forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Nowy wygląd rozczarowuje

• Dodano: 4 lip, 14:22
  • 7 odpowiedzi 7
Dzień dobry, wiązałem duże nadzieje z nową wersją wfirmy, niestety się zawiodłem. Chciałbym przekazać swoje odczucia:
- aplikacja działa dużo wolniej niż wcześniej (Chrome macOS), dłużej ładują się strony i filtry, powielają faktury, całość mocniej obciąża przeglądarkę
- responsywności jak nie było tak nie ma - mało tego, z lewym panelem obsługa na urządzeniach mobilnych jest jeszcze trudniejsza
- główna kolumna-lista dokumentów nie zmieniła się i dalej wygląda jakby był rok 2008 a nie 18
- nie widzę żadnych zmian poprawiających funkcjonalność i ogólny UX aplikacji, jedynie korekty estetyczne

Mam nadzieję, że to początek prac, a nie efekt finalny, bo jestem bardzo zawiedziony. Najbardziej doskwiera mi prędkość działania, która utrudniła mi codzienną pracę. Lubię Państwa platformę i cenię ją za wiele funkcjonalności oraz świetną cenę, ale mam wrażenie, że przeprojektowanie zostało źle przemyślane.

Pozdrawiam i życze powodzenia w rozwoju,
TM
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
PRACOWNIK
  • Dodano: 4 lip, 17:07
Witam,
na wstępie dziękuję za przekazane spostrzeżenia i potwierdzam, że jest to jeden z etapów rozwoju systemu. Prace będą przez nas kontynuowane.

W zakresie szybkości działania nie odnotowaliśmy znaczących spowolnień ale w miarę możliwości sprawdzimy po swojej stronie w czym może tkwić problem, choć nie zawsze jest to problem aplikacji a niekiedy zewnętrzny - łącza internetowego, sprzętu, ilości danych na sprzęcie. Spowolnienie może też wynikać z ilości danych wyświetlanych w tabelach (ustawienia tabel prawy górny róg).

Responsywność - jak powtarzaliśmy wielokrotnie jest to pewien etap przejściowy, który będzie rozwijany i dostosowywany.

Lista dokumentów - wprowadziliśmy dwa widoki wygodny o kompaktowy oraz możliwość definiowania szerokości kolumn w tabelach. https://pomoc.wfirma.pl/-zarzadzanie-interfejsem Staramy się by zmiany wchodziły stopniowo i dawały możliwość Użytkownikom przyzwyczajenia.

Zmiany funkcjonalności - w zakładce USTAWIENIA » BEZPIECZEŃSTWO (https://pomoc.wfirma.pl/-aktualizacje-systemu ) dostępny jest moduł Informacje o aktualizacjach, gdzie widać jakie zmiany wdrożyliśmy poza zmianą interfejsu (m.in. w aktualizacji wdrożono:
- Sprawdzanie statusu kontrahenta w VAT - automatyczna weryfikacja podczas księgowania wydatków i wybranych przychodów
- Integrację z Blue Media dającą możliwość zapłat z poziomu systemu za podatki, zus i wydatki
- Możliwość określenia skutku księgowego na etapie wystawiania dokumentów przychodowych oraz księgowania dokumentów kosztowych - księguj do KPIR i VAT, księguj do KPIR, księguj do VAT, nie księguj
- Dowody wewnętrzne z możliwością przypisania dokumentu DW do pojazdu
- Zbiorcze drukowanie UPO do złożonych deklaracji
o czym pisaliśmy szerzej również na forum: https://forum.wfirma.pl/temat/5682-aktualizacja-wfirma-pl-18-3 , stąd mamy nadzieję że widać iż zmiana interfejsu nie była jedyną). W zakresie UX również drobnymi krokami ale cyklicznie wprowadzane są zmiany choćby grupujące funkcje systemowe i poprawiające przejrzystość systemu bez utraty jego użyteczności. I nie poprzestajemy na tym.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
  • Dodano: 6 lip, 15:10
Niestety całość również uważam może i za krok do przodu, ale dosyć niechlujny i zrobiony na szybko
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 6 lip, 15:10
Witam,
włożyliśmy bardzo dużo pracy w ostatnim czasie by przygotować odświeżoną wersję systemu i uporządkować widoki. Oczywiście mogą występować jeszcze małe niedociągnięcia natomiast na jasień planujemy przeprowadzenie większych działań w widokach wszystkich okien oraz na dashboardzie (Strona główna).
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
  • Dodano: 10 lip, 10:54
Niestety muszę się zgodzić z przedmówcami. Osobiście najbardziej doskwiera mi brak czytelności. Używam ultrabooka, ekrany nie należą do największych. Z poprzednią wersją nie było problemów. Obecnie szczerze mówiąc używam wfirma tylko do szybkiego wystawienia FV i czym prędzej się wylogowuje. Szkoda, że nie pozostawiliście swoim klientom możliwości logowania się do starej wersji, jak większość producentów podobnych serwisów. No nic, przy końcu abn będę myślał. Tymczasem życzę wyciągnięcia konstruktywnych wniosków i sukcesu! PS Nowe nie gryzie, chyba, że powoduje wściekliznę :D:D
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 10 lip, 10:54
Witam,
dziękujemy za szczerą opinię. Wszystkie sugestie są dla nas cenne. Włożyliśmy wiele pracy w stworzenie nowego wyglądu systemu i stale dążymy do jego udoskonalenia bowiem prace nad jego ulepszeniem nadal trwają.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
  • Dodano: 3 sie, 20:10
Niestety muszę się zgodzić że nowy wygląd jest trudny do przełknięcia a zawodowo zajmuje się tworzeniem aplikacji internetowych więc kilka widziałem. Rozumiem potrzebę czytelności ale umieszczenie całego interfejsu na jednolitym szarym kolorze, bez zarysowania bocznych kolumn czy górnych pasków nawigacyjnych powoduje że całość wygląda jak wersja do druku z usuniętym tłem. Przydałoby się wydzielić sekcje aby umożliwić łatwą nawigację pomiędzy nimi. Poprzedni interfejs był dużo estetyczniejszy i pozwalał na szybsze orientowanie się w opcjach. Poprzedni wygląd był znacznie czytelniejszy i ładniejszy, był na prawdę dobry. Rozważcie proszę możliwość przygotowania alternatywnej wersji zbliżonej do poprzedniego szablonu.
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 3 sie, 20:10
Dziękujemy za podzielenie się z nami swoimi spostrzeżeniami. Zostaną one przekazana do działu zajmującego się wizualnym aspektem systemu, gdzie zostaną poddane analizie i ocenie pod względem ewentualnego wdrożenia. Pragnę zapewnić, iż jest to pierwszy etap zmian wizualnych, które mają na celu optymalizację widoku desktopowego, będzie on punktem wyjścia do widoków umożliwiających pracę na urządzeniach mobilnych.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Nowy wygląd:
Nowy wygląd rozczarowuje