forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Aplikacja wfirma

• Dodano: 4 paź 2017, 15:13
  • 7 odpowiedzi 7
Czy planowana jest wersja mobilna wfirma lub jakaś aplikacja? Nie ukrywam, że byłoby to mega przydatne, bo teraz otworzenie wfirma na telefonie to katastrofa. Wiem, że temat był już poruszany, ale czy są jakieś konkrety?
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
PRACOWNIK
  • Dodano: 8 paź 2017, 16:52
Witam,
rzeczywiście w przeszłości często pojawiały się pomysły przygotowania mobilnej wersji systemu wFirma.pl. Jednak na przestrzeni kilku lat tendencje i potrzeby rynku w tym zakresie okazały się odmienne niż pierwotnie zakładaliśmy. Obecnie większość tego typu programów rezygnuje z wersji mobilnych na rzecz tworzenia stron w pełni responsywnych.

Z doświadczenia Klientów wiemy, że system wFirma jest z sukcesem używany na smartfonach (Klienci otwierają stronę w przeglądarce zainstalowanej na telefonie). Również wielu klientów pracuje z serwisem używając tabletów.
2 komentarze 2
  • Dodano: 9 paź 2017, 07:33
Witam. Strona otwiera mi się w tablecie niepełna. To znaczy jest główne menu a np. Kiedy wejdę w zakładkę przychody jest białe tło, nic się nie wyświetla oprócz menu na górze strony.
PRACOWNIK
  • Dodano: 9 paź 2017, 07:35
Problem był spowodowany brakiem obsługi dla systemów z ekranem dotykowym. Błąd został już poprawiony, proszę sprawdzić czy system działa poprawnie.
  • Dodano: 17 paź 2017, 15:20
Zablokujcie możliwość przesuwania modułów na głównej stronie w zakładce biuro, przy korzystaniu z dotykowego ekranu - często w komórce jak zajrzę to namieszam...
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: 17 paź 2017, 15:44
Panie Wojtku dziękujemy za kolejną cenną sugestię.
Pozdrawiam
  • Dodano: 8 lis 2017, 19:41
Dobry wieczór,

Mimo wszystko, brak wersji mobilnej sprawia wrażenie, że nie jest to jednak w pełni profesjonalne podejście.

Naturalnie można i tak, jak teraz obsłużyć stronę, ale ganianie interfejsu strony po ekranie jest raczej mało przyjaznym dla użytkownika rozwiązaniem. A szkoda, bo aż się prosi.

Mnie osobiście nie przekonuje wyjaśnienie, że klienci z powodzeniem sobie radzą. Radzą sobie, ponieważ nie mają wyboru. Miło byłoby, żeby wyjść o ten krok naprzód i zaskoczyć klienta.
0 komentarzy 0
Nie wiem na jakich smartfonach i tabletach wfirma jest responsywna i działa z sukcesem, ale u mnie poza stroną logowania wyglada tak jak na załączonym obrazku.
Zabawy w przesuwanie jest mnóstwo.
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
Witam,

Serwis wfirma.pl ​nie jest dostosowany do pracy na urządzeniach mobilnych. ​Przewidujemy oczywiście prace nad udostępnieniem części funkcji jednak ​zarzuciliśmy pracę nad apkami dedykowanymi na telefony, będziemy rozwijali wszystkie platformy w kierunku rozwiązań bardziej uniwersalnych więcej - http://nowymarketing.pl/a/15650,progressive-web-apps-co-to-dlaczego-jak​ ​

​Jeżeli chodzi o zarzuty dotyczące braku profesjonalizmu po naszej stronie, mogę odpowiedzieć na nie w ten sposób. Cały czas skupiamy się na tym by nasz system był w pełni zgodny z aktualnie obowiązującymi przepisami. Aktualnie pracujemy nad funkcjami związanymi ze zmianami które wejdą w najbliższych miesiącach (m.in. JPK,, split payment czy jedno konto ZUS)​.

W związku ze zmianami jakie wchodzą sukcesywnie w najbliższych trzech latach, pracujemy nad rozwiązaniami które umożliwią Państwu bezproblemowe wystawianie faktur zgodne z szeregiem nowych przepisów od RODO zaczynając poprzez zmiany wprowadzane przez Ministerstwo Gospodarki na szeregu zmian wprowadzanych przez Ministerstwo Finansów kończąc. Nie chcę się rozpisywać nad tym co szykujemy ( ze względu na konkurencję), jednak są to w przyszłości mechanizmy zmieniające całkowicie pracę przy księgowaniu, przesyłanie dokumentacji elektronicznej jak i wszystkich obowiązków sprawozdawczości.

​Podsumowując, ​bezpieczeństwo naszych klientów i zgodność z prawem systemu jest dla nas priorytetem a w dalszej kolejności dopiero mobilność pewnych funkcji. Nie przewidujemy stworzenia pełnego systemu na komórki i tablety. Będzie to bardzo okrojona funkcjonalnie wersja systemu.
Pozdrawiam
1 komentarz 1
  • Dodano: 5 mar 2018, 20:34
Witam.
Chciałbym się dowiedzieć na jakim etapie są prace dotyczące tworzenia aplikacji mobilnej wfrima?
PRACOWNIK
  • Dodano: 5 mar 2018, 20:34
Witam
Obecnie trwają prace nad rozbudową naszego programu o wersje mobilną.
Proszę zauważyć, że system jest stale aktualizowany. Wdrażamy wiele zmian ale ze względu na ich ilość nie jest możliwe opublikowanie ich w jednym czasie.
Z uwagi na to, że świadczone przez nas usługi objęte są certyfikatem ISO 9001 obowiązują nas określone procedury planowania, produkowania, testowania i aktualizowania systemu. Nie możemy wprowadzać natychmiastowych zmian z uwag na to że szanujemy bezpieczeństwo naszych użytkowników.
Prosimy więc o cierpliwość.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
  • Dodano: 30 wrz 2018, 09:21
Słabo z tą responsywnością. Nie widać danych w tabelach. Stara wersja jaka była to była, ale na upartego dało się zobaczyć wszystko, teraz połowy rzeczy nie da się przesunąć z za ekranu. Nie wiem od kiedy dodanie kilku styli dla ekranów jest uznawane za bezpieczensto, że tyle zachodu z tym. W kilka dni bym sam ogarną te style dla systemu, a co dopiero dla tego forum.
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: 30 wrz 2018, 09:21
Witam,
system nie jest jeszcze responsywny. Obecnie po naszej stronie trwają prace związane z optymalizacją widoku desktopowego, co będzie punktem wyjścia do przygotowania systemu do pracy na urządzeniach mobilnych. Jest to proces złożony, wymagający czasu. Poza wizualnymi aspektami nie możemy zapomnieć o nadchodzących zmianach prawnych, które będą miały istotny wpływ na rozliczenia naszych użytkowników. Są one dla nas priorytetowe.
Pozdrawiam
Nowy wygląd:
Aplikacja wfirma