forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Poszerzenie działalności o wyroby ręcznie robione

Jestem niezdecydowany
  • Dodano: 28 paź 2013, 12:13
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 1 odpowiedź 1
Witam,

Chciałbym poszerzyć swoją działalność o sprzedaż świec wykonywanych przeze mnie. Świece te robione by były przeze mnie z gotowej parafiny zakupionej u producenta parafiny (w zakładzie chemicznym). Moje wykonanie polegałoby na rozpuszczeniu zakupionej parafiny i zalaniu nią świeczki. Następnie świeczki sprzedawane by były na straganie (osobiście przeze mnie lub pracowników na umowę o dzieło lub zlecenie), na aukcjach internetowych i mojej stronie internetowej oraz sprzedawane innym firmą.

Czy mogą mi Państwo doradzić o jakie pozycje poszerzyć wpis Polskiej Klasyfikacji Działalności?

Czy zakupiona parafina, żel parafinowy, barwniki parafiny oraz dodatkowe rzeczy potrzebne do zrobienia świeczki czyli szklany pojemnik oraz materiały dekoracyjne typu kamienie ozdobne, muszelki, figurki byłyby moim materiałem księgowanym w pozycji 10 KPIR "Zakup towarów handlowych i materiałów wg cen ich zakupu" czy byłby to mój koszt?
Czy potrzebne do zapakowania świeczki opakowanie (np. celafon) i wstążeczki były by także materiałem czy kosztem ewidencjonowanym w kolumnie trzynastej "Pozostałe wydatki" ?

Jak do momentu przekroczenia limitu obrotu uprawniającego do zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania w kasie fiskalnej (20 000 zł rocznie) prowadzić sprzedaż dla osób prywatnych? Czy to ma być sprzedaż z wystawieniem paragonu niefiskalnego dla klienta który życzy sobie otrzymać dowód zapłaty (np. przy sprzedaży na straganie) i ewidencjonowaniu przeze mnie miesięcznej sprzedaży?

Jak będzie wyglądała sytuacja przy remanencie sporządzanym na koniec roku? Czy będzie w nim trzeba uwzględnić tylko posiadane materiały, ubytki czy też zrobione świeczki gotowe do sprzedaży? Czy jest jakiś procentowy limit ubytków? Jak zewidencjonować ubytki?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam
  • Dodano: 12 gru 2013, 08:00
Nadal Pan jest zainteresowany poszerzeniem działalności o te świece ?
0 komentarzy 0
Pytanie:
Poszerzenie działalności o wyroby ręcznie robione