forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Ta aktualizacja to duży krok wstecz.

Jestem rozczarowany
  • Dodano: 9 sty 2014, 11:11
  • 16 odpowiedzi 16
Niestety, ta aktualizacja, nie wprowadziła żadnych ciekawych funkcji, żadnych uproszczeń.
Natomiast nowy interfejs to TRAGEDIA!
Dodaje nowego kontrahenta. Dawniej, nowo dodany kontahent mi sie podswietlal i moglem na niego od razu kliknac. teraz dupa - musze go szukac.
Kompletnie zadnych usprawnien CRM, ktore by cos wnosily, zadnej obslugi zamowien.
jednym slowem LIPA
  • Dodano: 9 sty 2014, 12:43
Mam pytanie - i właściwie uwagę też - nowa kolorystyka jest bardzo blada, i na 17" LCD Asusa strona główna jest jedną wielką tabelką, treść się zlewa - stare "grubsze" ramki było bardziej widoczne, miały żywsze kolory.

I sprawa druga - zagnieżdzone okienka bardzo ograniczają użyteczną przestrzeń pulpitu, w CRM w liście kontrahentów na raz widzę maks. 6 klientów, dawniej było to kilkanaście pozycji. Po zmianie rozmiaru okienka przeglądarki (FF) tabelka zmienia wymiary, i oprócz przewijania treści tabeli trzeba przewijać też całą stronę.

Pozdrawiam
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: 9 sty 2014, 12:52
problem z kolorami będzie wkrótce rozwiązany, pojawi się też opcja zmiany zachowania scrolla w tabeli
  • Dodano: 9 sty 2014, 13:19
Tak, przeczytałem sąsiedni wątek i już wiem że prace ciągle trwają. Pozdrawiam i dziękuję za szybką odpowiedź!
0 komentarzy 0
  • Dodano: 9 sty 2014, 23:31
mi się UI podoba. wystarczy aby błędy były ba bieżąco/sprawnie naprawiane i będzie dobrze.
1 komentarz 1
  • Dodano: 10 sty 2014, 07:34
Pewnie kazdemu kto ma MOBILE w nazwie bedzie sie podobac. Odnosze wrazenie ze jest Was mniejszosc...
  • Dodano: 10 sty 2014, 12:41
nową wfirmę - obsługuje się strasznie, z perfekcyjnej czytelności interfejsu i łatwości obsługi, zrobił się straszny gniot ( zdecydowliśmy się na wfirmę kilka lat temu, bo wyróżniała się ofertą i czytelnością na tle innych programów, które oferował rynek). Powinna być możliwość wyboru stary/nowy interfejs. TRAGEDIA!!!
0 komentarzy 0
  • Dodano: 10 sty 2014, 13:09
Witam, sam osobiście również nie lubię zmian czegoś co jest dobre (lepsze jest wrogiem dobrego), mój stosunek do nowego interfejsu jest neutralny, gdyby była możliwość powrotu do starego bez zastanowienia bym z niej skorzystał.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 10 sty 2014, 16:07
Wnioskuję o wprowadzenie możliwości korzystania ze starej szaty graficznej. Nowa jest zbyt blada a stara była bardzo dopracowana i nie męczyła wzroku.

0 komentarzy 0
  • Dodano: 10 sty 2014, 17:37
A czy można wprowadzić ustalanie szerokości kolumn? Bo w CRM mam efekt taki że nawet jak usunę większość pól a zostawię nazwę i adres to adres zawija się na 3 linie i widzę 7 pozycji.... w starej wersji widziałem o wiele więcej. To mnie denerwuje dość mocno. Wygląd to kwestia gustu, chwilowo pozostaję neutralny choć mi się nawet podoba - lubię prostotę - interfejs przypomina mi Windows 8 który bardzo przypadł mi do gustu.
2 komentarze 2
PRACOWNIK
  • Dodano: 10 sty 2014, 17:42

Planujemy udostępnić taką funkcję.

• Dodano: 11 sty 2014, 11:55
Tak na szybko można usunąć kolumnę "Adres" i zamiast niej wstawić "Ulica" + "Miasto" + "Kod pocztowy". Dzięki temu adres - rozbity teraz na 3 kolumny - nie zawija się w 3 linie.
  • Dodano: 10 sty 2014, 18:40
Witam,
Również zgadzam się że ta nowa aktualizacja była niepotrzebna.
W tej chwili system zrobił się nieczytelny, a informacji trzeba szukać na ekranie. Już nie mówiąc o tym że mało się ich w ogóle mieści.
Szkoda że nie można wybrać starego wyglądu :(
Oby kolejna aktualizacja poprawiła wygląd lub wróciła do poprzedniego.
2 komentarze 2
  • Dodano: 10 sty 2014, 19:00
Faktycznie bardziej optymalnym rozwiązaniem byłoby udostępnienie skórek wtedy byłoby dla każdego coś miłego. Zapewne z powodów technicznych i ilości pracy nie zdecydowano się na to rozwiązanie
PRACOWNIK
  • Dodano: 11 sty 2014, 17:58

skórki z kolorami będą w niedługim czasie dostępne

• Dodano: 10 sty 2014, 20:47
TEZ jestem zawiedziony wizualna strona programu - masakra jakas - NIC NIE WIDAC, WSZYSTKO SIE ZLEWA - poprzedni interface byl duzo czytelniejszy i nie robilem w nim pomylek - teraz z meka siadam do programu... A NIESTETY MUSZE Z NIEGO KORZYSTAC CODZIENNIE

2 komentarze 2
  • Dodano: 10 sty 2014, 20:49
dodam tylko taka uwage - uzywam firefox'a - mozna sciagnac dotatek pt. MOUSEZOOM i zrobic strone na 80% - wtedy przynajmniej czcionki nie sa takie wieeeeeelkie :)
PRACOWNIK
  • Dodano: 11 sty 2014, 17:58

Czcionki powiększyliśmy przez stale powracające prośby uzytkowników że są za małe. 

• Dodano: 11 sty 2014, 16:07
Przykładowo, Magazyn i w nim kolumna "Cena ostatniej dostawy (netto)"
Czy można skrócić ten napis żeby kolumna zajmowała mniej miejsca ?
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 11 sty 2014, 17:56

Bardzo chętnie, proszę o propozycję taką by wszyscy zrozumieli od razu czego dotyczy kolumna? 

0 komentarzy 0
  • Dodano: 12 sty 2014, 15:18
Moze podobnie do innych np. Netto - Zakup lub Netto - Ost. Zakup
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 12 sty 2014, 16:05

No właśnie nie jest to takie proste, ale będziemy musieli wcześniej czy później przejrzeć nazewnictwo wszystkich kolumn i zoptymalizować.

0 komentarzy 0
  • Dodano: 12 sty 2014, 19:34
nie wiem jak inni ale niedługo kończy mi się licencja i REZYGNUJĘ z wfirma.
Zakupiłem program na podstawie miesięcznych testów. Teraz NIE DA SIĘ TEGO UŻYWAĆ. Uważam że sprzedaliście mi program na rok i za taki zapłaciłem! nie za żaden inny. Teraz tylko sie nasuwa abyście zwrócili pieniądze. Jakim trzeba byc imbecylem żeby zrobić szerokość kolumny "pozostało do zapłaty" na połowę szerokości ekranu? Te kolory to kto wymyślił? Właściciele chyba się za dużo naczytali o rozwoju tylko dlaczego na siłę uszczęśliwiają nim innych?
2 komentarze 2
  • Dodano: 12 sty 2014, 21:23
Bez przesady. System się nieustannie rozwija i dodaje nową funkcjonalność. Gdyby nic się nie zmieniało też byś pewnie był niezadowolony. Nie trafione decyzje zawsze się trafiają, a jak widać po tym wątku zespół pracuje nad rozwiązaniem problemów i nie jest na to obojętny.
Poza tym ocenianie programu księgowego po szerokości jakiejś kolumny?? No cóż...
  • Dodano: 13 sty 2014, 09:54
Troche zbyt mocna reakcja. wFirma jest swietnym systemem. Fakt ze przy tej aktualizacji im nie wyszlo, jest akurat wyjątkiem. Zazwyczaj idą do przodu i wprowadzają dobre zmiany. Wystarczy trochę poczekac na kolejna aktualizację, i będzie dobrze. Ja bym nie rezygnował.
  • Dodano: 13 sty 2014, 09:51
Panie Andrzeju,
proszę na powiedzieć kto testował obecna wersję przed wprowadzeniem na produkcję? Ilu testerów na jakich urządzeniach, rozdzielczościach.
Niestety ale nie da się nie odnieść wrażenia, że testy wykonywali sami programiści a nie osoby korzystające z systemu oraz, że testy (o ile były) były przeprowadzane tylko na bardzo wąskiej grupie rozdzielczości graficznych.
Rozumiem błędy w systemie - ten się nie myli kto nic nie robi, ale to co się stało z interfejsem graficznym, niestety świadczy i Państwa braku profesjonalizmu.
Przy aplikacji internetowej sprawa interfejsu jest bardzo ważna, zwłaszcza gdy się go wywraca do góry nogami i nie daje możliwość korzystania ze starej wersji.
Dla mnie noworoczny rozwój wFirma jest niestety synonimem wielkiego paraliżu i niedogodności
Osobiście zgadzam się z twierdzeniem iż nie za taką aplikację wFirma płaciłem. Takie niedopracowanie interfejsu (i nie rozmawiamy o kolorach a raczej o użyteczności tj. kontrasty itd., szerokości kolumn, cały interfejs w głównym zamierzeniu dopasowany do urządzeń mobilnych z pominięciem zwykłych PC, itd.) jest dla mnie niedopuszczalne.
Mam nadzieję, że to pierwszy i ostatni taki kwiatek w rozwoju wFirma, której życzę jak najwięcej sukcesów.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 13 sty 2014, 12:03
Może zamiast kombinować z wielkością czcionki wystarczyłoby przypomnieć użytkownikom, że w większości przeglądarek wystarczy wcisnąć klawisz CTRL na klawiaturze i trzymając go pokręcić kółkiem myszy albo wciskać plus lub minus na kl. numerycznej? Nowy interfejs bardzo dobrze poddaje się skalowaniu - strona cały czas wypełnia szerokość monitora a zmieniają się rozmiary tekstów i pól.
0 komentarzy 0
Ocena:
Ta aktualizacja to duży krok wstecz.