forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

wypełnianie deklaracji ZUS P DRA

Jestem zaniepokojony
  • Dodano: 15 kwi, 08:34
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 1 odpowiedź 1
W deklaracji ZUS P DRA
jak edytować kwoty? System nie przyjmuje wpisywania kwot do zapłacenia. Sam wpisuje składkę na ubezpieczenie zdrowotne i to jest prawidłowe ale ja muszę jeszcze płacić ubezpieczenie społeczne, którego nie udaje mi się wpisać. W ZUS powiedziane, że jest to obowiązkowe. Jestem na preferencyjnej stawce.
W ogóle nie ma deklaracji ZUS DRA...
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
PRACOWNIK
  • Dodano: 16 kwi, 10:16
Dzień dobry,
w pierwszej kolejności proszę przejść do zakładki USTAWIENIA - FIRMA - PODATKI - ZUS i tam wybrać właściwy schemat opłacania składek. Aby naliczały się składki społeczne konieczne jest wybranie schematy ZWYKŁY lub 2 LETNIA ULGA DLA NOWYCH FIRM, jeśli przedsiębiorca posiada prawo do "małego ZUS" . Wszystkie schematy zostały opisane pod linkiem:
https://pomoc.wfirma.pl/-zus
W celu wygenerowania kompletu rozliczeniowego DRA należy przejść do zakładki BIURO - DEKLARACJE - ROZLICZENIOWE ZUS - DODAJ DEKLARACJE. Wówczas zostanie utworzona deklaracja wraz z raportami imiennymi (RCA, RZA czy RSA pojawią się jeżeli składki opłaca Pani również za osoby zatrudnione/współpracujące).
Jeśli utworzyła Pani składki wyłącznie ze zdrowotną, to po zmianie ustawień proszę zaznaczyć utworzoną deklarację i kliknąć na MODYFIKUJ, tak aby system zaczytał nowe informacje.
Polecam w tym temacie: https://pomoc.wfirma.pl/-deklaracje-rozliczeniowe-zus-dra-rca-rza-rsa
Księgowanie składek odbywa się poprzez zaznaczenie deklaracji i kliknięcie na ROZLICZ: https://pomoc.wfirma.pl/-ksiegowanie-skladek-zus-w-systemie-wfirma-pl
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Pytanie:
wypełnianie deklaracji ZUS P DRA