forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Szerokość kolumn i linii

• Dodano: 2 sty 2014, 21:16
  • 10 odpowiedzi 10
Jak zmienić szerokość kolumn, np. w widoku wydatków. Mam ogromnie szerokie pole z nr faktury albo nazwą firmy a opis wydatku jest tak wąski, że ciężko się pracuje.
Drugie moje pytanie. Czy jest jakaś możliwość na zwężenie wyświetlanych z np. wystawionymi fakturami? Po zmianie interfejsu nie za wiele się mieści na monitorze.
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
  • Dodano: 3 sty 2014, 18:23
Aby nie dublować wątków, dodam jeszcze że może warto zawijać opis zamiast dodawać "..." w przypadku gdy jest na to miejsce. Tooltip nie rozwiązuje problemu bo w przypadku kilku wydatków nie sprawdza się.
Brakuje mechanizmu dopasowywania szerokości kolumn do zawartości.
Czemu nazwy załączonych dokumentów wyglądają na większe od opisu?

Zmieniłem trochę CSS i załączam jak to teraz wygląda
https://wfirma.pl/css/000-general.css?1388670599
.wf-scope .table-wrapper table.std tbody td, .wf-scope .table-wrapper table.std tbody th {
line-height: 16px;
}
body.wf-scope .text-overflow {
overflow: hidden;
text-overflow: ellipsis;
}
2 komentarze 2
  • Dodano: 3 sty 2014, 19:48
Poza tym zobaczcie, że tak dobraliście kolory w nowym design że nawet nie widać że screenshot'y zostały załączone. Wszystko ze wszystkim się zlewa.
PRACOWNIK
  • Dodano: 4 sty 2014, 18:03

To że opis w ogólnym widoku się urywa jest jednym z zabiegów by wiersze nie budować wielolinijkowe, jak bysmy umożliwili wyświetlanie się całego zapisu to widork przedstawiałby maksymalnie trzy wiersze a  nie o to chodzi. Zawsze jest coś kosztem czegoś.

Kolory to rzecz gustu, zastanawiamy się czy nie umożliwić wyboru wyświetlania w absolutnym kontraście typu google doc. 

• Dodano: 4 sty 2014, 16:21
Myślę, że problemem jest, że teraz wymiary okien w tabelce są na sztywno i stąd wszystkie problemy.

Wcześniej jeśli tekst wykraczał poza standardową wielkość pola przeskakiwał do kolejnej linijki poniżej a sam szereg w tabelce poszerzał się w dół, co nie przeszkadzało w niczym. Robiło się to automatycznie, tak że tego nawet nie zauważaliśmy. Teraz jak tego zabrakło to nie za bardzo potrafiłem się na początku stwierdzić czemu nagle brakuje miejsca, mimo że można wyłączać w niektórych miejscach kolumny.

A zupełnym koszmarkiem są wyskakujące okna (kontrahentów, magazynu, itp.), bo są jeszcze węższe i problem narasta.

Wcześniej nie dało się zmieniać wielkości kolumn i linijek a jednak było dobrze. Po prostu wfirma musi przywrócić responsywność tabel jak w poprzedniej wersji i wszystkie problemy z przejrzystością powinny zniknąć.

W ciągu paru dni zlikwidowali mnóstwo drobnych błędów, więc mam nadzieję, że tak istotna sprawa będzie w końcu rozwiązana. Musimy się po prostu uzbroić w cierpliwość i zgłaszać różne problemy, które pojawiły się z aktualizacją, a nie było ich w poprzedniej wersji, która była świetna i działała tak jak należy. Pewnie stara wersja na początku też miała sporo niedoróbek, więc poczekamy i znowu będzie dobrze.
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 4 sty 2014, 18:05

Tak jak wielokrotnie pisaliśmy wygląd który wszedł z tą aktualizacją jest tylko wstępem do dalszej przebudowy. Bardzo cenne są Państwa uwagi i bierzemy je sobie do serca. Już dzięki uwagom parę pomysłów które z pewnością wdrożymy się narodziło. 

3 komentarze 3
  • Dodano: 9 sty 2014, 22:42
Dołączam się do prośby o możliwość zmiany szerokości kolumn.
  • Dodano: 6 maj 2018, 12:00
Jako nowy użytkownik wFirma.pl (marzec 2018) dołączam się do prośby o zmianę szerokości kolumn wyświetlanych informacji, możliwość indywidualnego ustawienia tej szerokości lub responsywność. Dla mnie jest to najbardziej irytująca rzecz w interfejsie.
  • Dodano: 7 maj 2018, 14:44
Ja również przyłączam się do prośmy o możliwość zmiany szerokości kolumn. Takie rozwiązania zapewnia każdy framework, aby to zablokować to trzeba się natrudzić.
  • Dodano: 7 maj 2018, 14:34
w nowym widoku w głównym panelu niezależnie od tego czy jest wygodny czy kompaktowy, moduł "ostatnio wystawione dokumenty" zawiera tabelę która nie mieści się wewnątrz tego modułu (kolumny z kwotami są obcięte), podsumowania są widoczne częściowo, widzę, że tendencja jest nadal do tego żeby iść w stronę wyższych rozdzielczości monitorów a nie mobilności. (Ja używam 1280x1024 i wszystkie programy i systemy czy to webowe czy normalne programy bez problemu mieszczą się lub układają na ekranie oprócz wfirma)
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: 7 maj 2018, 14:34
Dziękuję za zgłoszenie.
  • Dodano: 7 maj 2018, 14:38
Dzień dobry,
Kolejna aktualizacja nie wnosi nic do tematu. Nawet więcej. Niektóre tabele zostały popsute, np. tabela Ostatnio wystawione dokumenty w zakładce Biuro. Schemat domyślny, po aktualizacji nie widzę ostatnie kolumny Razem, bo kolumna Nr dokumentu jest tak szeroka. Po co ? Panowie chyba zapomnieli, że nie wszyscy używają rozdzielczości Full HD. W przy takiej rozdzielczości owszem, widać. Ale ja ma w poziomie 1600. Nie nie mogę nic zmienić !
Rozumiem, że istnieją pewne ograniczenia w używanych rozwiązaniach, ale prosiliśmy wielokrotnie aby przejrzeć tabele w systemie i na sztywno ustawić proporcje poszczególnych kolumn. Jest wiele takich tabel w systemie, które wyglądają albo śmiesznie albo irytująco.
W nagrodę dostaliśmy super funkcję Widok kompaktowy i Widok wygodny.... W sumie to nie wiem jaka jest różnica, przełączałem wielokrotnie...
Oczywiście olbrzymi plus za aktualizację funkcjonalności systemu, jak zwykle na wysokim poziomie. Jednakże tak drobne detale podnoszą emocje. Pozdrawiam Zespół.
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: 7 maj 2018, 14:38
Szerokość kolumny z numeracją podyktowana jest koniecznością zagwarantowania miejsca na ikony które dokładnie w tym miejscu informują czy faktura została wysłana elektronicznie i odebrana, zapłacona, przesłana w formie papierowej, czy wystawiona została do niej korekta itd.
Przebudowa widoków jest pierwszym dopiero krokiem przed pełną przebudową interfejsu.
  • Dodano: 7 maj 2018, 14:41
musimy mieć możliwość zmiany szerokości kolumn w trybie pilnym, niestety aktualnie chociażby w przypadku paragonów nie widać kwot. Jest za to niepotrzebna kolumna kontrahent - w przypadku detalu. Tego też powinniśmy mieć możliwość edycji. To co widzimy na ekranie, jak i ile danych powinno być zależne od użytkownika. Aktualnie jest to kompletnie nieczytelne. Utrudnia pracę.
Możliwość edycji kolorków też byłaby wskazana. Każdy ma inny wzrok, np. niektórzy potrzebują więcej kontrastu aby tekst widziany na monitorze był czytelny.
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 7 maj 2018, 14:42
W artykule na Pomoc https://pomoc.wfirma.pl/-definiowanie-kolumn-w-tabeli jest opisany proces ukrywania kolumn niepotrzebnych z widoku. W tym przypadku i kontrahenta.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 7 maj 2018, 14:44
Ja również dołączam się do prośby na którą czekam od kilku lat. Po co mi tak szeroka kolumna NR FAKTURY jak nie widzę nazwy Kontrahenta.
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 7 maj 2018, 20:02
Od 2014 roku kiedy wprowadziliśmy zarządzanie kolumnami programiści wielokrotnie podchodzili do tego tematu. Nie udało im się tego w pełni rozwiązać z uwagi na konsekwencje w wielu widokach.

Szare widoki w co drugim wierszu pozwalają na odnajdywanie się w zapisach, można samemu zarządzać kolorami https://pomoc.wfirma.pl/-style-aplikacji

Widok kompaktowy po przebudowie globalnej interfejsu da różnicę ok 5 do 7 wierszy zapisów więcej na stronie

Aktywna linia, sprawdzimy co się da zrobić.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 7 maj 2018, 20:02
1. Szerokość kolumn - absolutnie ważna rzecz. Trzeci rok na to grzecznie czekam...
2. Szare kolory w co drugiej linii ZA MOCNE - oczopląs, poprzednio było lepiej.
3. Widok kompaktowy - praktycznie brak różnicy
4. Aktywna linia (najechana myszką - słabo widoczna w tym jasnoniebieskim, trzeba szukać wzrokiem)
0 komentarzy 0
Nowy wygląd:
Szerokość kolumn i linii