forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Nowy wzór zaświadczenia ZUS Z-3b

• Dodano: 4 wrz 2018, 10:25
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 6 odpowiedzi 6
Autor: WojtekW
Dzień dobry,

fajnie, że w wfirma.pl można utworzyć wniosek o zasiłek chorobowy przedsiębiorcy (zaświadczenie ZUS Z-3b), ale od 1 lutego 2018 jest już nowy wzór http://www.zus.pl/wzory-formularzy/zasilki/zasilek-chorobowy/-/publisher/details/1/zaswiadczenie-z-3b/ZUS_Z-3B

Czy możemy liczyć na jego wdrożenie? Dziękuję.
PRACOWNIK
  • Dodano: 4 wrz 2018, 10:51
Dzień dobry,
obecny wzór zaświadczenia ZUS Z-3b jest jeszcze akceptowany przez ZUS a nowy formularz jest już u nas wdrażany i zostanie udostępniony w najbliższej aktualizacji, którą planujemy na koniec września.

Pozdrawiam
0 komentarzy 0
  • Dodano: 4 wrz 2018, 14:36
Super, bo wczoraj składałem ten druk i mi w ZUSie kazali przepisać na nowy... :(
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 4 wrz 2018, 14:36
Niestety najprawdopodobniej zależy to od konkretnej placówki ZUS. Natomiast jak wspomniałam wcześniej, nowe druki będą niebawem dostępne w systemie.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
  • Dodano: 4 wrz 2018, 21:15
Wykorzystując już rozpoczęty temat to zauważyłem, że na ePUAP jest wniosek ZAS-53, który można złożyć elektronicznie. Jaka jest różnica między ZAS-53 a Z-3b? Oba to wnioski o zasiłek chorobowy, ale ZAS-53 można złożyć elektronicznie.
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 4 wrz 2018, 21:15
ZUS Z-3b to zaświadczenie płatnika składek, które dotyczy osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą, a ZAS-53 to wniosek o zasiłek chorobowy.
Wniosek ZAS-53 wypełnia się tylko do e-zwolnień i przez ZUS jest obecnie traktowany na równi z ZUS Z-3b.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 5 wrz 2018, 21:32
Też tak myślałem, dlatego wypełniłem ZAS-53 do mojego e-zwolnienia, ale ZUS wezwał mnie do uzupełnienia i wypełnienia Z-3b - może w ZUSie nie wiedzą jeszcze ;)
0 komentarzy 0
Pytanie:
Nowy wzór zaświadczenia ZUS Z-3b