forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Aktualizacja lipiec 2016

PRACOWNIK
  • Dodano: 30 cze 2016, 20:53
  • 4 odpowiedzi 4
Informujemy, że w nocy z 2 na 3 lipca 2016 r. nastąpi aktualizacja systemu. Poniżej przedstawiamy wykaz najistotniejszych modyfikacji:

wFirma.pl

mojebiuro24.pl

• Dodano: 5 lip 2016, 15:40
Dlaczego przy dodawaniu umów zlecenia/ o działo z zakładek "Podstawowe informacje" oraz "Podatek dochodowy" zniknęły informacje które były niżej, czyli wartość netto, brutto, całkowity koszt, wartość podatku, itp? Teraz żeby zobaczyć te informacje trzeba wejść na zakładkę "ZUS". Jest to bardzo niewygodne, zdecydowanie krok do tyłu.
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: 5 lip 2016, 16:01
Proszę otworzyć okno dodawania umowy o dzieło i nie zamykając go otworzyć kolejne okno z dodawaniem umowy zlecenie. Problem jest przez nas analizowany i wkrótce wprowadzimy poprawkę.
  • Dodano: 7 lip 2016, 09:26
Witam, przy drukowaniu ewidencji przebiegu pojazdu VAT brak ramki okalającej tytuł dokumentu, okres, pojazd i nr rejestracyjny. Bez tej ramki wygląda to trochę nijako. Mam nadzieję że to nie zamierzony cel tylko mały błąd. Pozdrawiam
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: 7 lip 2016, 10:11
Dziękuję za zgłoszenie, poprawę wyglądu tak aby wydruki ewidencji pasowały do reszty dokumentów przekazuję do działu planowania aktualizacji.
  • Dodano: 11 lip 2016, 08:06
coś zmienialiście w wysyłce emailem dokumentów? Od jakiegoś czasu mam błędy SMTP przy wysyłaniu faktur:
"Connection could not be established with host poczta.#####.pl [ #0]"
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: 13 lip 2016, 06:52
Nie, ale aktualizowaliśmy system operacyjny. Wiemy że są problemy z wysyłką maili z smtp home.pl. Obecnie dla home działa jedynie wysyłka bez szyfrowania (rodzaj połączenia zwykły) lub z wymuszeniem słabszych algorytmów szyfrujących (wkrótce dodamy możliwość wyboru)
  • Dodano: 11 lip 2016, 08:07
Dlaczego przy modyfikowaniu czy powielaniu umowy nie można edytować pracownika dla którego jest ta umowa? Pole zostało zablokowane.
5 komentarzy 5
PRACOWNIK
  • Dodano: 11 lip 2016, 15:13
Możliwość modyfikacji pracownika jest dostępna po kliknięciu na jego imię i nazwisko w widoku listy umów.
  • Dodano: 11 lip 2016, 15:30
Nie o to mi chodziło. Pani mówi o edytowaniu danych pracownika. Mi chodzi o zmianę przypisanego pracownika do danej umowy.
Obecnie nie ma możliwości zmiany pracownika z listy ani przy modyfikowaniu umowy, ani przy jej powalaniu, co jest dosyć absurdalne.
PRACOWNIK
  • Dodano: 11 lip 2016, 16:00
Modyfikacja polega na zamianie tego co jest, stąd nie byłaby poprawną funkcją w tej sytuacji, natomiast powielenie to funkcja której założeniem było zminimalizowanie pracy przy odnawianiu tych samych umów z tym samym pracownikiem. Dziękujemy za zgłoszenie informacji o Pana przypadku. Zostanie ona poddana weryfikacji przez zespół opracowujący plany kolejnych zmian w systemie.
  • Dodano: 12 lip 2016, 07:53
Bardzo proszę o jak najszybsze rozważenie przywrócenia możliwości zmiany przypisanego pracownika, zarówno przy modyfikacji umowy, jak i jej powielaniu.
W moim przypadku każdego miesiąca dodaję kilkadziesiąt umów zlecenia.

W mojej branży bardzo często pracownik zmienia się jeszcze przed wysyłką umowy (więc do tej pory umowa była gotowa, wystarczyło zmienić tylko nazwisko), z kolei powielanie umów było wygodne w przypadku, gdy kilku pracowników wykonywało te same zlecenie (również bardzo częste). Jak Pani wspomniała założeniem funkcji było zminimalizowanie pracy, a przy zablokowaniu możliwości zmiany pracownika pracy jest wielokrotnie więcej. Obecna zmiana to nie tyle krok, co całe kilometry do tyłu. Możliwość zmiany przypisanego pracownika w niczym nie przeszkadza, a może jedynie ułatwiać wiele pracy.

Przy okazji: w dodawaniu umów przydałaby się wyszukiwarka "na żywo" nazwisk pracowników, obecne wybieranie nazwisk z rozwijanej listy, gdzie widać ich tylko pięciu na raz, również jest bardzo niewygodne.
  • Dodano: 21 lip 2016, 08:24
Dziękuję za uwzględnienie mojej uwagi, świetnie, że słuchacie sugestii użytkowników!
Aktualizacja:
Aktualizacja lipiec 2016