forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Wybór daty w zakładce Biuro / strona główna

• Dodano: 10 sty, 12:34
  • 5 odpowiedzi 5
Autor: MichałO
Obecnie zmiana miesiąca na karcie Biuro jest niewygodna, zwłaszcza w styczniu - gdy chcę przełączyć na grudzień poprzedniego roku, muszę osobno wybrać miesiąc i rok (a potem zrobić to ponownie, gdy chcę znowu wrócić do stycznia).
Proponuję dodać strzałki lewo/prawo, aby łatwo zmieniać miesiąc (tak, jak to już obecnie działa w przypadku tabel).
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
  • Dodano: 10 sty, 15:17
Witam,
dziękuję za cenna uwagę. Przekazuje ją do działu badawczo - rozwojowego w celu analizy.
pozdrawiam
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 10 sty, 19:57
Cały 2018 rok postanowiliśmy poświęcić na przebudowę interfejsu w naszym serwisie - wdzięczni będziemy za sugestie.
1 komentarz 1
  • Dodano: 11 sty, 08:27
Czy w związku z przebudową planowana jest wersja mobilna np. na telefony przez przeglądarkę, która przynajmniej wygodnie pozwalałaby na wystawianie faktur w terenie? W zasadzie jeśli chodzi o mobilność to nic więcej nie potrzeba, chyba, że jakieś drobiazgi, bo nie sądzę, żeby inne funkcjonalności były jakoś specjalnie potrzebne mobilnie.
1. Mobilne wystawianie faktur - dla mnie priorytet, reszta w zasadzie działa.
2. Jeśli chodzi o zwykły interfejs, wolałbym żeby raczej był dostosowany do rozdzielczości moich laptopów i monitorów. Nie każdy ma wielki monitor. Wydaje mi się, że większość użytkowników mnie poprze, żeby nie śrubować wymagań odnośnie monitorów lub laptopów. Jedno z okien: "Szczegóły kontrahenta" nie mieści mi się na ekranie mimo, że w zasadzie nie zawiera tak dużo szczegółów, żeby nie mogły zmieścić się w trochę mniejszym oknie. A tak to chcąc zamknąć okno, muszę go przesuwać w lewo, bo normalnie przycisk zamknij okno jest poza ekranem. Myślę, że maksymalna szerokość okien powinna mieścić się w zakresie 1280 pikseli w poziomie. Niestety jak zgłosiłem takie zapotrzebowanie w "Zapytaj eksperta" to otrzymałem informację, że serwis przystosowany jest do monitorów minimum 1440 px w poziomie.
  • Dodano: 11 sty, 08:29
Była już kiedyś o tym mowa.. Cieszę się, że będą zmiany w interfejsie, ale mam nadzieję, że nie tylko ;)
3 komentarze 3
PRACOWNIK
  • Dodano: 11 sty, 08:30
Prace związane z interfejsem nie wpłyną na dynamikę wprowadzania nowości.
  • Dodano: 11 sty, 14:07
Tak właśnie myślałem :)
  • Dodano: 28 lut, 14:39
czytam wszystkie Twoje pomysły Wojtku i stwierdzam, że jesteśmy w 99% zgodni co to tego, czego brakuje, co jest do naprawienia.
Tak aktywne osoby powinny mieć znaczek przy zdjęciu - "zasłużony dla wFirmy i innych klientów"
  • Dodano: 11 sty, 08:35
Ten temat od kilku lat jest napominany zawsze w styczniu. Fakt, mnie też to trochę irytuje. Proszę tym razem wziąć ten jakże mały szczegół na poważnie.
Jak już piszę ten post to muszę również wspomnieć o innym irytującym aspekcie - szerokość kolumn w tabelach. Wiem, nie da się ich regulować, wałkowaliśmy ten temat przy ostatniej zmianie interfejsu. Z czasem wszyscy zaakceptowali to. Ale pomimo tego można by ustawić jakieś domyślne szerokości kolumn, które będą adekwatne do wyświetlanych treści. Proszę spojrzeć na załącznik. Od razu widać, że wygląda to dość komicznie. Najważniejsza kolumna z przebiegiem nie mieści się w jednej linii, bo inne zupełnie niepotrzebnie zajmują tak dużą szerokość. To tylko przykład, takich tabel jest dużo. Można chyba ustawić jakieś procentowe zależności ?
Panie Andrzeju, chylę czoła za pracę jaką wykonujecie, śledzę wszystko na bieżąco, rzadko się udzielam, ale przy przebudowie interfejsu proszę być bardzo ostrożnym. Proszę pamiętać, że przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka, nawet jeśli nie jest to idealne. Pamięta Pan na pewno burzę przy ostatniej zmianie interfejsu gui. Proszę nie dopuścić do powtórki. Pozdrawiam
7 komentarzy 7
PRACOWNIK
  • Dodano: 11 sty, 08:35
Ma Pan racje, szerokość kolumn z danymi powinniśmy na sztywno zaprogramować. Dziękuję za miłe słowa. Mogę tylko powiedzieć że na przebudowę interfejsu przeznaczyliśmy dwa lata. Chcemy to zrobić ewolucyjnie. W 2014 roku wprowadziliśmy szereg zmian co w pierwszym okresie spotkało się z lawiną hejtów. W dalszej perspektywie ludzie te zmiany zaczęli chwalić.
  • Dodano: 11 sty, 18:06
Z tymi szerokościami kolumn to już dawno rozmawialiśmy... czekam cały czas cierpliwie na poprawę..
PRACOWNIK
  • Dodano: 11 sty, 18:10
Pisze Pan to jakbyśmy nic nie robili. Prosiłbym o powstrzymanie się od przytyków. Tak jak byśmy nic nie robili. Są priorytety i ekonomia produkcji. Rozbabrać kod można i wklejać wiecznie łatki. Może tak robi konkurencja, my staramy się planować produkcję z głową.
  • Dodano: 12 sty, 08:31
Przykro mi, że tak to Pan zrozumiał... Oczywiście wiem (i wszyscy to wiedzą), że robicie dobrą robotę, ale proszę nie zapominajcie o zgłaszanych dawno problemach lub nie zostawiacie je na dłużej nieokreśloną przyszłość.

Problem z szerokościami kolumn pojawił się po aktualizacji interfejsu, a pierwsze wpisy na forum już ponad 5 lat temu (listopad 2012). Potem ucichł...

Pozdrawiam i trzymam kciuki za dalszy rozwój "Naszego" programu :)
PRACOWNIK
  • Dodano: 12 sty, 08:39
To nie jest tak że o czymś pamiętamy czy też zapominamy. Wszystkie pomysły klientów co miesiąc otrzymują status i są omawiane. Następnie trafiają do poczekalnie gdzie w celach optymalizacji pracy łączone są w paczki poprawek lub wchodzą w skład zadań przebudowy. Czasem uda się je wprowadzić dosłownie z aktualizacji na aktualizację, inne czekają rok i dłużej. Szerokość kolumn związana jest z interfejsem, więc przy jego przebudowie wrócimy do tematu.

Jeżeli chodzi o odbiór tego co klienci piszą. Nie jest nam to obojętne. nad każdą zmianą pracuje zespół ludzi. Wkładają w to serce. po wdrożeniu czekają na reakcję klientów. Smutne jest to że co byśmy nie zrobili to dobrego słowa nie usłyszymy od aktualnych użytkowników a tylko od nowych.

Zmiana interfejsu i hejt z tym związany był w aktualizacji noworocznej z 2013 na 2014 rok. Wcześniej nie było zarządzania stylami, ani ilością kolumn w systemie
  • Dodano: 18 sty, 13:26
Dobre słowo też się znalazło (chociażby pod informacją o ostatniej aktualizacji), a moje posty to nie hejt, tyko informacja w celu utrzymania najwyższej jakości. Pozdrawiam serdecznie...
  • Dodano: 7 maj, 14:49
Witam, po raz pierwszy udzielam się na tym forum. Jestem nowym użytkownikiem wFirma.pl i chwiałbym dołączyć do wniosku o możliwość zmiany szerokości kolumn. W pełni popieram argumenty @Lukas286. Dla mnie jest to najbardziej irytująca kwestia w interfejsie programu. Pozdrawiam. Robert.
PRACOWNIK
  • Dodano: 7 maj, 19:56
Witam,
Wiemy jak ważny jest to temat. Parę razy programiści do tego podchodzili. Z efektem jaki widać. Aktualnie skupiamy się na uporządkowaniu podstawowego widoku, co będzie punktem wyjścia do dostosowywania wnętrza systemu do obsługi na urządzeniach mobilnych. Pierwsze efekty są widoczne w przeprowadzonej aktualizacji. Kolejne większe zmiany będą dostępne w kolejnych aktualizacjach. Prosimy o cierpliwość i dziękujemy za dzielenie się z nami wszelkimi sugestiami.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Nowy wygląd:
Wybór daty w zakładce Biuro / strona główna