forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

PILNE Brak nr konta na fakturach

• Dodano: 20 sie, 10:08
  • 2 osobom podoba się ten pomysł 2
  • 8 odpowiedzi 8
Brak nr konta na fakturach - proszę o pilną pomoc!. Nr oczywiście jest zdefiniowany w ustawienich od niepamiętnych czasów. Drukuje się też bez problemu na proformach. Nie wiemy od kiedy pojawił się tan problem, bo dziś po raz pierwszy zgłosił go klient z terminową fakturą.
PRACOWNIK
  • Dodano: 7 lip, 14:21
Proszę sprawdzić czy faktura została wystawiona z metodę płatności gotówka lub została zapłacona. W taki przypadku numer rachunku nie będzie wyświetlał się na fakturze. Jeśli problem jest innej natury to proszę do nas napisać poprzez funkcje "Zapytaj eksperta" po zalogowaniu do systemu wfirma.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 10 lip, 15:24
A dlaczego nr konta nie będzie się drukował? Ja tam wolę, aby zawsze był na wydruku i klient będzie miał zawsze pod ręką mój nr konta.
2 komentarze 2
PRACOWNIK
  • Dodano: 10 lip, 15:28
Wprowadzone rozwiązanie jest logiczne i poprawia nadmiarowe drukowania numeru konta w wymienionych wyżej przypadkach. Faktura z metodą płatności "gotówka" nie potrzebuje informacji o numerze konta ponieważ nie będzie płacona przelewem. To samo tyczy się faktur opłaconych których nie będzie się już opłacać kolejny raz z uwagi na dodane rozliczenie.
  • Dodano: 11 lip, 14:33
Ma to sens, ale szkoda, że nie mogę sam o tym zdecydować jakimś checkboxem w ustawieniach. U mnie większość faktur jest przelewowych, czasem się zdaży zapłacona gotówką albo przedpłata. Ale i tak w tym przypadku chciałbym mieć nr konta na fakturze, bo klient będzie miał go wtedy zawsze pod ręką tak jak dane firmy.
Analogicznie myśląc równie dobrze można by nie drukować adresu jak robię wysyłkę, bo klient nie przyjeżdża po towar!
Ogólnie pomysł fajny ale szkoda, że wymuszony.
PRACOWNIK
  • Dodano: 11 lip, 14:34
Wszystkie dodatkowe informacje które chce się zamieścić na fakturze można wprowadzić w zakładce "Opis" podczas tworzenia faktury. Pojawią się one w sekcji "Uwag" na wydruku faktury.
2 komentarze 2
  • Dodano: 21 lip, 14:26
akurat nr konta to podstawowa, a nie dodatkowa informacja! Uważam, że nagłówka faktury, jakim jest nazwa firmy z dodatkowymi danymi nie powinno się zmieniać i dopasowywać do rodzaju faktury. Wyjątek, jeśli faktura jest w innej walucie na inny rachunek.
  • Dodano: 17 sie, 16:32
Dopisuję się do uwagi WojtkaW! Numer konta powinien być wyświetlany nawet przy płatnościach gotówkowych. Niczemu to nie przeszkadza. Jeżeli wfirma uznaje za logiczne wydruk faktury bez numeru konta, to dodajcie opcję: "Nie drukuj numeru konta dla faktur z płatnością gotówkową" i niech użytkownicy sami wybiorą co potrzebują.
PRACOWNIK
  • Dodano: 17 sie, 16:34
Dziękujemy za zgłoszenie. W praktyce przedsiębiorcy często korzystają też z funkcji dodania stałego tekstu na fakturze wprowadzając jako informacje w stopce faktury nazwę firmy wraz z danymi w tym danymi o numerze rachunku bankowego: https://pomoc.wfirma.pl/-dodatkowy-staly-tekst-na-fakturze
0 komentarzy 0
  • Dodano: 18 sie, 11:47
Ale po co zaśmiecać fakturę dodatkowymi opisami, gdy już jest przygotowane miejsce na ten numer konta w dokumencie?
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 18 sie, 11:47
Podajemy rozwiązania jakie są stosowane w praktyce i preferowane przez firmy. Zgłoszenie oczywiście przyjęliśmy i zostało przekazane do działu zajmującego się planem aktualizacji i rozwojem systemu.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 2 tygodnie temu
Na fakturach wystawionych do paragonu z opcją przelew także nie drukuje się numer numer konta. Jak to poprawić? Usuwać płatność do paragonu z systemu?
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: tydzień temu
Tak, przed wystawieniem faktury proszę usunąć płatność przypisaną do paragonu.
  • Dodano: 23 godzin temu
No i zdażyło się, wystawiłem klientowi fakturę zostawiając omyłkowo po ostatniej fakturze płatność gotówką i dałem termin 14 dni. Oczywiście chodziło o przelew, ale teraz wiem, że klient nie ma mojego nr konta, muszę szybko mu dosłać poprawioną fakturę z nr konta.
1 komentarz 1
  • Dodano: 16 godzin temu
Takie to uszczęśliwianie użytkowników na siłę... Mają tyle spraw w WFIRMA do ogarnięcia a zajmują się takimi pierdółkami jak wyświetlanie numeru konta na fakturze gotówkowej. Jakby to komuś przeszkadzało...
Pomysł:
PILNE Brak nr konta na fakturach