forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

wysyłka JPK

Jestem niezdecydowany
  • Dodano: 14 cze, 00:36
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 1 odpowiedź 1
Czy w ramach podstawowego abonamentu Księgowość Online mogę wysłać z programu plik JPK bez ponoszenia dodatkowego kosztu 10 zł/m-c? Czy muszę zgłosić coś w US by móc wysyłać online?
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
PRACOWNIK
  • Dodano: 14 cze, 09:15
Witam Panie Pawle,
posiadając pakiet Księgowość online wysyłkę wygenerowanego pliku JPK_VAT w systemie może Pan dokonać na kilka sposobów, za pomocą:
1) własnego kwalifikowanego podpisu elektronicznego: https://pomoc.wfirma.pl/-wysylka-jpk-vat-przy-uzyciu-wlasnego-podpisu-elektronicznego
2) profilu zaufanego w systemie ePUAP: https://pomoc.wfirma.pl/-wysylka-jpk-vat-przy-uzyciu-profilu-zaufanego
3) kwoty przychodu z poprzedniego roku podatkowego, gdzie wysyłka wykonywana jest bezpośrednio ze strony Ministerstwa Finansów: https://pomoc.wfirma.pl/-podpisywanie-jpk-przychodem-czyli-wysylka-jpk-bez-podpisu-elektronicznego
4) podpisów elektronicznych osób upoważnionych z wfirma: https://pomoc.wfirma.pl/-wysylka-jpk-vat-przy-uzyciu-podpisu-elektronicznego-nalezacego-do-wfirma-pl
Pierwsze trzy opcje wysyłki są bezpłatne. Natomiast opcja wysyłki za pomocą naszych podpisów elektronicznych jest dodatkowo płatna 10 zł brutto za włączenie usługi (opłata jednorazowa): https://pomoc.wfirma.pl/-weryfikacja-firmy oraz 10 zł netto (opłata miesięczna) za usługę autoryzacji pliku JPK_VAT: https://pomoc.wfirma.pl/-dodatki-w-systemie-jak-uruchomic Wysyłka za pomocą naszych podpisów wymaga również złożenia w US z odpowiednim wyprzedzeniem trzech formularzy UPL-1 informujących o udzieleniu pełnomocnictwa dla pracowników wfirma do podpisywania JPK_VAT. Złożenia UPL-1 należy dokonać kilka dni wcześniej przed wysyłką JPK_VAT, aby urząd zdążył je przetworzyć i wprowadzić do własnego systemu informatycznego.
Ponadto opcja wysyłki JPK_VAT za pomocą kwalifikowanego podpisu elektronicznego osoby upoważnionej z wfirma jest opcją ostateczną, wybieraną wyłącznie w przypadku braku możliwości skorzystania z pozostałych opcji wysyłki. Odpłatność przy korzystaniu z tej opcji wysyłki została wprowadzona z uwagi na koszty związane z obsługą takiej funkcjonalności - proces podpisu polega na ręcznym, fizycznym podpisaniu każdego zleconego do wysyłki pliku JPK_VAT przez konkretną osobę upoważnioną. Brak możliwości automatyzacji tego procesu powoduje, że staje się on kosztownym z uwagi na czasochłonność. Z uwagi, że naszym celem nie jest zarabianie na tego typu funkcjach, udostępniamy inne alternatywy wysyłki JPK_VAT. Nasze rozwiązanie powinno być traktowane całkowicie jako ostateczność.
Generowanie pliku JPK_VAT w systemie wyjaśnia artykuł: https://pomoc.wfirma.pl/-jednolity-plik-kontrolny
Szczegółowy opis przebiegu wysyłki w każdej opcji wyjaśniają artykuły w linkach przy wymienionych opcjach wysyłki.
W razie dalszych pytań lub wątpliwości proszę o kontakt za pomocą funkcji ZAPYTAJ EKSPERTA dostępnej po zalogowaniu do konta.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Pytanie:
wysyłka JPK