forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Wystawianie faktur vat rr

• Dodano: 4 wrz 2016, 12:13
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 9 odpowiedzi 9
Witam
Kiedy będzie można wystawiać w systemie faktury VAT RR?
PRACOWNIK
  • Dodano: 4 wrz 2016, 18:15
Dzień dobry,
pomysł dotyczący umożliwienia wystawiania faktur VAT RR został już przekazany do działu planowania aktualizacji. Niestety na tę chwilę nie posiadam informacji nt. jego wdrożenia.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 4 wrz 2016, 18:18
Powtórzę, to co kiedyś napisałem w podobnym wątku a nic się nie zmieniło:

Już od 2012 r. temat jest poruszany tu na forum.

http://forum.wfirma.pl/temat/1865-jak-wystawic-fakture-vat-rr

Ostatnia wypowiedź z lutego 2014r. od wfirma stanowi, że nie mają w planach wprowadzenia tego typu faktur i jak znam życie, to nie jest ich żaden priorytet. Trochę się nie dziwię, bo widząc dynamikę prawa podatkowego w Polsce, to wfirma ma mnóstwo pracy z dostosowywaniem systemu do nowych wymagań.
1 komentarz 1
  • Dodano: 4 wrz 2016, 18:18
Proszę o zrobienie linku klikalnym :)
  • Dodano: 8 wrz 2016, 07:52
Mnie zastanawia co jest trudnego w zaimplementowaniu tej funkcji skoro tyle czasu jest to niemożliwe. Przecież to w zasadzie bardzo podobna faktura do zwykłej FV.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 8 wrz 2016, 09:49
Nam może się wydawać, że dodanie takiej funkcji jest banalnie proste ale zapewne, żeby nowa rzecz działała bezbłędnie wymaga wielu testów, które są czasochłonne. A teraz dodajmy do tego ciągłe zmiany w przepisach podatkowych, które są konieczne do wprowadzenia w pierwszej kolejności, to czasu na inne rzeczy może brakować. Nie chcę bronić WFIRMy ale słuchając tego co i w jakich ilościach wymyślają urzędnicy, to mi skóra cierpnie i rozumiem, że aby WFIRMa działała bezbłędnie dla większości użytkowników, to czasookres wprowadzania nowych funkcji musi się wydłużać.

Zatrudnienie większej ilości programistów skutkowałoby pewnie podniesieniem ceny pakietów i nie wiem, czy nie miałoby to wpływu na przypływ/odpływ klientów.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 24 lip 2017, 16:06
Odświeżam temat, wiadomo już coś na temat faktur VAT RR? Będą nie będą? Ewentualnie kiedy?
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 24 lip 2017, 16:08
Witam,
W najbliższym czasie nie planujemy wdrożenia faktur VAT-RR. Wynika to z faktu iż owszem fizycznie dokument jest podobny do zwykłych faktur natomiast funkcjonalnie - czyli rozliczanie podatkowe przebiega całkiem inaczej od "zwykłych" faktur o czym więcej: http://poradnik.wfirma.pl/-faktura-vat-rr-zaplacic-gotowka-czy-przelewem
1 komentarz 1
  • Dodano: 26 lip 2017, 13:37
Nie musiała by być możliwość rozliczania automatycznego. Wystarczyłyby jakieś "formatki" aby wszystko mieć w jednym miejscu. W tej chwili płacę i za wasz system i dodatkowo za inny aby wystawiać faktury i mieć magazyn pod ręką.
  • Dodano: 26 lip 2017, 13:37
Tym bardziej faktura VAT-RR powinna w systemie się pojawić, żeby użytkownicy systemu nie mieli takich rozterek w temacie odliczenia VAT a także w sprawie stawki podatku VAT. Poza tym generowanie dodatkowych dokumentów poza systemem wfirma i dodawanie ich do rejestrów wprowadza niepotrzebne komplikacje.

Proszę, aby wfirma jeszcze raz się zastanowiło nad wprowadzeniem tego dokumentu, bo przynajmniej kilku użytkowników, których ja znam, tego potrzebuje. Jestem przekonany, że w wfirma jest wiele firm handlujących owocami i warzywami, tylko nie wszyscy zgłaszają swoje problemy z fakturami RR.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 20 gru 2017, 11:59
Witam, Przez 2 lata prowadziłam część księgowości (magazyn) w innym programie ze względu na brak możliwości wystawiania Faktur RR w wFirma. Od stycznia ze względu na JPK chciałabym przejść do wfirma i prowadzić całość księgowości wraz z magazynem w firma. Czy coś w tym zakresie się zmieniło czy jeszcze nie? Proszę o konkretną odpowiedź kiedy planujecie wdrożyć faktury RR
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 20 gru 2017, 11:59
Witam,
obecnie nie mamy w planach wdrażania faktur VAT-RR, należy je wystawiać poza systemem a informacje na temat księgowania zostały opisane na stronie naszej pomocy:
https://pomoc.wfirma.pl/-faktura-vat-rr
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Pytanie:
Wystawianie faktur vat rr