forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Strona główna i moduł "Faktury z nieuregulowaną płatnością".

 • Dodano: 4 lip 2018, 17:14
 • 10 odpowiedzi 10
Autor: Milex (Milex)
Strona główna i moduł "Faktury z nieuregulowaną płatnością".
Po aktualizacji ten moduł jest dużo mniej funkcjonalny.
Nie można rozliczyć faktury z jego poziomu, ani ustawić widoku pożądanej ilości faktur na jednej stronie.

Żeby zrobić obie rzeczy trzeba kliknąć na pełen widok, co jest kolejnym niepotrzebnym "klikiem" i jest dużo mniej wygodne.
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
PRACOWNIK
 • Dodano: 4 lip 2018, 19:35
Witam,
moduł informacyjny "Faktury z nieuregulowaną płatnością" znajdujący się w zakładce START - STRONA GŁÓWNA zawiera spis ostatnio wprowadzonych dokumentów. Jest to jeden z modułów, który zawiera najważniejsze informacje w skrótowej formie. Zatem rozliczenie wyświetlanych faktur jest możliwe po kliknięciu na numer danej faktury i wybranie opcji ROZLICZ w wyświetlonym widoku szczegółowym faktury. Wyświetlanie ilości faktur w module jest ograniczone do 5 faktur ze względu na wielkość miejsca jakie moduł może zajmować na stronie głównej. Aby wyświetlić kolejne faktury można przejść do kolejnych stron w module.
Wprowadzona została również opcja w tym module PRZEJDŹ DO PEŁNEGO WIDOKU, która umożliwia pełne operowanie wyświetlonymi fakturami. Z tego poziomu możliwe jest m.in. rozliczanie płatności oraz wyświetlenie większej ilości faktur.
Polecam w temacie modułów występujących w systemie artykuł: https://pomoc.wfirma.pl/-moduly-informacyjne
Pozdrawiam
1 komentarz 1
 • Dodano: 5 lip 2018, 18:28
Zgłaszam się jako kolejna osoba której brak pełnego widoku (wybór ilości wierszy, plus multiselekcja) w zestawieniu na stronie głownej przeszkadza.

Nie naciskam na powrót do poprzedniego rozwiązania, ale jeżeli w dyskusjach o nowym wyglądzie ten temat wraca od różnych użytkowników to może warto by było się zastanowić nad rozwiązaniem tego problemu?
PRACOWNIK
 • Dodano: 5 lip 2018, 18:28
Witam,
pełen widok modułu "Faktury z nieuregulowaną płatnością" nadal funkcjonuje, wystarczy na stronie głównej systemu wybrać w tym module opcję PRZEJDŹ DO PEŁNEGO WIDOKU. Moduł ten bez pełnego widoku jest celowo ujęty skrótowo, aby przy mnogości modułów, które użytkownik może włączyć nie wyświetlać zbyt wielu informacji, wówczas strona główna nie zawierałaby przejrzystego zestawienia najważniejszych danych.
Informacje o modułach dostępnych w systemie można przeczytać w artykule: https://pomoc.wfirma.pl/-moduly-informacyjne
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
 • Dodano: 16 lip 2018, 15:38
Niestety patrząc z perspektywy użytkownika absolutnie nie mają Państwo racji.

Obecny wygląd modułu, który jest okrojony, jest niewygodny i absolutnie niczemu nie służy. 5 faktur na stronę i klikanie na strzałki żeby przejść do kolejnych 5? Absurd.
A klikanie, aby przejść do pełnego widoku jest kolejnym niepotrzebnym "klikiem", okno się chwilę ładuje i zasłania wszystkie inne okna.

A rozwiązanie jest bajecznie proste: wystarczy, tak jak było to poprzednio, wprowadzić możliwość wyświetlania wybranej liczby pozycji na jednej stronie modułu, i tak jak poprzednio z paskiem do przewijania (aby samego modułu nie rozciągać żeby nie zajmował więcej miejsca - o czym Państwo piszą).
Jak ktoś nie chce zmian zostawia wyświetlanie 5 pozycji. Jak ktoś potrzebuje, to zaznacza dowolną inną liczbę i pojawia się pasek do przewijania listy.
A jak ktoś chce mieć podgląd na całą stronę to klika przycisk do pełnego widoku.

Mam nadzieję, że wyżej opisana funkcjonalność modułu zostanie przywrócona.
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
 • Dodano: 16 lip 2018, 15:38
Witam,
dziękujemy za uwagi. Moduły na stronie głównej mają ma celu wyłącznie szybki podgląd najważniejszych informacji. Dlatego też, widok funkcji bezpośrednio na modułach został celowo ograniczony. Będą trwały bowiem prace nad dalszą przebudową.

Jeżeli chce Pan uzyskać szczegółowy i wygodny widok faktur z nierozliczoną płatnością należy obecnie wykonać ten dodatkowy klik w opcję PRZEJDŹ DO PEŁNEGO WIDOKU dostępną w lewym dolnym rogu modułu lub przejść do zakładki PRZYCHODY - SPRZEDAŻ i skorzystać z filtrów pod tabelą.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
 • Dodano: 18 lip 2018, 14:39
Witam,
proponuję dodać jeszcze możliwość wstawienia kolumny z ilością dni (po lub przed terminem) tak jak było to przed aktualizacją.
Pozdrawiam.
1 komentarz 1
PRACOWNIK
 • Dodano: 18 lip 2018, 14:39
Witam,
po kliknięciu w opcję PRZEJDŹ DO PEŁNEGO WIDOKU możliwe jest dodanie dodatkowych kolumn w tabeli. W tym celu należy kliknąć w ikonę śrubek w prawym górnym rogi tabeli i wybrać opcję USTAWIENIA KOLUMN a następnie przeciągnąć do pola AKTYWNE KOLUMNY opcję "Dni po terminie" i zapisać.
Pozdrawiam
 • Dodano: 18 lip 2018, 19:35
Przepraszam, źle spojrzałam.
Faktycznie moduł "Faktury z nieuregulowaną płatnością" mają możliwość wstawienia kolumny z ilością dni, natomiast chodziło mi o taką możliwość również w module "Nieuregulowane należności i zobowiązania".
Pozdrawiam.
1 komentarz 1
PRACOWNIK
 • Dodano: 18 lip 2018, 19:35
Witam,
aktualnie w module "Nieuregulowane należności" lub "Nieuregulowane zobowiązania" nie ma możliwości dodania informacji o dniach po terminie. Niemniej jednak, dziękuję za zgłoszenie swojego pomysłu. Zostanie on przez nas rozważony.
Pozdrawiam
 • Dodano: 18 lip 2018, 19:35
Dzień dobry
Jest także jakiś błąd w tym module na stronie głównej - w przeciwieństwie do innych tabel, nie pozwala on na regulacje szerokości kolumn.
1 komentarz 1
PRACOWNIK
 • Dodano: 18 lip 2018, 19:36
Witam Pana,
zarządzanie układem i szerokością kolumn w module "Faktury z nieuregulowaną płatnością" jest możliwe dopiero z poziomu widoku szczegółowego, po kliknięciu w przycisk PRZEJDŹ DO PEŁNEGO WIDOKU.
Pozdrawiam
 • Dodano: 19 lip 2018, 13:40
Pani Angeliko, ale zmiana w widoku pełnym, nie zmienia kolumn w samym boksie na stronie głównej.
A dane są tam niepełne i niewidoczne.
Dodaje obrazek
1 komentarz 1
PRACOWNIK
 • Dodano: 19 lip 2018, 13:40
Witam,
w kolejnej aktualizacji systemu w module "Faktury z nieuregulowaną płatnością" zostanie dodana możliwość ręcznego ustawiania szerokości kolumn, co umożliwi dostosowanie modułu do własnej rozdzielczości urządzenia.
Pozdrawiam
 • Dodano: 19 wrz 2018, 08:16
Minęły dwa miesiące. Na kiedy przewidziana jest wspomniana aktualizacja?
1 komentarz 1
PRACOWNIK
 • Dodano: 19 wrz 2018, 08:16
Witam,
aktualizacja przewidziana jest na pierwszy weekend października.
Pozdrawiam
 • Dodano: 20 lis 2018, 08:29
Wygląd modułu, jest niewygodny . Pięć faktur na stronę to zdecydowanie za mało ?
Przejście do pełnego widoku jest stratą czasu . Przez ten beznadziejny widok często zdarza mi się przeoczyć przeterminowane faktury. Proszę coś z tym zrobić.
1 komentarz 1
PRACOWNIK
 • Dodano: 20 lis 2018, 08:29
Witam,
Moduły, które znajdują się na stronie głównej służą w głównej mierze jako informacje. W lewym dolnym rogu modułu znajduję się przycisk "Przejdź do pełnego widoku". Po kliknięciu w ten przycisk otwiera się okno z pełnym widokiem nieuregulowanych płatności. W tym oknie można już wyświetlić większą ilość wierszy.
Nowy wygląd:
Strona główna i moduł "Faktury z nieuregulowaną płatnością".