forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl


 

Integracja usług z modułem magazynowym

  • Dodano: 21 mar 2014, 10:55
  • Nikomu nie podoba się ten pomysł 0
  • 0 odpowiedzi 0
Czasem zdarza się, że obok produktów na rachunku są dołączone drobne usługi. W chwili obecnej system wfirmy nie przyjmuje usług na WZtce, co niby jest logiczne, ale przydałoby się jakieś dodatkowe pole z zaznaczeniem na usługi. Ten sam problem jest w rezerwacjach, ale tutaj już nie rozumiem, czemu nie można dodać usługi.

Efekt jest taki, że wypada opisywać ręcznie, że trzeba dodać usługę na końcowym rachunku lub tworzyć notatkę w systemie. Jednak nie jest to gwarancją, że w momencie wystawiania dokumentu sprzedaży nie zapomni się dodać tej usługi. Optymalnie byłoby ją dodać od razu, a nie upychać w jakichś pokątnych miejsach...

Łączenie produktów i usług jest przecież czymś normalnym i wcale nie rzadkim, a system w chwili obecnej uniemożliwia dodawanie usług w dokumentach magazynowych. Czy nie wystarczy, że usługa nie ma stanu magazynowego i jej wystawianie nie powoduje uszczuplania tego stanu i musi być blokada usług na tych dokumentach? W praktyce zaczyna się od dokumentów magazynowych i brakuje bardzo możliwości dodawania usług.

Dlatego prosiłbym o zintegrowanie usług z produktami. W sumie czemu moduł magazynowy nie mógłby być wykorzystywany jako "magazyn"/lista usług oraz produktów? Blokada usług niczemu nie służy, a mocno przeszkadza jeśli usługa obok produktów występuje.
Pomysł:
Integracja usług z modułem magazynowym