forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Automatyczne wystawianie proform/ofert

 • Dodano: 17 lip 2018, 10:12
 • Nikt nie ma tego samego pytania 0
 • 6 odpowiedzi 6
Autor: Robert Z.
Przydałaby się cykliczna możliwość automatycznego wystawiania proform/ofert (obecnie tylko faktury i dowody wew.). W niektórych przypadkach jest tak że klient może zrezygnować z usługi po prostu jej nie opłacając na kolejny okres. Wtedy wysyłamy proformę aby nie było skutków księgowych. To najczęściej dotyczy usług cyklicznych (abonamentowych).
PRACOWNIK
 • Dodano: 17 lip 2018, 14:40
Witam,
obecnie istnieje możliwość powielenia wystawionej pro formy, co można dokonać w zakładce PRZYCHODY - PRO FORMY, zaznaczając wybraną pro formę i wybierając opcję POWIEL. W ten sposób może Pan wystawiać kolejne zamówienia na taką samą wartość i do tego samego kontrahenta. Natomiast pro formy i oferty nie służą do automatycznego wystawiania zamówień/ofert na usługi cykliczne.

Do rozliczania usług cyklicznych przeznaczona jest funkcja polegająca na utworzeniu usługi cyklicznej i automatycznym wygenerowaniu faktury sprzedaży dotyczącej usług cyklicznych.
Usługi cykliczne wiążą się bowiem z tym, że są świadczone w sposób ciągły, zatem sprzedaż jest zaplanowana i zazwyczaj dochodzi do skutku.

Szczegóły rozliczania usług cyklicznych w systemie wyjaśnione są w artykule: https://pomoc.wfirma.pl/-rozliczanie-uslug-cyklicznych
Polecam również w tym temacie: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-swiadczenie-uslug-ciaglych-a-wlasciwe-wystawianie-faktur-od-2014-roku

Dziękujemy natomiast za zgłoszenie nowej funkcjonalności. Przemyślimy ją pod kątem użyteczności w naszym systemie.

Pozdrawiam
0 komentarzy 0
 • Dodano: 17 lip 2018, 18:58
Osobiście otrzymywałem proformy od firmy hostingowej, które wyglądały na generowane automatycznie 2 tygodnie przed końcem abonamentu rocznego. Po ich opłaceniu dostawałem potwierdzenie w postaci faktury VAT a abonament był przedłużany na kolejny okres. Gdy chciałem zrezygnować z ich usług, to po prostu nie opłaciłem proformy.

Zatem funkcjonalność proformy automatycznej ma uzasadnienie :)
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
 • Dodano: 17 lip 2018, 18:58
Na chwilę obecną w systemie nie ma funkcji automatycznego wystawiania pro form. Podobną funkcjonalność zapewnia akcja POWIEL, co pozwala na szybkie wygenerowanie nowej pro formy dla danego kontrahenta, z tymi samymi wartościami zamówienia. Jednakże dziękujemy za zgłoszone sugestie. Zostały one przekazane do działu Rozwoju celem analizy ewentualnego wdrożenia.
Pozdrawiam
1 komentarz 1
 • Dodano: 19 lip 2018, 07:30
Powiel. To jednak nie to samo bo musi to zrobić człowiek a tu chodzi o zautomatyzowanie czynności. Dziękuję za przekazanie dalej, może uda się to wdrożyć.
 • Dodano: 27 lip 2018, 13:18
:/ może ja czegoś nie rozumiem ale jak to nie ma automatycznego cyklicznego wystawiania pro-form??? Przecież ja tak wystawiam właśnie za usługi hostingowe (i nie tylko) dokładnie taki przypadek jak opisał Pan Marek.
PRZYCHODY - AUTOMATYCZNE - FAKTURY - + DODAJ FAKTURĘ AUTOMATYCZNĄ - RODZAJ DOKUMENTU - Faktura pro forma
Jak ktoś opłaci to wystawiam mu F-VAT, a jak nie opłaci to po okresie poprzednio opłaconym wyłączam usługę, ustawiam co ile miesięcy ma się wystawiać i działa...
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
 • Dodano: 27 lip 2018, 13:18
Witam,
w systemie istnieje możliwość automatycznego wystawienia pro form ( https://pomoc.wfirma.pl/-faktura-automatyczna-jak-wystawic ) jednak nie jest możliwe wygenerowanie automatycznej oferty i funkcja ta została zgłoszona do działu technicznego w celu analizy pod kątem ewentualnego wdrożenia w przyszłości.
Nie ma natomiast możliwości wystawiania w systemie pro form cyklicznych.
Ze swojej strony pragnę jednak podkreślić, że wystawianie pro form automatycznych wiąże się z obowiązkiem uważnej weryfikacji wyciągu z rachunku bankowego ponieważ w momencie otrzymania częściowej lub 100% zaliczki powstaje obowiązek podatkowy w podatku VAT w odniesieniu do otrzymanych środków należy wystawić fakturę zaliczkową ( https://pomoc.wfirma.pl/-faktura-zaliczkowa-jak-wystawic ).
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
 • Dodano: 6 wrz 2018, 18:54
podpinam się do zgłoszenia, też potrzebuje automatyczne proformy na usługi hostingowe
1 komentarz 1
PRACOWNIK
 • Dodano: 6 wrz 2018, 18:56
Witam, istnieje obecnie możliwość ich automatycznego generowania: PRZYCHODY - AUTOMATYCZNE - FAKTURY - DODAJ FAKTURĘ AUTOMATYCZNĄ gdzie w polu Rodzaj dokumentu wskazuje się: Faktura pro forma: https://pomoc.wfirma.pl/-faktura-automatyczna-jak-wystawic
Pozdrawiam
Pytanie:
Automatyczne wystawianie proform/ofert