forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Obliczenie podatku dochodowego

  • Dodano: 18 lip 2016, 07:37
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 3 odpowiedzi 3
Witam,
prowadzę działalność gospodarczą od 01.06.2016 r. Jednocześnie jestem zatrudniony jeszcze w innej firmie na umowę o pracę. Nie świadczę usług dla swojego pracodawcy. Rozliczam się na zasadach ogólnych. Jestem też vatowcem. Teraz pierwszy raz przyszło mi wyliczyć podatek dochodowy. Moje obliczenia z programem wFirma zgadzają się, tylko jest jeden mały szczegół. Program pomija ulgę podatkową: 46,33 zł, którą mam prawo sobie odliczyć (rocznie 556,02 zł). Dlaczego program to pomija?
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
PRACOWNIK
  • Dodano: 18 lip 2016, 08:21
Witam, zgodnie z przepisami kwota zmniejszająca podatek brana jest pod uwagę w pierwszej kolejności w działalności gospodarczej i tu nie dzieli się jej na miesiące (jak przy etacie). Jeżeli dochody z działalności opodatkowane są na zasadach ogólnych to zaliczki okresowe wyliczane są narastająco w trakcie roku a system przy ich wyliczaniu każdorazowo uwzględnia kwotę zmniejszającą podatek w wysokości 556,02 co widać na szczegółach wyliczenia w zakładce Biuro >> Deklaracje >> Podatek dochodowy po kliknięciu na "Zobacz szczegóły wyliczenia" . Polecam również: http://pomoc.wfirma.pl/-jak-wylicza-sie-zaliczke-na-podatek-dochodowy-na-zasadach-ogolnych
0 komentarzy 0
  • Dodano: 11 sty 2017, 08:24
Dzień dobry,
czy istnieje możliwość aby przy wyliczaniu kwoty zaliczki na podatek dochodowy, program nie uwzględniał kwoty zmniejszającej podatek? Prowadzę dwie działalności i w jednej z nich muszę pominąć ww kwotę. Dziękuję.
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 11 sty 2017, 08:27
Witam, nie ma takiej możliwości, dlatego że jeżeli prowadzone są dwie działalności np. w postaci jednoosobowej działalności gospodarczej i druga jako wspólnik spółki cywilnej, opodatkowane taką samą formą, to przypominam że nie wylicza się wówczas dwóch osobnych zaliczek na podatek dochodowy a jedną w której łączy się narastająco przychody i koszty: http://pomoc.wfirma.pl/-zaliczka-na-podatek-dochodowy część: Jak wprowadzić dochód z innej działalności.
0 komentarzy 0
Pytanie:
Obliczenie podatku dochodowego