forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Blue Media - Link do płatności bezpośrednio na fakturze PDF

 • Dodano: 3 lip 2018, 14:58
 • 7 osobom podoba się ten pomysł 7
 • 5 odpowiedzi 5
Autor: Jacek S.
Blue Media - Link do płatności bezpośrednio na fakturze PDF

Przydałaby się możliwość dodawania linka bezpośrednio w szablonie faktury w PDF

1) W formie przycisku "Płatność Elektroniczna"
2) W formie Tagu/Znacznika, jaki można by dodać indywidualnie do szablonów własnych

Faktura sama jest czasem przechowywana w systemie (np. w wFirma, lub na dysku czy w systemie archiwizacji) bez treści wiadomości, a więc bez linku do płatności Blue Media.

A tak zawsze wystarczyłoby sięgnąć do PDFa z fakturą na którym byłaby taka płatność.

Przykład jak to robią dostawcy telekomunikacyjni w załączniku.

PS
W przypadku Orange, Plus GSM (Polkomtel), UPC - którzy zresztą mają też w ten sposób płatność przez Blue Media bezpośrednio z linku na fakturze PDF
 • Dodano: 19 mar 2019, 12:05
Konkurencyjny serwis z księgowością już to ma :) Sporą część faktur nie wysyłam przez wfirmę, tylko jako załącznik do normalnego e-maila - wtedy nie mogę korzystać z tych płatności. Przycisk na fakturze załatwi sprawę.
1 komentarz 1
PRACOWNIK
 • Dodano: 19 mar 2019, 12:05
Witam,
Serdecznie dziękujemy za sugestię dodania wspomnianej funkcji. Przekaże ją do działu planowania aktualizacji w celu analizy oraz ewentualnego wdrożenia.
Natomiast samą funkcję szybkich płatności BlueMedia posiadamy. Polega ona na tym, że po wysłaniu faktury do kontrahenta poprzez wiadomość e-mail w treści tej wiadomości zostaje dodany przycisk ZAPŁAĆ. Po kliknięciu w ten przycisk klient zostaje przeniesiony do płatności za dokument. Po dokonaniu płatności przez kontrahenta w systemie wFirma zostaje dodana kwota zapłaty, a status dokumentu zmianie się na "Opłacony".
Polecam także artykuł pomocy na temat BlueMedia: https://pomoc.wfirma.pl/-integracja-z-blue-media
Pozdrawiam
 • Dodano: 30 maj 2019, 06:41
Taki Link do płatności przydałby się bezpośrednio wkomponowany, zamieszczony wewnątrz PDF (klikalny z PDFa jak na przykładzie, zrzucie ekranu faktury Orange: https://forum.wfirma.pl/images/original/894).

PS
Będzie to też bardziej wiarygodne, gdy będzie w PDF, a nie luzem dodane w e-mailu jak teraz. Bo takie e-maile podszywające się pod płatności coraz częściej przychodzą jako spam.
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
 • Dodano: 30 maj 2019, 06:42
Dzień Dobry,
dziękujemy za przesłaną sugestię po obecnie przygotowywanej aktualizacji będziemy analizować możliwość jej wdrożenia. Powyżej opisaliśmy, jak można na dzień dzisiejszy skorzystać z przycisku zapłać z poziomu wiadomości e-mail.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
 • Dodano: 11 paź 2019, 11:53
właśnie poszukuję takiego rozwiązania - link w PDF. Czy to już może jest uruchomione ?
1 komentarz 1
PRACOWNIK
 • Dodano: 11 paź 2019, 11:53
Dzień dobry,
Niestety system wFirma nie posiada takiej funkcji. Na tą chwilę proszę o skorzystanie z rozwiązania podanego we wcześniejszych wiadomościach - włączenia odnośnika do wiadomości email za pomocą którego nastąpi przekierowanie na stronę płatności Blue Media. Opcja ta znajduje się w zakładce USTAWIENIA-INTEGRACJE-BANKI I PŁATNOŚCI-Dodaj przycisk płatności do maila z fakturą.
Pozdrawiam
 • Dodano: 21 lut, 20:40
Jest jeszcze jeden problem. Ten przycisk jest bardzo niewidoczny. Jest praktycznie na samym końcu. W moim przypadku biały, mały przycisk na białym tle. Kompletnie nieprzydatna opcja na chwilę obecną.
1 komentarz 1
PRACOWNIK
 • Dodano: 21 lut, 20:40
Dzień dobry,
dziękujemy za zgłoszenie sugestii zmiany. Nasz zespół odpowiadający za UX systemu przyjrzy się wskazanej przez Pana funkcji.
Pomysł:
Blue Media - Link do płatności bezpośrednio na fakturze PDF