak rozliczanie paragonów na "zewnętrznej" kasie fiskalnej. Też trzeba to robić ręcznie. W tej chwili od miesięcznego raportu z kasy odejmuję paragony do których wystawione są faktury. Przy kasie połączonej z wfirma mogłoby być automatycznie. Teraz to juz sugestia żeby system to sam wyliczał.
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 9 wrz 2018, 06:40
Dziękujemy za sugestie. Obecnie oczywiście możliwe jest zaznaczenie zbiorcze paragonów do których zostały wystawione faktury a następnie ich wyksięgowanie poprzez funkcję Rozlicz - Wyksięguj paragon. System pozwala na wydruk rejestru faktur do paragonu będącego podstawą do dokonania zapisu zbiorczego co również ułatwia księgowanie. Natomiast oczywiście Pana sugestię przekazuję do działu weryfikującego i planującego kolejne aktualizacje w systemie.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Pytanie:
elzab d10 paragony z wystawionymi fakturami