forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Numer dowodu osobistego

  • Dodano: 6 wrz 2017, 20:51
  • 1 osoba ma to samo pytanie 1
  • 4 odpowiedzi 4
Autor: crooner11
Gdzie mogę wpisać numer dowodu osobistego, tak by pojawiał się on na deklaracji ZUS DRA?
  • Dodano: 7 wrz 2017, 09:03
Witam,
nr dowodu osobistego uzupełniany jest na deklaracji ZUS DRA wyłącznie w przypadku gdy nie został nadany nr PESEL bądź NIP. Praktyka pokazuje, że nawet obcokrajowcy chcący założyć działalność w Polsce powinni zadbać o posiadanie nr PESEL, gdyż w niektórych przypadkach urząd może odmówić założenia działalności. W związku z powyższym w systemie wfirma nie ma możliwości wprowadzenia nr dowodu osobistego, a co za tym idzie automatycznego uzupełnienia go na deklaracji ZUS DRA.
Pozdrawiam
1 komentarz 1
  • Dodano: 7 wrz 2017, 21:46
To ciekawe, gdyż w moim przypadku próba importu pliku KEDU do PUE ZUS skutkuje błędem walidacji z powodu braku tegoż numeru. Dodanie ręcznie (pola p4 i p5) do pliku KEDU odpowiednich informacji naprawia ten problem.
  • Dodano: 8 wrz 2017, 08:21
Witam,
niewykluczone, że będzie Pan musiał złożyć druk ZUS ZIPA, czyli aktualizację danych przedsiębiorcy, na których nie będzie ujętego nr dowodu osobistego. Jednak w Pana przypadku wcześniej proponuje skontaktować się z ZUS w celu ustalenia odpowiedniej ścieżki postępowania. Platforma PUE jest programem zewnętrznym, którego obsługą się nie zajmujemy. Natomiast ze swojej strony mogę polecić wysyłkę deklaracji rozliczeniowych za pośrednictwem systemu wfirma.pl, o czym więcej może Pan przeczytać tu: https://pomoc.wfirma.pl/-e-zus-czyli-elektroniczna-wysylka-deklaracji-do-zus
Pozdrawiam
2 komentarze 2
  • Dodano: 8 wrz 2017, 20:23
Witam, mam ten sam problem. Piszę Pani że to program zewnętrzny, którego obsługą się nie zajmujecie. Jednak system wfirma oferuje eksport do płatnika i tutaj jest ten sam problem, bez danych dowodu osobistego weryfikacja nie przechodzi.

Zarówno w płatniku jak i e-płatniku mam taki sam problem jak autor tematu. Dla mnie funkcja eksportu jest niekompletna w działaniu, ponieważ w obydwu systemach nie można edytować danych płatnika gdy plik był importowany.

Pozdrawiam.
PRACOWNIK
  • Dodano: 8 wrz 2017, 20:23
Problemem jest prawdopodobnie to, że mają Państwo nieprawidłowe dane identyfikacyjne w ZUS.
http://www.zus.pl/firmy/zgloszenie-platnika/firmy/dane-identyfikacyjne-platnika/ubezpieczonego
  • Dodano: 4 paź 2017, 08:12
Problemem nie są błędne dane w ZUS. W wygenerowanym w wFirma pliku, brakuje pól 4 i 5, w których trzeba zaznaczyć 1 lub 2 i podać numer dowodu. Dobrym rozwiązaniem byłoby, gdyby można było dodać te dane w danych użytkownika i żeby były one dostępne dla systemu generującego pliki .xml. Tymczasowym rozwiązaniem jest edycja pliku w edytorze przez dodanie w odpowiednim miejscu ( czyli po "p3Tu jest wpisany pesel/p3") linijek "p41dla dowodu 2 dla paszportu/4" i "p5numer dowodu/p5"
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 4 paź 2017, 08:12
Edycja pliku XML nie jest rozwiązaniem, dlatego że nie powinien Pan uzupełniać pól 4 i 5. Jest to błąd i należy go skorygować w ZUS-ie.

Poniżej jest instrukcja jak należy wypełniać deklarację ZUS DRA:
http://www.zus.pl/documents/10182/167567/ZUS_DRA.pdf
0 komentarzy 0
Pytanie:
Numer dowodu osobistego