forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Jak rozliczyć ZUS w pierwszym miesiącu działalności

Jestem zaniepokojony
  • Dodano: 15 lut 2016, 22:24
  • Rozwiązane
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 3 odpowiedzi 3
załozyłem działalnosc 01.01.2016 , w lutym przez ten program złozyłem deklaracje ZUC i rozliczyłem. teraz chce rozliczyc podatek dochodowy za styczeń / zasady ogólne/ i program ewidentnie ma błąd. odlicza mi w kosztach stycznia składki na zus mimo ,ze powiniuen to zrobic rozliczając miesiąc w którym składki te zostały zapłacone, czyli luty. przez to nie wychodzi mi kwota zaliczki na podatek dochodowy taka jak powinna. co mam z tym zrobic?
PRACOWNIK
  • Dodano: 16 lut 2016, 07:54
Składki są odliczane w zaliczce za miesiąc w którym zostały zapłacone. Jeśli dzieje się to automatycznie to jest rozliczenie (płatność) do deklaracji DRA dodane z datą w styczniu.
Lista płatności jest dostępna w zakładce biuro / płatności / rozliczenia lub w szczegółach deklaracji.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 16 lut 2016, 17:25
Panie Piotrze. dziekuje za odpowiedz ale ona mi nic nie mówi. w lutym wysłałem deklaracje ZUS za styczen i zapłaciłem ją. oznaczyłem jako rozliczona. czyli /teoretycznie/ powinna mi wyskoczyć przy tworzeniu deklaracji za podatek dochodowy za miesiąc luty. tymczasem tworze deklaracje za miesiac styczeń /podatek dochodowy/ i wskakuja mi w koszta opłacone składki za styczen ale zapłacone w lutym. nie musze miec programu do rozliczen zeby wiedziec ,że te zapłacone składki w lutym powinny wskoczyc mi jako koszt jak bede rozliczal luty. pytam wiec co mam zrobic zeby te płatnosci zus z lutego, zapłacone w lutym za styczen nie wyskakiwaly mi przy tworzeniu deklaracji podatku dochodowego za styczen. oczywiscie nie oczekuje porady podatkowej ale odpowiedzi na to jak mam zrobic zeby nie popelnic błedu który od razu wyłapie mi US.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 16 lut 2016, 17:37
zmieniłem czyli rozliczylem te deklaracje z data lutowa. mój bląd. zobacze co teraz sie bedzie działo. pzdr i dziekuje za podpowiedź.
0 komentarzy 0
Pytanie:
Jak rozliczyć ZUS w pierwszym miesiącu działalności