forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Wersja mobilna systemu - propozycje dostępnych funkcji

PRACOWNIK
Jestem zadowolony
  • Dodano: 5 maj 2015, 20:34
  • 7 osobom podoba się ten pomysł 7
  • 49 odpowiedzi 49
Zamierzamy stworzyć dwie wersje mobilne, na smartfon i na tablet. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do dyskusji na temat funkcji niezbędnych według Was na urządzeniach. Temat o tyle jest do dyskusji gdyż każde z tych urządzeni ma określone swoje przeznaczenie i zdroworozsądkowo chcieli byśmy do tego podejść by nie naprodukować zbędnych funkcji kompletnie nie przydatnych przykładowo na smartfonie.
  • Dodano: 6 maj 2015, 00:30
Moim zdaniem tak:
Mogłyby się wyświetlać widżety takie jak na stronie głównej po zalogowaniu, w nieco uproszczonym wyglądzie.
Na pewno podstawą na obu urządzeniach powinny być funkcje dodawani przychodów (może bez funkcji windykacji, tworzenia produktów i automatów) i kosztów, w tym kilometrówka. (może np. przy kilometrówce dałoby się tworzyć trasy w oparciu o oznaczenie jej na mapie:)
Z ewidencji możliwość wglądu (może niekoniecznie edycji), ale na pewno wydruku, udostępniania KPiR.
Przydatną sprawą jest kalendarz przedsiębiorcy, więc mógłby się też pokazywać, dawać powiadomienia zamiast maili.
Uważam, że powinien też być formularz kontaktu z pomocą księgową.
Co do funkcji podstawowych to podejrzewam, że byłaby przydatna możliwość robienia foto konwertowanych do pdf (albo po prostu jpgów) i dodawania ich jako załącznik do wydatku (jednym słowem obraz faktury).
Pewnie też można zdecydowanie uszczuplić opcje z ustawień pozostawiając możliwość edycji danych podstawowych i niektórych ustawień dla faktur.
Przydałoby się też wyliczanie podatku i składek zus oraz rozliczanie tych zobowiązań. Komponentów takich jak kadry czy CRM nie używam, więc się nie wypowiem, podobnie nie jestem vatowcem, więc też to pominąłem.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 6 maj 2015, 07:43
Jakiś czas temu pojawiały się informacje że zmiany wizualne to przygotowanie do wersji RWD - jeśli chodzi o mnie - korzystam z tabletu i wersja z RWD dla tabletów drobne usprawnienia byłyby wystarczające
0 komentarzy 0
  • Dodano: 6 maj 2015, 08:07
Witam.
Zastanowcie się, czy aby chcecie tworzyć 2 oddzielne aplikacje - czy nie sensowniej byłoby zrobić jedną, z możliwością włączania i wyłączania modułów - smartfony mają ponad 5" więc nie jest to już zbyt wielka różnica w stosunku do małego tableta - a każdy używa programu inaczej.
Co do funkcjonalności - dla mnie osobiście - najważniejsze to wystawianie i przegląd faktur. Można tez dodać skanowanie i dopinanie faktur kosztowych (zdjęcie). Do tego prosta funkcjonalność magazynu (bo skądś trzeba brać co sprzedajemy).
Ewentualnie jakieś podstawowe raporty.
Dla mnie osobiście nie ma potrzeby więcej.
I wersja RWD na smartfonie mnie nie przekonuje wcale - zdecydowanie nie jest wygodna do dłuższego użytkowania - przynajmniej nie w takiej formie jak jest teraz - tak więc aplikacja na telefon to dobry pomysł.
A
1 komentarz 1
  • Dodano: 21 maj 2015, 05:43
ES
skanowanie i dopinanie fv kosztowych, świetny pomysł ;)
  • Dodano: 16 maj 2015, 16:41
Może wystarczy stworzyć m.wfirma.pl?
Obecny sposób przeglądania waszego systemu jest cokolwiek kiepski zwłaszcza jeśli chodzi o smartfony.
Na pewno nie może być "okna w oknie"
Nie twórzcie oddzielnych aplikacji tylko stwórzcie stronę dla urządzeń mobilnych.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 18 maj 2015, 15:59
Również zastanawiam się nad zasadnością tworzenia osobnych aplikacji na telefon i tablet. Przy odpowiedniej optymalizacji aplikacja może skalować ilość dostępnych danych w zależności od rozdzielczości/przekątnej. Już więcej sensu miałaby dedykowana aplikacja dla systemu windows (interfejs metro). Mam tu na myśli tablety i ultrabooki 10-13" typu surface itp.

W kwestiach już czysto funkcjonalnych:
- widok główny - podgląd listy płatności i podatków
- widok kontrahentów - możliwość szybkiego dodania na podstawie nip i ew. podstawowej edycji; lista dokumentów (wystawione fv, zakupy)
- widok przychodów - naturalnie możliwość wystawienia fv i płatności
- lista wydatków - wystarczy pasywny podgląd wydatków (mi by się nie chciało wprowadzać fv przez telefon :D, chyba że jakoś automatycznie by zczytywało z zdjęcia... to co innego)
- magazyn - podstawowe operacje typu wydanie - przyjęcie, koniecznie podgląd stanów i cen (żeby np. szybko sprawdzić czy mamy dany towar dostępny); ew. integracja z czytnikiem kodów (przez aparat w telefonie) i szybkie dodawanie do wz i fv

Kwestia kalendarza i terminów, myślę że zamiast montować to w aplikację, wystarczy porządna integracja z kalendarzem systemowym w telefonie.

to tak ode mnie :)
1 komentarz 1
  • Dodano: 21 maj 2015, 05:44
ES
z przeglądu fv możliwość wysłania fv mailem
PRACOWNIK
  • Dodano: 19 maj 2015, 19:20
Dziękuję i zachęcam do dalszych wpisów.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 10 sie 2015, 04:11
Czy na wstępnym zbieraniu pomysłów się zakończyło?
Jak dla mnie w wersji mobilnej / aplikacji mobilnej wystarczy:
- Wystawianie faktur klientom z bazy i nowym (VAT, proforma, automatyczna)
- oznaczanie zapłaconych faktur
- wysyłanie faktur
- podgląd kontrahenta (jak płaci, jaki obrót, kiedy ostatnia faktura)

Podejrzewam, że na założeniu tego tematu prace się zakończyły, może zacznijcie robić podstawę pod funkcje, a co dokładnie będzie się znajdowało to dopracujecie na koniec, na razie wypuśćcie jakąś wersję testową żeby można było ocenić praktyczność i łatwość, bo teraz nawet zwykłe wystawienie VAT z już istniejącej proformy lub nawet jeszcze zwyklejsze oznaczenie faktury jako opłacona to przewalona sprawa jest.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 17 sie 2015, 14:50
Według mnie wersja tabletowa powinna odwzorowywać 100% funkcjonalności wersji desktop.
Co do wersji na smartfona to funkcje z których chętnie bym korzystał:
- podgląd faktur przeterminowanych
- podgląd należności
- wysyłanie faktury na maila
- wystawienie faktury
- historia zamówień klienta
0 komentarzy 0
  • Dodano: 25 lis 2015, 08:52
A nie lepiej po prostu wrzucić wszystko w RWD z blokadą przesuwana boxów?
0 komentarzy 0
  • Dodano: 3 gru 2015, 01:27
- wystawianie faktury + wysyłanie do kontrahenta
- wprowadzenie faktury zkupowej + dodanie załącznika z aparatu urządzenia mobilnego (zdjęcie faktury). Dodatkowo genialnie byłoby gdyby OCR zczytywał z tego zdjęcia możliwie dużo informacji. Podstawa która powinna być w miarę łatwa do implementacji a dająca dużą wartość dodaną to rozpoznawanie NIPu sprzedawcy i automatyczne pobranie jego danych.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 10 lut 2016, 19:55
Jaki jest przewidywany termin wdrożenia aplikacji mobilnej?
0 komentarzy 0
  • Dodano: 12 lut 2016, 10:10
Zapomnijcie o wersji mobilnej, ten temat miał tylko uciszyć niezadowolenie i krytykę która rozgorzała na forum. Jedyne co jest z wersji mobilnej to tablet na stronie głównej mający na celu wprowadzenie w błąd potencjalnego klienta.
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 12 lut 2016, 10:36
Nikt o niczym nie zapomniał. Aktualnie na etapie testów jest system do fakturowania, w pełni zintegrowany z wfirma.pl, dedykowany na urządzenia mobilne. Równolegle w tej samej technologii kończymy prace nad platformą e-commerce,która od razu będzie w wersji responsywnej. Nie ujawniam naszych kolejnych aplikacji jakie uruchomimy w najbliższych miesiącach z uwagi na to, że nie chcielibyśmy zdradzać naszych wszystkich planów przed konkurencją.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 12 lut 2016, 11:47
Wersja mobilna ukaże się chwilę po tym jak Główny Informatyk wróci z Pacanowa.
Na pytanie - Kiedy wyjeżdżasz? Ów informatyk odpowiada - Jeszcze nie wiem.

Na urządzenia mobilne czytaj: Android, może iOS. O Windows Phone nie ma co marzyć.
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 12 lut 2016, 16:59
Każdy kto zna realia programowania i zarządzania projektami wie że właśnie w IT jest identycznie jak w budowlance. Poślizg paru miesięcy to norma, zwłaszcza że programujemy w nowej technologii. Tak jak napisałem aktualnie testowana jest platforma e-commerce przez podmiot zewnętrzny. Jest ona z zasady projektowana i napisana na wszystkie urządzenia z przeglądarkami w tym i mobilne. Kolejny w kolejce już skończony jest system do fakturowania, który z zasady zaprojektowany został pod urządzenia mobilne ale też nadaje się do pracy na komputerze. Tutaj ukłon dla firm z innych krajów europejskich gdyż pozwala on poprawnie wystawiać faktury zgodnie z dyrektywą i stawkami obowiązującymi w każdym kraju europejskim.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 12 lut 2016, 20:08
Tu by się przydał moduł kasjer! Wersja mobilna na smartfona do wystawiania paragonów fiskalnych, byłoby super... Tablecik plus drukarka wifi i życie staje się bajką, a wfirma.pl zaczyna obsługiwać również sklepy stacjonarne.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 1 kwi 2016, 00:03
Temat ciągle stoi, a strony mobilnej jak nie ma tak nie ma. Wystawienie faktury to katorga, wszystko skacze, ciężko coś trafić. Strona .mobi w ogóle nie działa, błąd certyfikatu.

Czy ludzie, który używają mobilnych urządzeń do szybkiego wprowadzenia faktury czy jakiejś korekty to jakieś odosobnione przypadki, żeby ten temat olewać tak długo?
0 komentarzy 0
  • Dodano: 25 maj 2016, 19:11
Brak informacji o postępach prac to też informacja - czyli apki na telefon prędko nie będzie .... szkoda
Czas przyjrzeć się konkurencji ....
0 komentarzy 0
  • Dodano: 27 maj 2016, 11:14
Prawda. Zacytuję tu klasyka (sprzed kilku m-cy pościk kogoś z wfirmy) "Każdy kto zna realia programowania i zarządzania projektami wie że właśnie w IT jest identycznie jak w budowlance..." ilustracja w załączniku. To ja odpowiem tak. Każdy kto zna podejście klienta nowoczesnego, z XXI wieku, nie będzie zaskoczony, że jesteśmy pewni, że macie nas w D.... To już byście napisali po ludzku, że projekt jest w fazie pomysłów, nie nastawiajcie się, może wasze dzieci dożyją mobilnej wersji, chociaż nie wiadomo... a nie, że macie skończony system do fakturowania i czeka w kolejce na coś tam... ponad 3 miesiące temu.
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: 27 maj 2016, 14:03
Odpowiem Panu / Pani (niestety nie wiem z kim rozmawiam) w ten sposób.

Aktualnie pracujemy nad:
- rozbudową systemu kadrowo płacowego,
- przebudową magazynu,
- dostosowaniem systemu do nadchodzących zmian w prawie podatkowym,
Sam system kadrowy jest bardzo dużym tematem. Podjęliśmy się tych prac właśnie w związku z prośbami naszych klientów. Można je znaleźć na tym forum.

Kolejnymi projektami które właśnie tworzymy ze względu na zgłaszane potrzeby:
- platforma e- commerce pasejo.pl
- dwie kolejne platformy do prowadzenia szeroko pojętego e-biznesu (więcej o nich we wrześniu)
Wszystkie systemy pisane w node js - meteor.

Uważam że takie wywody ( że mamy klientów w d....) są po prostu nie fair. Nowoczesny klient korzysta z nowoczesnych narzędzi do zarabiania pieniędzy w sieci i takie staramy się mu dostarczyć.

Na wszystko przyjdzie czas.
PRACOWNIK
  • Dodano: 27 maj 2016, 11:15
Projekt jest w trakcie realizacji - nie pomysłów/założeń - dlatego prosimy o cierpliwość.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 30 maj 2016, 21:49
5 maja 2015 r. opublikowaliście Państwo pierwszego posta o zamierzeniach wydania aplikacji mobilnej. Przez kolejne pół roku, na Waszą prośbę wszyscy zainteresowani pisali o swoich propozycjach funkcjonalności, które takowa aplikacja powinna posiadać. Można się domyślać, że po dziesięciu miesiącach projekt ujrzał światło dzienne, gdyż w lutym br. forumowiczów poinformowaliście, że "na etapie testów jest system do fakturowania, w pełni zintegrowany z wfirma.pl, dedykowany na urządzenia mobilne" oraz równolegle pracujecie nad platformą e-commerce. Jednak do dzisiaj, po ponad rocznym informowaniu nas nad jakimi funkcjonalnościami pracujecie, brak daty - choćby wstępnej - publikacji “ów dzieła”. Pisząc o braku informacji właśnie taką informację miałem na myśli. Skoro projekt jest w fazie testów to takiej daty nie można jeszcze określić? Czy wersja podstawowa aplikacji (dodawanie kosztów, wystawianie faktur, itp) nie może zostać opublikowania w pierwszej kolejność a dodatkowe platformy tak czasochłonne nie mogą pojawić się w kolejnych jej aktualizacjach? Zrozumcie - tracicie potencjalnych klientów !!!! (PS. konkretnie dwóch moich znajomych ;) Pozostaje mieć tylko nadzieje, że mimo iż konkurencja znacznie Was wyprzedziła w segmencie “mobilność” to efekt Państwa pracy wynagrodzi wszystkim wiernym klientom tak długie oczekiwanie ….
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: 30 maj 2016, 22:13
Jesteśmy bardzo wdzięczni osobom, które wypowiedziały się w kwestii aplikacji mobilnej. Program do wystawiania faktur praktycznie zakończyliśmy w maju. Podstawowe testy sami przeprowadzamy, jednak te, które dotyczą bezpieczeństwa, zlecamy firmom zewnętrznym.
To musi trwać, nie jest to żadna appka (jak to robi konkurencja) na urządzenia mobilne, a pełna platforma umożliwiająca wystawianie faktur zgodnych z prawem wszystkich krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego, we wszystkich językach (możliwość samodzielnego tłumaczenia faktur), we wszystkich walutach z przeliczaniem jednych na drugie jak i przy zastosowaniu każdej stawki podatku VAT i innych podatków regionalnych.

Co do konkurencji, szanuję ich wybory i dobrze, że jest. Każda z firm ma swoje spojrzenie na rozwój, jedni tworzą ogólnopolskie biuro rachunkowe na oprogramowaniu Comarchu (dziwne, że zrezygnowali z rozwoju swojego systemu), inni skupili się na samej księgowości komplementarnej z własnym biurem rachunkowym.

My wiemy, że kluczowym problemem jest rozproszenie oprogramowania webowego. Tego księgowego jak i platform do prowadzenia e-biznesu (w szerszym znaczeniu niż e-commerce). Mamy ambicje takie platformy stworzyć i dostarczyć naszym klientom.

Technologia systemu do fakturowania to ta sama jaką użyliśmy tworząc platformę e-commerce pasejo.pl

Co do daty wdrożenia nowych aplikacji mam nadzieję, że koniec września będzie taką, w której zmieścimy się z nowościami. Znając jednak życie może to ulec korekcie.
  • Dodano: 8 paź 2016, 09:47
Minął wrzesień. Znając życie, jak zwykle wszystko uległo korekcie..... Są jakieś nowe informacje ws terminu publikacji ?
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 8 paź 2016, 09:51
Tak. z końcem września opublikowaliśmy już w pełni wartościową platformę e-commerce. W tej samej technologii stworzyliśmy aplikację do fakturowania. Kończymy w tej chwili wersję publiczną. Mieliśmy nadzieję że szybciej będziemy mogli ją udostępnić. Niestety część programistów musiała zająć się bardziej naglącymi tematami związanymi z wejściem w życie nowych obowiązków od nowego roku.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 1 gru 2016, 15:53
Witam,
można ? można.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.intaxo.pl&hl=pl

Pozdrawiam
0 komentarzy 0
  • Dodano: 1 gru 2016, 15:53
To jak z tą wersją mobilną - jakieś konkrety? Używam wfirmy od ponad 4 lat, ale trafia mnie jak mam coś zrobić na telefonie albo tablecie. Może warto w końcu uwzględnić prośby klientów?
0 komentarzy 0
  • Dodano: 1 gru 2016, 15:58
Pracujemy nad pewnym rozwiązaniem które niedługo zostanie udostępnione i będzie w pełni zintegrowane z wfirmą oraz znacznie ułatwi pracę na wersji mobilnej.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 16 sty 2017, 13:31
Czy coś wiadomo w temacie?
0 komentarzy 0
  • Dodano: 16 sty 2017, 13:36
Tak jak informowałem poprzednio pracujemy nad rozwiązaniem w pełni zintegrowanym z wfirmą które znacznie ułatwi pracę na wersji mobilnej. Proszę o jeszcze chwilę cierpliwości.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 16 sty 2017, 20:03
dziekuje za Pana odpowiedz.
Za chwile odnajdę Pana poprzednie wypowiedzi na ten temat.
Natomiast jestem pewien, ze czego jak czego ale cierpliwości użytkownikom forum nie brakuje - od maja 2015 :)
0 komentarzy 0
  • Dodano: 20 sty 2017, 10:01
"...pracujemy nad rozwiązaniem w pełni zintegrowanym z wfirmą które znacznie ułatwi pracę na wersji mobilnej. Proszę o jeszcze chwilę cierpliwości."

Panie Łukaszu gratuluję wytrwałości w udzielaniu wyczerpujących i precyzyjnych informacji bo Pan Andrzej już chyba tą cierpliwość stracił dużo wcześniej...
0 komentarzy 0
  • Dodano: 16 mar 2017, 14:21
Czy temat wersji mobilnej będzie kontynuowany / dokończony ?
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: 16 mar 2017, 14:24
Rzeczywiście w przeszłości istniał pomysł przygotowania mobilnej wersji systemu wfirma.pl. Jednak na przestrzeni tych kilku lat tendencje i potrzeby rynku w tym zakresie okazały się być nieco odmienne niż pierwotnie zakładaliśmy. Obecnie większość tego typu programów rezygnuje z wersji mobilnych na rzecz tworzenia stron w pełni responsywnych. Aktualnie pracujemy nad aplikacją, która umożliwi wystawianie faktur z urządzeń mobilnych i automatyczną synchronizację z wfirmą. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem i aplikacja przejdzie pomyślnie fazę testów zostanie udostępniona w ciągu 2-3 miesięcy.
Pozdrawiam
PRACOWNIK
  • Dodano: 26 mar 2017, 19:26
Nie ma w tym nic co można by nazwać obojętnością wobec próśb klientów. Równolegle z rozwojem samego serwisu wfirma.pl, uruchomiliśmy za darmo dla naszych klientów platformę e-commerce, pracujemy nad kolejnymi platformami. Prace są związane z licznymi prośbami klientów. Kończymy pracę nad mobilnym systemem do wystawiania faktur. Dawno mieliśmy go uruchomić, niestety zawsze coś nam ustawodawca dorzucił do planów. Tym razem mało pracy już zostało i mamy nadzieję że nic nam nie przeszkodzi zakończyć je w najbliższym kwartale.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 26 mar 2017, 19:26
Panie Kamilu czy te słowa można traktować poważnie? Doczekamy się w końcu wersji mobilnej? Straciłem już chyba nadzieję i dziwię się że można być tak obojętnym na prośby klientów.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 16 maj 2017, 08:12
Mobilna wersja - czy wiadomo już coś w temacie?
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
  • Dodano: 16 maj 2017, 08:12
Witam,
na kiedy orientacyjnie można spodziewać się oddania aplikacji mobilnej do użytku?
Czy możliwy jest udział w programie pilotażu/beta testów?
0 komentarzy 0
  • Dodano: 23 maj 2017, 14:03
Kolejne 2 miesiące minęły i nadal nie mamy nawet przybliżonej daty wypuszczenia wersji mobilnej... Szkoda gadać.
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: 23 maj 2017, 14:03
Pracę nad mobilnym systemem do wystawiania faktur są na ukończeniu, przybliżony termin udostępnienia platformy nie jest znany z uwagi na ciągłą implementacje nowych funkcjonalności oraz trwające testy.
  • Dodano: 21 cze 2017, 09:51
Coś słabo wam idzie z tą aplikacją...
1 komentarz 1
  • Dodano: 22 cze 2017, 12:43
Nadal trwają intensywne prace nad mobilnym systemem do wystawiania faktur. Dodawane są kolejne funkcje a także optymalizowane obecne rozwiązania. Po pomyślnym zakończeniu testów system zostanie udostępniony. Niestety nie jesteśmy w stanie określić przybliżonego terminu wdrożenia
  • Dodano: 4 lip 2017, 14:35
Witam,
cały czas wspominają Państwo o (niekończących się) pracach nad "mobilnym systemem do wystawiania faktur".
A co z responsywną wersją całego systemu?
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: 4 lip 2017, 14:48
Witam,
obecnie nie planujemy rozbudowy responsywności systemu wFirma.pl.
Aktualnie trwają prace nad nową aplikacją na urządzenia mobilne, która będzie ściśle powiązaną z wfirmą.
Zróbcie wersję z podstawową funkcjonalnością i dajcie użytkownikom do testów. Dostęp mobilny to dzisiaj podstawa. Później jak już będziecie mieli cokolwiek działającego to dodawajcie nowe funkcjonalności.
0 komentarzy 0
Przeczytałem cały wątek i powiem szczerze, że prace nad wersją mobilną i apką idą okrutnie powolnie.
Współpracuję z firmami tworzącymi takie rozwiązania i wiadomo, że wszystko potrzebuje czasu ale tu to przesada. Żeby przez dwa lata nie było nic gotowe?
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: 27 wrz 2017, 13:57
Gdybyśmy nic nie robili w tym zakresie miałby Pan rację. W ostatnich dwóch latach nasze prace w szczególności skupiły się na:
https://forum.wfirma.pl/temat/4931-aktualizacja-wfirma-pl-17-3
https://forum.wfirma.pl/temat/4633-aktualizacja-wfirma-pl-17-1
https://forum.wfirma.pl/temat/4557-nowosci-w-systemie-wfirma-pl-wysylka-dokumentow-bezposrednio-do-zus
https://forum.wfirma.pl/temat/4433-aktualizacja-lipiec-2016
https://forum.wfirma.pl/temat/4323-aktualizacja-kwiecien-2016
https://forum.wfirma.pl/temat/4165-aktualizacja-styczen-2016
Skupiamy się przede wszystkim na tym by system posiadał wszystkie funkcje niezbędne do prowadzenia rozliczeń firmy, w przeciwieństwie do konkurencyjnych rozwiązań gdzie pod nazwą księgowość online, kryje się proste fakturowanie i dodawanie wydatków. W sytuacji gdyby nasz serwis był takim substytutem pełnego oprogramowania. Apka nie była by problemem.
Naszą ambicją jest stworzenie kompleksowego narzędzia pod względem funkcjonalności. Nad tym pracujemy od wielu lat. W tej chwili nikt w takim zakresie jeszcze nie rozwinął aplikacji webowych jak my.
  • Dodano: 27 wrz 2017, 13:57
KIEDY APKA
0 komentarzy 0
  • Dodano: 18 paź 2017, 17:56
Już tradycyjnie po 6 miesiącach od poprzedniego wpisu chciałbym się dopytać o termin udostępnienia wersji mobilnej wFirmy. Wydaje mi się, że wiele osób na nią czeka a jej brak mówi wiele na temat podejścia Web INnovative Software Sp. z o.o. do swoich klientów.
2 komentarze 2
PRACOWNIK
  • Dodano: 21 paź 2017, 17:19
Panie "Fil Sta" dziękuję za przypomnienie, Jak napisałem dwa wpisy wyżej, zajmujemy się dużo bardziej ważnymi sprawami niż apka mobilna. Aktualnie zarzuciliśmy pracę nad apkami dedykowanymi na telefony, będziemy rozwijali wszystkie platformy w kierunku rozwiązań bardziej uniwersalnych więcej - http://nowymarketing.pl/a/15650,progressive-web-apps-co-to-dlaczego-jak
  • Dodano: 26 paź 2017, 12:40
Panie Andrzeju to bardzo miłe, że ciągle się rozwijacie. Jako zadowolony użytkownik wFirmy od wielu lat nie mogę znieść tego, że mimo rozwoju nie doczekaliśmy się rozwiązania, które będzie działać na tablecie lub telefonie. Nie interesuje mnie czy to się będzie nazywać PWA czy inaczej - mam problem z obsługą wFirmy poza wersją standardową. Za każdym razem, gdy muszę coś zrobić na telefonie to dochodzę do punktu, którego nie da się przeskoczyć.
  • Dodano: 21 paź 2017, 17:19
Witam,
Z punktu biura rachunkowego świetna byłaby aplikacja, która pozwala załączyć zdjęcie/skan dokumentu z telefony do systemu CRM w wybranym folderze. Usprawniłoby to niesamowicie współpracę z klientem. Miła byłaby również funkcjonalność dodawania wielu dokumentów do CRM nie pojedynczo.
2 komentarze 2
PRACOWNIK
  • Dodano: 21 paź 2017, 17:20
Pracujemy nad dużo bardziej zaawansowanymi rozwiązaniami od OCR. CRM będziemy w najbliższym czasie znacznie rozbudowywać, w tym zarządzanie załącznikami
  • Dodano: 28 lut, 17:03
CRM bardzo ubogi i na razie nie do pracy … Bo są wydarzenia, zadania … ale wszystko to jakoś rozdzielone.

Nie chce mi się wierzyć aby załoga wFirmy na takim CRM pracowała (pewnie sami korzystacie z czegoś innego :))

Jedyne rozwiązanie, to zmuszenie pracowników wFirmy, aby pracowali na tym samym CRM który jest udostępniony klientom, wtedy rozwój CRMa byłby szybszy :)
  • Dodano: 27 lis 2017, 08:29
też podpisuję się za tą funkcjonalnością dla biura rachunkowego . Moi klienci to często przedsiębiorcy pracujący na terenie całej UE , internet maja tylko w telefonie , dokumenty przesyłają też z telefonu . Czekam z niecierpliwością .
0 komentarzy 0
  • Dodano: 2 sty, 21:56
95% protrzeb załatwiła by na dzień dobry obsługa wystawiania fvat i proform oraz adekwatna do kosztowych. To jest temat na mocne przed wczoraj

W dalszej kolejności dodał bym integrację (ale to już całe systemu) z chmurami np. dropboxem i chodzi mi tu o automatyczne umieszczenie wygenerowanych dokumentów jak i wprowadzanych kosztów i faktur w chmurę (oczywiście w określonej formie i hierarchii katalogów), automatyczne zapisywanie KPIR i innych podobnych. Swego rodzaju kopia zapasowa.
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: 2 sty, 21:57
Witam,
Dziękujemy za sugestię. Zostanie ona przekazana do działu badawczo-rozwojowego gdzie zostanie przeanalizowana.
Pozdrawiam
  • Dodano: 30 sty, 09:04
Może mój wpis wyda się kontrowersyjny, ale zamiast myśleć o wersji mobilnej, dodałbym raczej więcej automatyzacji. Wpisywanie dokumentów i tak jest wygodniejsze na komputerze, wersja mobilna w tym nie pomoże, choćby włożyć w nią rok pracy. A większa automatyzacja oszczędziłaby każdemu użytkownikowi min 1h miesięcznie. Mam na myśli:
- automatyczne generowanie i wysyłanie deklaracji oraz JPK z krótkim mailem do użytkownika ile podatku ma zapłacić
- definiowanie domyślnych stawek ryczałtu dla serii faktur i typu faktury (wliczana w PIT, czy nie, jak dziś z fakturami "biegłych", które w praktyce dotyczą też wszystkich twórców i artystów)
- funkcja automatycznych kosztów stałych (jak użytkownik nie zmieni numeru to tragedii nie będzie, a podatek obliczy się prawidłowo)
- dodawanie po kolei kosztów materiałów bez potrzeby wybierania za każdym razem, że chodzi akurat o materiały, a nie inne koszty firmy
itp. :-)
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 30 sty, 09:04
Witam Panie Mariuszu,
bardzo dziękujemy za przekazane sugestie. Zostaną one przekazane do działu badawczo-rozwojowego, gdzie zostaną poddane ocenie pod względem ewentualnego wdrożenia.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
  • Dodano: 28 lut, 14:38
Nie powiedziane, że wszystko cała wFirma musiałaby być mobilna, ale ...
Przydałyby się choć "Częściowe Aplikacje" np. do
• CRM
• Fakturowanie

Innym wspomnianym rozwiązaniem byłoby przepisanie całego interfejsu do jakiegoś mobilnego szablonu (a'la RWD) ...
Wtedy w zasadzie dałoby się wytrzymać bez aplikacji mobilnej …choć aplikacja zawsze jest bardziej poręczna.

Jest też standard AMP:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Accelerated_Mobile_Pages
https://www.ampproject.org/
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 28 lut, 17:03
witam,
dziękujemy za cenne uwagi. Sprawa została przekazana do działu badawczo-rozwojowego i będzie poddana dyskusji. Nasz zespół nieustannie pracuje nad rozwojem całego systemu. Najbliższe dwa lata przeznaczamy właśnie na gruntowne zmiany w wyglądzie serwisu, zaczynamy od drobnych poprawek, które będą widoczne w najbliższej aktualizacji. Teraz jest dobry moment żeby zgłaszać propozycje ulepszeń - czekamy na dalsze propozycje. Uwzględnimy je w pracach nad ulepszaniem serwisu wFirma. Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Pomysł:
Wersja mobilna systemu - propozycje dostępnych funkcji