forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Nie mogę zaksięgować zakupu oprogramowania

• Dodano: 21 kwi 2010, 16:27
  • Rozwiązany
  • Nikt nie ma tego samego problemu 0
  • 6 odpowiedzi 6
Witam,

mam problem z zaksięgowaniem programu, który niedawno zakupiłem. Jest wartość to 286,88 zł. netto (349,99 zł. brutto).

Może popełniam błąd przy sklasyfikowaniu, ale wydaje mi się, że wszystko robię dobrze. A więc:

- w zakładce "wydatki" wybieram "dodaj wydatek"

- wybieram "zakup majątku trwałego"

- "zakup wartości niematerialnych i prawnych"

Następnie uzupełniam wszystkie dane i gdy chcę już dodać pozycję, powraca mi do okna edycji, które przed chwilą uzupełniałem. Nie dostaję żadnego komunikatu o ewentualnym błędzie.

O co może chodzić? Czy to ja coś robię źle, czy to jakiś bug?

Proszę o pomoc.
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
Oznaczone odpowiedzi
PRACOWNIK
  • Dodano: 29 kwi 2010, 14:10
Dziękuję za zgłoszenie. Poprawka jest już na serwerze. Formularz się nie zapisywał, dlatego że walidacja formularza błędnie na to nie pozwala.
  • Dodano: 21 kwi 2010, 16:53
a tak się zapytam po co to w ŚT dajesz. przecież możesz normalnie dodać koszt prowadzenia działalności jako inny wydatek kwota programu jest bardzo mała
0 komentarzy 0
  • Dodano: 21 kwi 2010, 23:05
Od siebie dodam, że zakupioną rzecz musimy zaksięgować jako ŚT kiedy jej wartość przekracza 3500 zł netto i będziemy z niej korzystać przez minimum rok.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 22 kwi 2010, 11:35
Rozumiem, że w przypadku wszelkiego oprogramowania do 1500 zł. należy zrobić tak samo, tak? A kiedy kupię np. Photoshopa za 3000 zł. to wówczas na wyposażenie? Bo powyżej 3500 zł. to tak, jak piszecie, środek trwały.

Dziękuję z odp.
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 22 kwi 2010, 13:11
Wydatki na środki trwałe i wartości niematerialne i prawne których wartość przekracza 3500 netto ksieguje sie przez ewidencje środków trwałych. Oprogramowanie jest wartością niematerialną i prawną. Wszystko co przekracza wartość 1500 PLN a nie przekracza 3500 PLN netto księguje się bezpośrednio w koszty i do ewidencji wyposażenia.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 28 kwi 2010, 20:57
Ponawiam pytanie, co się dzieje z wartościami niematerialnymi i prawnymi?

Mam nowy koszt do zaksięgowania. Tym razem kwota jest wyższa, bo opiewa na 11.000 zł. To musi pójść w śr. trw. - wart. niematerialne i prawne, ale po raz kolejny mam ten sam problem. Nie mogę dodać żadnej pozycji w tej kategorii - przy kliknięciu w "zapisz" okno po prostu mi się odświeża - nie przechodzi dalej. W konsekwencji kwota pozycja nie zostaje utworzona.

To ewidentnie jakiś bug, więc zwracam się do administracji o usunięcie usterki.
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 29 kwi 2010, 14:10
Dziękuję za zgłoszenie. Poprawka jest już na serwerze. Formularz się nie zapisywał, dlatego że walidacja formularza błędnie na to nie pozwala.
0 komentarzy 0
Problem:
Nie mogę zaksięgować zakupu oprogramowania