forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Dokumenty językowe

 • Dodano: 21 gru 2017, 08:29
 • Nikt nie ma tego samego problemu 0
 • 8 odpowiedzi 8
Autor: Philogy (DN)
Zakupiliśmy niedawno państwa oprogramowanie i chcemy wysłać zamówienie do kontrahenta w j. angielskim. W danych firmy jest wybrana opcja "ang-pol".
Proszę o informację w jaki sposób to zrobić?
PRACOWNIK
 • Dodano: 21 gru 2017, 09:34
Niestety dokumenty magazynowe są dostępne tylko w języku polskim. W zakładce Przychody mogą Państwo skorzystać z "Oferty" lub "pro formy", które można wystawic w wersji dwujęzycznej.
0 komentarzy 0
 • Dodano: 3 sty, 10:49
Niestety, ale oferta i pro-forma nie pozwala na ustawienie kto jest dostawcą a kto zamawiającym. Programy konkurencji posiadają po prostu dokument, z oddzielną numeracją o nazwie ZAMÓWIENIA/ORDERS. W załączeniu zamieszczam zrzuty z ekranu 2 przykładów.

Proszę utworzyć listę dokumentów niezbędnych do prowadzenia działalności. Proszę skorzystać z przykładu z załącznika.
1 komentarz 1
PRACOWNIK
 • Dodano: 3 sty, 10:49
Zarówno w fakturze pro forma jak i w ofercie istnieje mozliwość zdefiniowania innego nabywcy oraz odbiorcy.
Więcej na ten temat można znaleźć w naszym artykule pomocy: https://pomoc.wfirma.pl/-nabywca-i-odbiorca-na-fakturze-sprzedazy
 • Dodano: 6 maj, 06:27
To prawda, że da się zdefiniować odbiorcę i nabywcę, ale pytanie nasze dotyczyło jak wprowadzić dane sprzedawcy.

Opiszę sprawę jeszcze raz - chcemy wysłać zamówienie do naszego dostawcy i na dokumencie mają widnieć jego dane jako SPRZEDAJĄCEGO, albo DOSTAWCY, a nasze dane mają być opisane jako ODBIORCA, albo KUPUJĄCY(wszytko w j. angielskim).

Mogę podać wiele przykładów takich dokumentów dostępnych w programach księgowych. Nawet tych najprostszych.

PS
Bardzo, bardzo proszę nie opisywać w swoich odpowiedziach to co jest niemożliwe do wykonania, bo to nie jest dla nas wsparciem.
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
 • Dodano: 6 maj, 06:32
Witam,
obecnie w systemie zamówienia do dostawców (https://pomoc.wfirma.pl/-zamowienia ) dostępne są jedynie w języku polskim. Natomiast istnieje możliwość stworzenia własnych szablonów wydruków, co być może okaże się w Państwa sytuacji pomocne: https://pomoc.wfirma.pl/-szablony-dokumentow
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
 • Dodano: 7 maj, 14:55
Tak, są w j. polskim - tego dotyczy nasze zgłoszenie. W opisie produktu piszecie, że Wasz system ma dostępne wersje językowe. Niestety nie piszecie, że tylko część dokumentów jest przetłumaczona. Tworzenie własnych szablonów wymaga "programowania" - jest bardzo skomplikowana. Poza tym po co tworzyć coś indywidualnie, skoro to jest ogólnie stosowany dokument w relacjach między firmami, dostępny w każdym dowolnym, nawet najprostrzym programie(o czym piszę kolejny raz).

Proszę o stworzenie dokumentu ZAMÓWIENIE(ang-pol).
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
 • Dodano: 7 maj, 14:57
Proszę zaznajomić się z narzędziem umożliwiającym tworzenie własnych szablonów wydruków w HTML https://pomoc.wfirma.pl/-wlasne-szablony-wydrukow
0 komentarzy 0
 • Dodano: 12 cze, 11:22
Czyli odpowiedź brzmi - proszę zapisać się na kurs HTML, a jak już osiągniesz odpowiedni poziom zaawansowania, to zrób sobie dokument w WFIRMA.

Ironicznie podsumuję - rewelacyjna pomoc!!!

Proszę o przekazanie tego tematu do działu projektów.
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
 • Dodano: 12 cze, 11:22
Witam,
tak jak zostało wspomniane we wcześniejszych wiadomościach, jeżeli nie chce Pan korzystać z szablonu zamówienia dostępnego w systemie, możliwe jest utworzenie własnego szablonu dokumentu. Wymaga to jednak podstawowej wiedzy programistycznej. Schemat tworzenia własnych szablonów został omówiony w artykule pomocy: https://pomoc.wfirma.pl/-wlasne-szablony-wydrukow
Naszym priorytetem jest udostępnienie klientom zgodnego z obowiązującymi przepisami oprogramowania do samodzielnego prowadzenia księgowości. Dzięki temu, zapewniamy bezpieczeństwo Panu jak i innym naszym klientom bowiem każdy użytkownik systemu może mieć pewność, że posiada dostęp do oprogramowania zgodnego z dynamicznie zmieniającymi się przepisami prawa. W związku z tym, w ostatnim czasie dostosowaliśmy system do wymogów RODO ( https://pomoc.wfirma.pl/-program-zgodny-z-wymogami-rodo ) oraz wprowadziliśmy nowe funkcje usprawniające pracę naszych klientów m.in.:
- możliwość wysyłki dokumentów do ZUS: http://pomoc.wfirma.pl/-e-zus-czyli-elektroniczna-wysylka-deklaracji-do-zus
- automatyczne wyliczanie różnic kursowych: https://pomoc.wfirma.pl/-roznice-kursowe-automatyczne-ksiegowanie
- struktury JPK: https://pomoc.wfirma.pl/-jednolity-plik-kontrolny ; https://pomoc.wfirma.pl/-jednolity-plik-kontrolny-dla-faktur-sprzedazowych-jpk-fa ; https://pomoc.wfirma.pl/-jednolity-plik-kontrolny-dla-ksiegi-przychodow-i-rozchodow-jpk-kpir
- integrator JPK_VAT: https://pomoc.wfirma.pl/-scalanie-jpk-vat-w-wfirma-integrator
Chciałabym również dodać, że może Pan wystawiać zamówienia pro-forma w języku obcym poprzez zakładkę: PRZYCHODY - PRO FORMY - DODAJ - ZAMÓWIENIE/OFERTĘ gdzie w podzakładce ZAAWANSOWANE jest możliwość wyboru języka w którym dokument będzie wystawiony.
W kwestii wystawiania zamówienia magazynowego (do dostawcy) w języku obcym, przekażę Pana zgłoszenie do działu planowania przyszłych aktualizacji w celu jego analizy pod kątem ewentualnego wdrożenia w przyszłości.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Problem:
Dokumenty językowe