forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Import faktur elektronicznych z w-firma

 • Dodano: 2 mar 2015, 19:46
 • 3 osoby mają to samo pytanie 3
 • 9 odpowiedzi 9
Autor: fpz_wawa
Dlaczego system Wfirma nie importuje faktur elektronicznych otrzymanych od W-Firma za abonament?
Wiecie jak się zdziwiłem, kiedy wszytko musiałem wprowadzić ręcznie? Mało tego uważam, że toi się z automatu powinno pojawić w wydatkach.
 • Dodano: 2 mar 2015, 20:46
właśnie .. toż to jakaś paranoja...pamiętam iż 2 lata temu, pierwsza z faktur za abonament w.firma zaksiągowała się po kliknięciu w link... kolejne opłaty już niestety trzeba było wklepywać ręcznie.. dołączam do pytania.. dlaczego ???
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
 • Dodano: 3 mar 2015, 08:04
Funkcja została ukryta ze względów księgowych. Więcej informacji dotyczących księgowania faktur za zakup pakietu można uzyskać przez funkcję "zapytaj eksperta".
0 komentarzy 0
 • Dodano: 16 kwi 2015, 08:58
A to więcej informacji to ?, faktura za zakup pakietu to faktura i księguje się ją normalnie, tylko czemu funkcja została ukryta ?
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
 • Dodano: 16 kwi 2015, 09:19
Związane jest to z przypisywaniem kosztów do różnych okresów. Tutaj jest ogólny artykuł na ten temat:
http://poradnik.wfirma.pl/-sposoby-ujmowania-kosztow-w-kpir-metoda-uproszczona-i-memorialowa

Pytania księgowe można zadawać przez funkcję "zapytaj eksperta".
0 komentarzy 0
 • Dodano: 24 kwi 2015, 22:26
Dziwny motyw z uzasadnieniem braku tej funkcji. Przecież to użytkownik decyduje o dacie księgowania faktury przy jej dodaniu - nie widzę kompletnie żadnej zbieżności z tematem o którym pisze Pan Piotr.
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
 • Dodano: 4 maj 2015, 20:00
Nie jest to dziwny motyw a różne podejście organów podatkowych w przypadku opłacania abonamentów na więcej niż jeden miesiąc. Co urząd to interpretacja. Chodzi o to że część urzędów nie kwestionuje możliwości zaksięgowania od razu w koszty takiego wydatku a inne kwestionują. Żądają rozbijania takiej faktury na poszczególne miesiące i rozliczania jej międzyokresowo w kosztach. Więc co byśmy nie zrobili w takim przypadku będzie gdzieś w Polsce źle według organów podatkowych. Tak więc sposób księgowania abonamentu pozostawiamy do wyboru samemu klientowi.
0 komentarzy 0
 • Dodano: 4 maj 2015, 21:00
Panie Andrzeju, dzięki za szczegółowe wyjaśnienie.

Jak zwykle rozbijamy się więc o problem natury mentalności urzędniczej, ponieważ fiskusowo jednoznacznie wybór ten należy do samego płatnika - skoro ten uiścił płatność od razu, ma prawo do takowego rozliczenia. Ale Pani Gienia może mieć zawsze inne zdanie, dopóki nie będzie przed sądem odpowiadać własnym majątkiem za swoją głupotę, niestety.
0 komentarzy 0
 • Dodano: 4 maj 2015, 22:31
O ile argument o braku automatycznego księgowania do mnie dotarł, dalej nie wiem dlaczego system w-firma nie importuje faktur elektronicznych wystawionych przez w-firma.
Jak na razie na to pytanie nikt nie udzielił odpowiedzi.
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
 • Dodano: 5 maj 2015, 20:18
Import ma sens w przypadku gdy fakturę można od razu zaksięgować z uwzględnieniem schematu księgowego, system importuje fakturę jednak nie księguje schematem oraz nie wprowadza kwot właśnie dlatego że sprawa nie jest jednoznaczna. Gdybyśmy wprowadzili schemat i pobrali kwoty z faktury to Państwo byli byście narażeni na problemy ze strony części US. Bo skąd użytkownik ma wiedzieć że pomimo że istnieje import to nie może jednak tej faktury zaksięgować w dany sposób?
0 komentarzy 0
Pytanie:
Import faktur elektronicznych z w-firma