forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Faktury do paragonu, a jpk_vat.

  • Dodano: tydzień temu
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 3 odpowiedzi 3
W związku z obowiązkiem przesyłania plików jpk_vat faktury do paragonu muszą być uwzględniane w ewidencji sprzedaży VAT i bilansowane z wydrukiem miesięcznym z kasy fiskalnej. Czy są prowadzone prace nad tym, żeby te faktury były w ewidencji, oraz żebym nie musiał tego liczyć ręcznie. Może fajnie by było wprowadzić moduł do wpisywania miesięcznych raportów kas fiskalnych?
PRACOWNIK
  • Dodano: tydzień temu
Od ponad roku nasz system posiada zgodne plik JPK_VAT z aktualnie obowiązującym standardem ogłoszonym przez MF. W 2018 roku wchodzi nowa wersja pliku JPK_VAT 3 która będzie zawierała wszystkie wymagane informacje przez MF. Opracowaliśmy już ten plik. Jednak testowanie jego będzie możliwe po 1 stycznia.
0 komentarzy 0
  • Dodano: tydzień temu
Nie odpowiedział mi Pan na pytanie. Obecnie w systemie faktury do paragonu nie są uwzględniane w ewidencji VAT. Procedura pliku jpk_vat wymusza na nas wprowadzenie faktur do paragonu do ewidencji VAT i do jpk_vat - pytanie brzmi jak to jest/będzie rozwiązane w systemie WFirma
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: tydzień temu
Witam Panie Wojciechu,
tego typu pytania proszę kierować za pomocą funkcji ZAPYTAJ EKSPERTA dostępnej po zalogowaniu do konta. Tam grono naszych ekspertów prawa podatkowego oraz księgowości cały czas czuwa i chętnie odpowie na wszystkie pytania dotyczące tej kwestii.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Pytanie:
Faktury do paragonu, a jpk_vat.