forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Wydruk pliku csv dla kuriera na podstawie proform lub faktur VAT

  • Dodano: 13 lut 2016, 00:14
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 1 odpowiedź 1
Autor: neurotick
Chciałbym ułatwić sobie wysyłanie przesyłek kurierem (furgonetka.pl) i eksportować z wfirma dane wygenerowane w oparciu o dokumenty sprzedaży (proformy lub faktury), w pliku csv, lub xml, które są akceptowane przez kuriera. Niestety chyba nie da się utworzyć odpowiedniego szablonu w wfirma - widzę że formatem wydruku może być tylko plik pdf.
Czy jest jakiś sposób żeby wygenerować wydruk w formacie csv lub xml w oparciu o własny szablon?
PRACOWNIK
  • Dodano: 13 lut 2016, 08:39
Można stworzyć we własnym zakresie skrypt, który łączy się z naszym i API (które zwraca dane w formacie XML lub JSON) i wygenerować na ich podstawie dane w formacie akceptowanym przez zewnętrzny system.
4 komentarze 4
  • Dodano: 13 lut 2016, 14:41
Ale to wymaga używania zewnętrznej aplikacji i wprowadzania do niej danych do wysyłek, np numerów faktur z wfirma. Chodziło mi bardziej o możliwość zaznaczenia wybranych faktur w wfirma i wygenerowania na tej podstawie pliku tekstowego.
Czy da się tak zmodyfikować szablon wydruku faktury (wstawić do niego zapytanie api), żeby generował dodatkowo plik z danymi tekstowymi? Próbowałem to zrobić, bez sukcesu (ale nie jestem programistą).
PRACOWNIK
  • Dodano: 15 lut 2016, 09:09
Niestety nie można do tego celu wykorzystać wydruków. Musielibyśmy stworzyć osobny mechanizm do takich wtyczek.
  • Dodano: 15 lut 2016, 15:45
A może wprowadzić własnie taką funkcjonalność: możliwość tworzenia skryptów w formia szablonów, tak by można było zaznaczyć pozycję w wfirma (dokument, klienta) i wygenerować zapytanie HTML analogicznie jak generuje się wydruk w oparciu o własny szablon? Zwielokrotniło i uprościło by to możliwość integracji wfirma z wieloma serwisami zewnętrznymi (kurierzy, generowanie spersonalizowanych powiadomień, uruchamianie usług dla klientów itp).

Ewentualnie wyjściem byłaby rozbudowa zdarzeń dla których można wygenerować webhook, ale pierwsza opcja jest dużo bardziej uniwersalna.
PRACOWNIK
  • Dodano: 15 lut 2016, 17:17
Możliwe że w przyszłości pojawi się funkcja tworzenia wtyczek.
Pytanie:
Wydruk pliku csv dla kuriera na podstawie proform lub faktur VAT