forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Moduł do szacowania potencjalnych kosztów

• Dodano: 17 cze 2017, 11:20
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 1 odpowiedź 1
Witam,
zastanawiam się czy wfirma mogła by stworzyć nowy moduł w swojej księgowości do badania wpływu nowych kosztów na zaliczkę podatku dochodowego lub VAT. Przykładowo w ostatnim czasie musiałem sporo czasu spędzić w celu prawidłowego oszacowania w jaki sposób leasing obniży mi podatek dochodowy oraz VAT. Chciałem wiedzieć jak konkretna wartość leasingu odbije się w liczbach. Zrobiłem w tym celu odpowiednie tabele w excelu jednak nie mam pewności, że zrobiłem to poprawnie. Taki moduł potencjalnie mógłby obsługiwać inne rodzaje kosztów. Może warto by w tym celu wybadać preferencje użytkowników wfirma? Np. przez jakiś rodzaj ankiety?

Z poważaniem Radosław Osiński.
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
PRACOWNIK
  • Dodano: 17 cze 2017, 11:30
Witam,
dziękujemy za sugestię, zostanie ona przeanalizowana i zweryfikowana przez dział zajmujący się planowaniem rozbudowy funkcji systemu.

Obecnie prognozy zobowiązań podatkowych dostępne są w modułach informacyjnych zakładki Biuro Strona główna: Prognoza podatku VAT ; Prognoza podatku dochodowego. Wskazują one szacowane wartości zobowiązań z danego okresu na podstawie faktycznie wprowadzonych w systemie zapisów dotyczących przychodów i kosztów:
https://pomoc.wfirma.pl/-moduly-informacyjne

Obecnie w kwestii szacowanych zobowiązań w sieci dostępne są również kalkulatory form opodatkowania, które jednak w dużym uproszczeniu wskazują na to jak zmieniają się zobowiązania podatkowe przy zmianie poziomu relacji przychodów do kosztów: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/kalkulator-formy-opodatkowania

Pozdrawiam
2 komentarze 2
  • Dodano: 29 cze 2017, 13:34
Witam korzystam z pakietu "Fakturowanie" i nie mogę znaleźć tych opcji: " Biuro Strona główna: Prognoza podatku VAT ; Prognoza podatku dochodowego." Można prosić o pomoc?
  • Dodano: 29 cze 2017, 14:29
Prognoza podatku VAT oraz prognoza podatku dochodowego dostępne są w pakiecie księgowość online oraz księgowość online + magazyn.
Pytanie:
Moduł do szacowania potencjalnych kosztów