forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Uwagi do mojebiuro24

  • Dodano: 31 mar 2017, 14:04
  • Nikomu nie podoba się ten pomysł 0
  • 1 odpowiedź 1
Witam
Takie małe uwagi odnośnie systemu:
- w przypadku drukowania wyliczenia podatku dochodowego nie ma nigdzie znaku czyj podatek jest obliczany - przy większej ilości klientów stanowi to problem, poza tym sam wydruk mógłby być trochę bardziej czytelny (może większa czcionka?)
- stanowczo za mały widok dokumentów "do edycji" w kadrach - wiem że to wersja beta, ale uwagę chyba mogę przekazać
- nie rozumiem czemu korekty faktur w KPiR są umieszczona na koniec miesiąca, a nie w dniu ich wystawienia - czy można to zmienić?
PRACOWNIK
  • Dodano: 31 mar 2017, 14:35
Witam Panie Wojciechu,
Dziękujemy za sugestie. Zostaną one przekazane do działu przyszłych aktualizacji gdzie zostaną przeanalizowane.
Jeżeli chodzi o kwestię nr 3 - zabieg ewidencjonowania faktur korygujących na ostatni dzień miesiąca jest zabiegiem celowym wynikającym ze zmian przepisów w ujmowaniu korekt na gruncie podatku dochodowego, które weszły w życie w 2016 roku. Chodzi głównie o korekty, które zmniejszają wartość przychodu w okresie, w którym została wystawiona:
- wartość przychodu jest równa lub większa od kwoty korekty - następuje księgowanie w okresie wystawienia korekty zmniejszające przychód,
- nie ma przychodu lub jest on niewystarczający - wówczas księgowanie dokonuje się w okresie wystawienia korekty pomniejszające przychód, a jeśli kwota ta jest niewystarczająca, to pozostała wartość zwiększa koszty.
Analogiczna sytuacja występuje po stronie księgowania faktur korygujących wydatki.
System tego typu oceny jest w stanie dokonać na ostatni dzień danego miesiąca - gdy dysponuje pełnymi danymi odnośnie przychodów. Stąd księgowanie na ostatni dzień miesiąca. Tego typu sposób ewidencji jest prawidłowy i nie podlega kwestionowaniu przez US.
Polecam: https://poradnik.wfirma.pl/-ksiegowanie-faktur-korygujacych
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Pomysł:
Uwagi do mojebiuro24