forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Problem z wysyłką deklaracji VAT-7 (błąd 401)

PRACOWNIK
  • Dodano: 31 sie 2018, 12:17
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 2 odpowiedzi 2
Szanowni Państwo,

informujemy, że w dniu dzisiejszym po stronie Ministerstwa Finansów wystąpił problem z odbiorem wysyłanych deklaracji i korekt deklaracji VAT-7/ VAT-7k.

Na chwilę obecną Ministerstwo Finansów nie poinformowało o przewidywanym terminie naprawy błędu. Po jego wyeliminowaniu konieczne będzie ponowienie wysyłki deklaracji VAT-7/VAT-7k lub ich korekt, do których został zwrócony kod błędu 401.
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
  • Dodano: 17 wrz 2018, 15:21
czy problem został rozwiązany?. Dziś to samo.
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 17 wrz 2018, 15:21
Witam,
problem z wysyłką deklaracji i korekt deklaracji VAT-7/ VAT-7k, o którym mowa w tym poście został usunięty tego samego dnia po stronie Ministerstwa Finansów.
Na chwilę obecną nie zaobserwowaliśmy problemów z wysyłką powyższych deklaracji.
Błąd wysyłki deklaracji bez użycia podpisu najczęściej pojawia się z powodu podania błędnych danych weryfikacyjnych. Proszę ponownie spróbować wysłać deklarację z systemu a przy tym zweryfikować podawane dane (imię, nazwisko, NIP, data urodzenia, kwota przychodu z poprzedniego roku podatkowego) pod kątem ewentualnych błędów oraz sprawdzenia czy nie pojawia się literówka lub niepotrzebne spacje w danych oraz czy podawana jest właściwa kwota przychodu.
Szczegóły na temat generowania i wysyłki deklaracji VAT w systemie wyjaśniają artykuły: https://pomoc.wfirma.pl/-rozliczanie-vat-miesieczne-i-kwartalne ; https://pomoc.wfirma.pl/-e-deklaracje
W razie wątpliwości lub dalszych problemów proszę o kontakt za pomocą funkcji Zapytaj eksperta, dostępnej w systemie: https://pomoc.wfirma.pl/-pomoc-ekspertow-ksiegowych
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Pytanie:
Problem z wysyłką deklaracji VAT-7 (błąd 401)