forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Rozliczanie imprez turystycznych Vat marża

  • Dodano: 24 sie 2015, 11:51
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 3 odpowiedzi 3
Wystawianie i rozliczanie faktur Vat marża za organizacje imprez turystycznych sprawia w systemie kłopoty. Wystawiając fakturę nie jestesmy w stanie określić jaką marże uzyskamy na wyjeździe. Zalezy to ostatecznie od kosztów do imprezy. Koszty często są rozliczane w walutach i ich ostateczna wysokość zależy od kursu walut. Poza tym dochodza jeszcze koszty zamówień dodatkowych na miejscu, koszty nieprzewidziane, zwroty za odwołane usługi np. z powodu warunków pogodowych, itp. Czy można wystawić fakturę Vat marża, rozliczyć imprezę (przychód brutto minus koszty brutto = zysk), policzyć Vat marża od obliczonego zysku i wprowadzić te dane ręcznie do KPIR?
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
PRACOWNIK
  • Dodano: 25 sie 2015, 10:05
Można sobie z tym tez poradzić nie uzupełniając marży przy wystawianiu faktury (w cenie zakupu musiałaby być ostateczna cena).
Po poznaniu kosztów można zmodyfikować fakturę i poprawić cenę i marżę.

Żeby nie przeoczyć nierozliczonych faktur można je oznaczać etykietami.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 26 sie 2015, 09:40
Jak wystawiam fakturę jest ona wpisywana do KPIR oraz do VAT. Często faktura jest wystawiana z dużym wyprzedzeniem np. 2 miesiące, 3 miesiące przed imprezą, nawet więcej. Wtedy jak rozumiem wchodzi do KPRI i VAT, jej poprawienie po rozliczeniu imprezy będzie skutkować koniecznością korekty dokumentów? Jak rozwiązać ten problem?
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 26 sie 2015, 11:16
W takim razie jedyne rozwiązanie to korzystanie z opcji "faktura do paragonu" i ręczne księgowanie w ewidencjach. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące jak należy zaksięgować taką transakcję można uzyskać przez funkcję "zapytaj eksperta" wewnątrz systemu (pomoc w górnym menu).
0 komentarzy 0
Pytanie:
Rozliczanie imprez turystycznych Vat marża