Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Problem z rozliczaniem zaliczek z kasy

  • Dodano: 27 mar 2018, 12:25
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 3 odpowiedzi 3
Problem z kasą i rozliczaniem zaliczek. Sytuacja jest następująca: dwóch różnych pracowników pobiera dwie zaliczki dzień po dniu. Pracownik 1, który pobrał zaliczkę wcześniej pojechał na 2 tygodnie w delegację i nie może rozliczyć tej zaliczki wcześniej niż wróci, pracownik 2, który pobrał zaliczkę dzień później pojechał na 1 dzień i wrócił i musi rozliczyć zaliczkę wcześniej niż pracownik 1 (który pobrał zaliczkę wcześniej). Jak mam wprowadzić taką sytuacje do kasy? System nie chce rozliczyć później zaliczki wcześniej pobranej, bo informuje, że jest już inny dokument z późniejszą datą.

Dodam, że u nas pobiera się znacznie więcej zaliczek niż 2 i rozlicza w różnych terminach, bo delegacja trwają 2, 3 albo 10 dni i w chwili obecnej nie mogę tego zapisywać przez system.
PRACOWNIK
  • Dodano: 3 kwi 2018, 21:29
Witam, proszę o informację z jakimi datami rozliczane są zaliczki z podanego przykładu oraz jaki mają status "zwrot reszty do kasy" czy "pozostaw resztę zaliczki nierozliczoną"? Moduł kasowy polega na szczegółowej kontroli przepływu gotówki w kasie firmowej, stąd wymaga wprowadzania zapisów chronologicznie, zgodnie z datami faktycznych wydarzeń.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
  • Dodano: 28 maj 2018, 20:08
Odpowiedż nie rozwiązuje problemu.
Wypłata zaliczki 1, w dniu 1 maja
Wypłata zaliczki 2, w dniu 2 maja
zwrot zaliczki 2 w dniu 3 maja
zwrot zaliczki 1 - nie mogę zrobić zwrotu w dniu 25 maja (tak wrócił pracownik w delegacji
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 28 maj 2018, 20:09
Witam,
system pozwala za rozliczenie wniosku o zaliczkę zarówno do ostatnio wygenerowanego wniosku, jak i wniosków wcześniejszych (jeżeli data rozliczenia nie jest wcześniejsza niż ostatnio wygenerowany dokument kasowy). Zatem jeżeli zwrot drugiej zaliczki nastąpił wcześniej niż pierwszej zaliczki w dniu 2.05. to należy ją rozliczyć na ten dzień w zakładce BIURO » PŁATNOŚCI » KASA, zaznaczając dokument KWZ i wybierając opcję ROZLICZ WNIOSEK O ZALICZKĘ. Następnie można rozliczyć zaliczkę pierwszą (której zwrot nastąpił w dniu 25.05.) w ten sam sposób. Należy pamiętać, aby zachować chronologię, gdyż kolejne rozliczenie zaliczki nie może być na dni wcześniejsze niż ostatnio rozliczony dokument kasowy.
Polecam: https://pomoc.wfirma.pl/-kasa
W razie dalszych problemów lub wątpliwości proszę o kontakt za pomocą funkcji Zapytaj eksperta, dostępnej po zalogowaniu do systemu.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Pytanie:
Problem z rozliczaniem zaliczek z kasy