forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Windykacja

• Dodano: 13 maj 2009, 14:07
  • 1 osobie podoba się ten pomysł 1
  • 16 odpowiedzi 16
Autor: Lederpol
Bardzo przydatne było by drukowanie gotowego zestawienia FV które dany klient ma do uregulowania, np w formacie PDF. W chwili obecnej kopiuje zestawienia, wklejam w szablon w excelu i drukuje jako PDF. Nie wiem jak z płatnościami u innych ale u nas marnie :).
Druk powinien zawierać nagłówek Wezwanie do zapłaty, spis nie zapłaconych FV, konto bankowe i prawny farmazon z prawa cywilnego.

Pozdrawiam
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
PRACOWNIK
  • Dodano: 13 maj 2009, 14:17
Wprowadzimy to na zasadzie szablonu dokumentu. Różnica będzie taka, że raczej nie uda się stworzyć takiego zbiorczego zestawienia. Wezwanie do zapłaty będzie osobne dla każdej faktury, ale będzie można masowo generować takie wezwania, zaznaczając odpowiednie faktury.

Spróbujemy wrzucić szablony już przy okazji następnej aktualizacji (koniec maja lub początek czerwca).

wezwanie do zapłaty - podobny wątek
0 komentarzy 0
  • Dodano: 14 maj 2009, 08:26
Dzięki za odpowiedź.
Szkoda że nie będzie zbiorczego, zbiorcze będzie działać dla jednej FV jak i dla 5 FV. , le Pan tu decyduje.
Ze swojej strony mogę podesłać prosty wzór w który wklejam zestawienie FV z excela z Waszego programu.
Dodane tam są tylko nasze dane i dane klienta + prosty tekst w stylu - prosimy o pilne uregulowanie płatności na nasz rachunek bankowy

Pozdrawiam Jakub
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 14 maj 2009, 08:32
To proszę w takim razie wysłać ten wzór na adres piotr.sawicki MAŁPA mediait.pl.
Zrobimy coś podobnego, tylko że z wersją dla jednej faktury. Będzie to jeden z domyślnych szablonów, który będzie można później sobie modyfikować.
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 22 maj 2009, 10:07
Udało nam się stworzyć uniwersalne rozwiązanie, które pozwala na utworzenie zbiorczego wezwania do zapłaty. Będzie można wygenerować taki dokument zarówno z listy faktur jak i kontrahentów (wtedy będzie to zbiorcze wezwanie). Oczywiście możliwe będzie dowolne modyfikowanie domyślnego szablonu, czy dodawanie nowych własnych.

Poniżej jest odsyłacz do pliku pdf wygenerowanego z domyślnego szablonu wezwania:
wezwanie do zapłaty
0 komentarzy 0
  • Dodano: 22 maj 2009, 10:31
Witam

Jak dla mnie super.
Brakuje słowa WEZWANIE DO ZAPŁATY zamiast ZESTAWIENIE.

Proponuję wstawić taka regułkę:

Na podstawie art. 476 Kodeksu cywilnego (Dz. U. z 1964 r. nr 16, poz. 93, z późn. zmianami) wzywamy do natychmiastowego uregulowania należności, według poniższej specyfikacji:

SPIS FV

W dolnej części takich pism często widnieje taka notatka:

Informujemy, że w przypadku braku zapłaty działając na podstawie Ustawy z dnia 14 lutego 2003r. „o udostępnianiu informacji gospodarczych” po upływie miesiąca od daty wysłania niniejszego wezwania informacje dotyczące Państwa zadłużenia zostaną przekazane do:
KRAJOWEGO REJESTRU DŁUŻNIKÓW.

Ja osobiście w tym miejscu wpisuje coś takiego:

Informujemy, że w przypadku braku zapłaty przekazujemy sprawe firmie prawno-inwestycyjnej a w dalszej części do komornika sądowego. ( nie pamiętam dokładnie napisałem z głowy )

moja regułka działa sprawniej :)

Najlepiej gdyby dało się te wszystkie rzeczy konfigurować, aczkolwiek moim zdaniem regułka którą napisałem jako pierwszą powinna być.

Z góry dziękuję !!

0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 22 maj 2009, 15:04
Myślę że taki stonowany tekst będzie bardziej uniwersalny.
Szablon będzie można swobodnie modyfikować i wpisywać w nim dowolne pogróżki :)
Planujemy zrobić aktualizację już w najbliższą niedziele.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 26 maj 2009, 08:42
Witam

Jak mam ustawic generowanie raportu jako jeden pdf ?? czyli wszystkie FV na jednym zetsawieniu ??
Jak dodać dane klienta do wezwania ?

Pozdrawiam Jakub
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 26 maj 2009, 09:57
Jako jeden plik pdf należy wygenerować wydruk z kontrahenta.
Dane klienta można dodawać poprzez przycisk "pole z danymi", później najlepiej będzie użyć pól z zakładki kontrahenci. (Jeśli użyje Pan danych nabywcy z zakładki faktury, zadziała to tylko dla generowania spod faktur)
0 komentarzy 0
  • Dodano: 28 maj 2009, 13:45
Piotr Sawicki napisał(a):
Jako jeden plik pdf należy wygenerować wydruk z kontrahenta.

Nie działa :). Program prosi o zaznaczenie FV. Po wybraniu np 3 generuje 3 dokumenty
0 komentarzy 0
  • Dodano: 28 maj 2009, 14:02
Działa :)
0 komentarzy 0
  • Dodano: 28 maj 2009, 14:12
Super by było jakby jeszcze suma była
0 komentarzy 0
  • Dodano: 19 paź 2009, 15:07
Niestety modyfikacja szablony wezwanie do zapłaty nie jest mozliwa ponieważ zmiany powoduja usuniecie pobierania danych o fakturach oraz likwidację formatowania co oznacza że po modyfikacji poporostu mamy zlepek tekstu bez kwot. Czy jest szansa na poprawę lub informacje jak zmienic ten szablon ?
0 komentarzy 0
  • Dodano: 23 lis 2009, 20:53
No właśnie, a gdzie suma?
0 komentarzy 0
  • Dodano: 23 lis 2009, 21:06
..a jeszcze jedno! Dlaczego jak dam sobie w edycji szablonu wyrównanie komórek do prawej to i tak w pliku pdf mam wszystko do lewej? Kwoty ładniej wyglądają jak są wyrównane do prawej i jeszcze z separatorem tysięcy (spacja).
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 24 lis 2009, 10:43
W szablonach mogą być wyświetlane tylko pola z danymi, nie ma wartości wyliczanych, sum itp.
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 24 lis 2009, 10:44
W komórkach tabelki nie ma wyrównania (w pdfie), dodamy to przy następnej aktualizacji.
0 komentarzy 0
Pomysł:
Windykacja