forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Faktury do paragonu, a jpk_vat.

  • Dodano: 5 gru 2017, 09:51
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 3 odpowiedzi 3
W związku z obowiązkiem przesyłania plików jpk_vat faktury do paragonu muszą być uwzględniane w ewidencji sprzedaży VAT i bilansowane z wydrukiem miesięcznym z kasy fiskalnej. Czy są prowadzone prace nad tym, żeby te faktury były w ewidencji, oraz żebym nie musiał tego liczyć ręcznie. Może fajnie by było wprowadzić moduł do wpisywania miesięcznych raportów kas fiskalnych?
PRACOWNIK
  • Dodano: 5 gru 2017, 09:51
Od ponad roku nasz system posiada zgodne plik JPK_VAT z aktualnie obowiązującym standardem ogłoszonym przez MF. W 2018 roku wchodzi nowa wersja pliku JPK_VAT 3 która będzie zawierała wszystkie wymagane informacje przez MF. Opracowaliśmy już ten plik. Jednak testowanie jego będzie możliwe po 1 stycznia.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 5 gru 2017, 13:45
Nie odpowiedział mi Pan na pytanie. Obecnie w systemie faktury do paragonu nie są uwzględniane w ewidencji VAT. Procedura pliku jpk_vat wymusza na nas wprowadzenie faktur do paragonu do ewidencji VAT i do jpk_vat - pytanie brzmi jak to jest/będzie rozwiązane w systemie WFirma
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 5 gru 2017, 13:45
Witam Panie Wojciechu,
tego typu pytania proszę kierować za pomocą funkcji ZAPYTAJ EKSPERTA dostępnej po zalogowaniu do konta. Tam grono naszych ekspertów prawa podatkowego oraz księgowości cały czas czuwa i chętnie odpowie na wszystkie pytania dotyczące tej kwestii.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Pytanie:
Faktury do paragonu, a jpk_vat.