forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Pierwsze miejsce dla WFIRMA.PL - EKOMERSY 2014

PRACOWNIK
  • Dodano: 24 paź 2014, 11:06
  • 8 odpowiedzi 8
Miło mi jest poinformować Państwa że zajęliśmy pierwsze miejsce w kategorii - Najlepszy produkt/usługa wspierająca sprzedaż w internecie - EKOMERSY 2014 http://ekomersy.pl/
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
  • Dodano: 24 paź 2014, 21:30
gratulujemy !!! i niech to się poprzekłada na nasze zadowolenie.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 25 paź 2014, 12:51
Gratulacje, miejsce w pełni zasłużone ;)
0 komentarzy 0
  • Dodano: 30 paź 2014, 17:38
Serdeczne gratulacje!
0 komentarzy 0
  • Dodano: 20 sty 2016, 16:01
Dziwne. Niestety nie mogę pochwalić WFIRMY. Wszelkie uwagi są LEKCEWAŻONE. W ciągu roku jedyną odpowiedzią na zgłaszane problemy jest ZASTANOWIMY SIĘ. Wad jest dużo ale najdziwniejszą jest brak możliwości wykonania SPISU Z NATURY. Trzeba to zrobić całkowicie na piechotę, nie ma nawet możliwości wykonania eksportu stanów magazynowych do arkusza kalkulacyjnego. Podsumowując NIE POLECAM. Szukam teraz lepszego narzędzia :( Przykre
3 komentarze 3
PRACOWNIK
  • Dodano: 20 sty 2016, 21:06
System ma przede wszystkim zabezpieczać przedsiębiorcę przed złamaniem prawa podatkowego. W poście dotyczącym remanentów wyjaśniono i to wielokrotnie o czym jest spis z natury i że dzałaniem niezgodnym z prawem było by proste wydrukowanie z systemu spisu z natury https://forum.wfirma.pl/temat/4183-remanent-towarow-o-co-chodzi
  • Dodano: 20 sty 2016, 21:42
Rozumiem że inne systemy działają niezgodnie z prawem bo pozwalają na wygenerowanie SPISU Z NATURY ?
PRACOWNIK
  • Dodano: 20 sty 2016, 22:04
Nie, problemem nie jest to czy jakiś program posiada taką funkcję a to że nieświadomy przedsiębiorca to wydrukuje i narazi się na sankcje.
  • Dodano: 20 sty 2016, 19:29
Eksport do excela jak najbardziej funkcjonuje - prawa górna strona ekranu w magazynie.

Jedną wyproszoną przeze mnie funkcję.... ops, przepraszam - przeniesienie "ptaszka" w menu na inną kartę wprowadzono zgodnie z obietnicą - czekałem na to prawie pół roku. Kilka innych sugestii.... olane totalnie.
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: 20 sty 2016, 21:14
Serwis wfirma.pl jest rozwijany według przyjętego harmonogramu. Uwagi naszych klientów wdrażamy o ile tylko są możliwe do wprowadzenia w zakładanym planie pracy zespołów programistów. Widzę że Pana wpisy dotyczą nie drobnych poprawek a tego żeby system pozwalał wygenerować spis z natury - remanent do celów podatkowych. Natychmiast otrzymał Pan odpowiedź od naszego Eksperta dlaczego remanent - spis z natury nie może być prostym wydrukiem. Ponadto osobiście również w paru miejscach wyjaśniłem tą sprawę. Szanuję Pana sugestie i z pewnością weźmiemy je do serca. Jednak mając wieloletnie doświadczenie księgowo podatkowe wiem że taki wydruk z systemu może być zakwestionowany przez nadgorliwych kontrolujących. Opisałem problem w poście do którego dodaję link https://forum.wfirma.pl/temat/4183-remanent-towarow-o-co-chodzi Więc biorąc pod uwagę zagrożenia jakie to niesie a wygodę wybraliśmy bezpieczeństwo Pana jako nadrzędne dobro.
  • Dodano: 20 sty 2016, 21:40
Panie Andrzeju. napisałem do Pana wiadomość na FB opisującą wszystkie zgłoszone problemy. Nie wiem jaki jest przyjęty harmonogram, ale w ciągu 12 miesięcy nic nie zostało wprowadzone z moich uwag :( Co może kwestionować US w przypadku SPISU Z NATURY ? Rodzaj papieru , drukarki czy brak maszyny do pisania ? Wydruk z systemu nie może być podstawą do kwestionowania jeżeli jest sporządzony prawidłowo. Nie ma też nic skomplikowanego w przygotowaniu takiego dokumentu skoro można wydrukować zestawienie stanów magazynowych. technicznie to się różni tylko opisami wymaganymi przez US. Niestety system nie przewiduje INWENTARYZACJI czyli na mój niewykształcony fiskalnie rozum doprowadzenia stanów w magazynie do stanu faktycznego z teoretycznego czyli wynikającego z programu. Niestety nie niesie to żadnego zagrożenia i nie widzę w tym nadrzędnego dobra tylko brak chęci. Poza tym jak ktoś chce to sobie może pisać remanent nawet ołówkiem, jego wola.
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 20 sty 2016, 21:53
Panie Romku FB to nie miejsce do konwersacji, mamy właśnie i forum ale i komunikator Zapytaj Eksperta. Z punktu widzenia Pana nie niesie to zagrożenia z mojego doświadczenia (od 1993 roku prowadzę też biuro rachunkowe) zdarzyło się niejednokrotnie że wydruk z systemu magazynowego był kwestionowany jako niedopełnienie spisu z natury. Kontrolujący argumentowali tym że to jest wydruk i nie jest możliwe by przedsiębiorca fizycznie przeliczał towar i nie miał z tego nawet jakichkolwiek notatek. Mało tego do spisu z natury sporządza się też protokół w formie oświadczeń kto i kiedy dokonał spisu z natury z podpisami osób liczących towar i protokolanta. Proszę nie wieszać psów na nas bo nie my wymyślamy tak surrealistyczne przepisy. My mamy za zadanie zabezpieczyć naszych klientów przed wszelkimi możliwymi zagrożeniami wynikającymi z dwuznaczności przepisów jak i zwykłej niewiedzy.
1 komentarz 1
  • Dodano: 20 sty 2016, 22:33
Zgadzam się z Panem że FB to nie jest właściwe miejsce ale niestety tylko taki bezpośredni dostęp do Pana jako szefa znalazłem. Innej formy bezpośredniego kontaktu brak :( Wracając do SPISU Z NATURY wg Pana inne systemy wprowadzają swoich Klientów w błąd dając możliwość wykonania inwentaryzacji i spisu z natury lub przynajmniej umożliwiając wyeksportowanie stanu magazynowego po wykonaniu inwentaryzacji do arkusza kalkulacyjnego ? Przepisy może i są oderwane od rzeczywistości ale czy wy też musicie ? Dajcie narzędzie ułatwiające wykonanie tak podstawowej sprawy. Ja zamiast wykonać inwentaryzację i wprowadzić właściwe stany magazynowe musiałem stworzyć nowy magazyn i przyjąć na stan to co policzyłem na piechotę, na piechotę musiałem sprawdzać ostatnie ceny zakupu itd. Niestety nie byłem w stanie niego wprowadzić fizycznie 1 stycznia więc nie mogę też wyeksportować stanów na ten dzień do arkusza kalkulacyjnego bo taka opcja nie istnieje. Musiał bym robić to wszystko w Sylwestrową noc żeby dało się to zrobić.
PRACOWNIK
  • Dodano: 20 sty 2016, 22:01
Tak w lżejszym tonie to w 2015 roku również stanęliśmy na podium http://blog.wfirma.pl/-wfirma-pl-ponownie-na-podium-ekomersy-2015
0 komentarzy 0
Ocena:
Pierwsze miejsce dla WFIRMA.PL - EKOMERSY 2014