forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

naliczanie rabatów

• Dodano: 17 mar 2009, 17:28
  • Nikomu nie podoba się ten pomysł 0
  • 8 odpowiedzi 8
Autor: mib optic
Wydaje mi sie że faktura powinna zawierać automatyczne naliczanie rabatów dla konkretnych klientów , znacznie ułatwiło by to życie .
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
PRACOWNIK
  • Dodano: 17 mar 2009, 18:00
Dzięki za sugestię.

W jakiej formie najlepiej zapisać rabat? Liczba w procentach zapisana w danych kontrahenta, a potem ceny automatycznie przeliczone podczas wystawiania faktury?
0 komentarzy 0
  • Dodano: 17 mar 2009, 21:20
Tak obecnie praktykuje w innym programie : stały rabat dla danego kontrachenta procentowy odliczany kwotowo od faktury
0 komentarzy 0
  • Dodano: 17 mar 2009, 23:25
Uważam, że rabat powinien być naliczany osobno do każdej pozycji na FV.
Przypisany do kontrahenta i automatycznie obliczany dla pozycji, z możliwością dodawania również pozycji bez rabatu, np. koszty transportu itp.
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 18 mar 2009, 12:19
Myślę że w niedalekiej przyszłości możemy wprowadzić kontrole obrotów z danym kontrahentem z możliwością ustalenia progów po przekroczeniu których automatycznie przyznawany został by rabat według kryteriów ustalonych przez właściciela firmy.
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 18 mar 2009, 12:31
można by było w katalogu towarów i usług oznaczyć która usługa i towar podlega rabatowi a która nie, analogicznie można by wprowadzić możliwość automatycznego określenia rabatu lub sztywnego wpisanego przez właściciela firmy.
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 29 mar 2009, 15:33
Naliczanie rabatów pojawi się już przy okazji najbliższej aktualizacji.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 24 lis 2009, 21:15
a ja nie udzielam rabatów, i chciałbym zeby rubryki rabat w ogóle nie było..jest to możliwe..??
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 26 lis 2009, 14:08
Na wydrukach faktur zerowy rabat się nie pojawia.
W formularzu wystawiania faktur nie ma możliwości "schowania" rabatu.
0 komentarzy 0
Pomysł:
naliczanie rabatów