forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Migracja na mojebiuro24 po skończonym okresie subskrybcji

 • Dodano: 2 lip 2018, 19:35
 • Nikt nie ma tego samego pytania 0
 • 6 odpowiedzi 6
Autor: PZ1
Dotychczas korzystałem z platformy wfirma.pl, wraz z końcem pakietu chciałem skorzystać z usług biura rachunkowego na platformie mojebiuro24.pl. Niestety mój pakiet wygasł w dniu wczorajszym i nie mogę dokonać przypisania go do biura rachunkowego.
Czy naprawdę jedyną możliwością aby tego dokonać jest wykupienie subskrypcji na kolejny miesiąc, z której nie będę mógł korzystać z uwagi iż danymi księgowymi będzie zarządzało biuro rachunkowe?
PRACOWNIK
 • Dodano: 2 lip 2018, 21:09
Witam,
aby przypiąć firmę do biura rachunkowego musi Pan posiadać aktywny pakiet księgowości.
Po opłaceniu pakietu i przypięciu firmy do biura w dalszym ciągu będzie posiadał dostęp do swoich danych, jednak niektóre funkcje zostaną ograniczone. W temacie polecam: https://pomoc.mojebiuro24.pl/-co-widzi-przedsiebiorca-w-systemie-mojebiuro24-pl
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
 • Dodano: 5 lip 2018, 08:17
W sytuacji, w której zakupię pakiet tylko po to aby przepiąć go do biura księgowego nie tylko nie będę mógł skorzystać z pełni funkcjonalności, za którą wniosłem opłatę ale również Biuro Rachunkowe będzie musiało zapłacić za mnie jako za swojego klienta.
Gdyby taka możliwość istniała np. z końcem okresu abonamentu na pewno bym z niej skorzystał.
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
 • Dodano: 5 lip 2018, 08:17
Witam,
pełna funkcjonalność konta użytkownika wfirma.pl po przypięciu do biura na mojebiuro24.pl zostaje ograniczona ze względu na cel, którym jest przekazanie dla biura prowadzenia rozliczeń podatkowych. W związku z tym część funkcji, jak np. wyliczanie podatków nie może być jednocześnie dostępna dla klienta i biura. Do większości funkcji zachowa Pan dostęp.
Polecam w tym artykuł rozszerzający ten temat: https://pomoc.mojebiuro24.pl/-co-widzi-przedsiebiorca-w-systemie-mojebiuro24-pl
Natomiast użytkownik wfirma ma możliwość przypięcia swojej firmy do wybranego biura jedynie posiadając aktywny, opłacony pakiet w systemie. Po przypięciu do biura to biuro będzie zobowiązane do przedłużenia pakietów w systemie. Jednak opłacony przez użytkownika okres ważności pakietu nie przepada. Biuro będzie dokonywało przedłużenia pakietu dopiero po ukończeniu ważności obecnego pakietu.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
 • Dodano: 6 lip 2018, 13:42
Kluczem jest tutaj "Do większości funkcji", wprost świadczy to o tym, że nie będzie możliwe zapewnienie pełnej funkcjonalności, za które klient płaci wykupując pakiet wfirma.pl
Nie jest to rozwiązanie atrakcyjne z punktu widzenia klienta.
Biuro rachunkowe według cennika na stronie za klienta płaci 9 zł netto, zaś minimalny pakiet wfirma to 45 zł netto.
Dodatkowo w ofertach Biur Rachunkowych cena w żaden sposób nie zależy od tego czy klient ma aktywny pakiet wfirma.pl

Proszę o skierowanie powyższego pomysłu do Product Ownera albo do dalszej analizy.
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
 • Dodano: 6 lip 2018, 13:42
Witam,
system wfirma.pl służy do samodzielnego prowadzenia księgowości. Jeżeli zdecyduje się Pan na skorzystanie z usług biura rachunkowego, który wykorzystuje nasz system w celu prowadzenia księgowości, może Pan podpiąć obecne konto do konta biura. Oznacza to, że część odpowiedzialności automatycznie przekazuje Pan wybranemu biuru rachunkowemu np. kwestie związane z wyliczaniem podatków. Dlatego Pan jako przedsiębiorca nie ma dostępnej takiej funkcji.

Aby możliwe było podpięcie Pana obecnego konta do konta biura rachunkowego musi mieć Pan aktywny pakiet aby posiadać dostęp do systemu - jest to wymóg techniczny. Dlatego też może Pan podpiąć konto bo konta biura w ostatnim dniu obowiązywania obecnego pakietu dzięki czemu nie utraci Pan funkcjonalności wykupionego pakietu w okresie jego obowiązywania. Po przypięciu konta to biuro rachunkowe ponosi koszt dalszego przedłużenia Pana pakietu.

Możliwe jest również założenia przez biuro rachunkowe dla Pana zupełnie nowego konta.

Dodatkowo, nie każde biuro rachunkowe może skorzystać z naszej oferty rabatowej (9zł/mc/konto). Konieczne jest w tym celu spełnienie przez biuro dodatkowych warunków. Kwestie związane z opłatą za świadczone usługi księgowe pomiędzy Panem a biurem, musi Pan ustalić bezpośrednio z wybranym biurem ponieważ nie mamy wpływu na cennik poszczególnego biura rachunkowego.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
 • Dodano: 25 lip 2018, 14:27
Przenioslem swoją ksiegowość na platformę mojebiuro24 i zaczynam żałować. Dlaczego nie mogę samodzielnie wygenerować choćby listy płac?
4 komentarze 4
PRACOWNIK
 • Dodano: 25 lip 2018, 14:27
Witam,
podpięcie firmy do konta biura rachunkowego jest jednoznaczne z ograniczeniem dostępu do niektórych funkcji po stronie przedsiębiorcy. Związane jest to z przeniesieniem odpowiedzialności za rozliczenia na biuro rachunkowe. Dlatego też nie ma Pan możliwości np. samodzielnego tworzenia deklaracji, wyliczania zaliczki na podatek czy generowania list płac. Działania te powinno wykonywać biuro rachunkowe z którym podpisał Pan umowę na świadczenie usług księgowych. Szczegółowe omówienie dostępu przedsiębiorcy do konta po podpięciu do konta biura rachunkowego znajdzie Pan w artykule pomocy: https://pomoc.mojebiuro24.pl/-co-widzi-przedsiebiorca-w-systemie-mojebiuro24-pl
Pozdrawiam
 • Dodano: 25 lip 2018, 19:39
No niestety, ale to rzekomo szczegolowe omowienie dostepu nie wspomina o tak kluczowym ograniczeniu, jakim jest brak mozliwosci generowania listy plac.
PRACOWNIK
 • Dodano: 25 lip 2018, 19:39
Witam,
w artykule znajduje się informacja iż przedsiębiorca może drukować listę płac, umowy itp. po uprzednim opublikowaniu ich przez kadrową.
Z racji niejasności w tej kwestii, doprecyzujemy ją bardziej w artykule.
Pozdrawiam
 • Dodano: 26 lip 2018, 12:16
Wyjasnione
Pytanie:
Migracja na mojebiuro24 po skończonym okresie subskrybcji