forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Numer dowodu osobistego

• Dodano: tydzień temu
  • 1 osoba ma to samo pytanie 1
  • 2 odpowiedzi 2
Autor: crooner11
Gdzie mogę wpisać numer dowodu osobistego, tak by pojawiał się on na deklaracji ZUS DRA?
PRACOWNIK
Witam,
nr dowodu osobistego uzupełniany jest na deklaracji ZUS DRA wyłącznie w przypadku gdy nie został nadany nr PESEL bądź NIP. Praktyka pokazuje, że nawet obcokrajowcy chcący założyć działalność w Polsce powinni zadbać o posiadanie nr PESEL, gdyż w niektórych przypadkach urząd może odmówić założenia działalności. W związku z powyższym w systemie wfirma nie ma możliwości wprowadzenia nr dowodu osobistego, a co za tym idzie automatycznego uzupełnienia go na deklaracji ZUS DRA.
Pozdrawiam
1 komentarz 1
To ciekawe, gdyż w moim przypadku próba importu pliku KEDU do PUE ZUS skutkuje błędem walidacji z powodu braku tegoż numeru. Dodanie ręcznie (pola p4 i p5) do pliku KEDU odpowiednich informacji naprawia ten problem.
PRACOWNIK
Witam,
niewykluczone, że będzie Pan musiał złożyć druk ZUS ZIPA, czyli aktualizację danych przedsiębiorcy, na których nie będzie ujętego nr dowodu osobistego. Jednak w Pana przypadku wcześniej proponuje skontaktować się z ZUS w celu ustalenia odpowiedniej ścieżki postępowania. Platforma PUE jest programem zewnętrznym, którego obsługą się nie zajmujemy. Natomiast ze swojej strony mogę polecić wysyłkę deklaracji rozliczeniowych za pośrednictwem systemu wfirma.pl, o czym więcej może Pan przeczytać tu: https://pomoc.wfirma.pl/-e-zus-czyli-elektroniczna-wysylka-deklaracji-do-zus
Pozdrawiam
2 komentarze 2
Witam, mam ten sam problem. Piszę Pani że to program zewnętrzny, którego obsługą się nie zajmujecie. Jednak system wfirma oferuje eksport do płatnika i tutaj jest ten sam problem, bez danych dowodu osobistego weryfikacja nie przechodzi.

Zarówno w płatniku jak i e-płatniku mam taki sam problem jak autor tematu. Dla mnie funkcja eksportu jest niekompletna w działaniu, ponieważ w obydwu systemach nie można edytować danych płatnika gdy plik był importowany.

Pozdrawiam.
PRACOWNIK
Problemem jest prawdopodobnie to, że mają Państwo nieprawidłowe dane identyfikacyjne w ZUS.
http://www.zus.pl/firmy/zgloszenie-platnika/firmy/dane-identyfikacyjne-platnika/ubezpieczonego
Pytanie:
Numer dowodu osobistego