forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Faktura do paragonu

• Dodano: 8 maj 2013, 00:35
  • Planowany
  • Nikomu nie podoba się ten pomysł 0
  • 21 odpowiedzi 21
Automatyczne wystawianie faktury do paragonu. Dlaczego nie ma takiej opcji. Wklepywanie jeszcze raz tego samego jest stratą czasu, prosiłbym o dodanie takiej opcji.
  • Dodano: 8 maj 2013, 06:34
Dobry pomysł, a raczej pozycja obowiązkowa w programie !
0 komentarzy 0
  • Dodano: 9 maj 2013, 18:18
https://forum.wfirma.pl/temat/2569-faktura-do-paragonu-fiskalnego niestety żadanej odpowiedzi
0 komentarzy 0
  • Dodano: 22 gru 2013, 01:36
Przypominam się tutaj też, nawet nie pół roku a dłużej :)
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 22 gru 2013, 09:52
W najbliższej aktualizacji nie udostępnimy takiej funkcji.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 22 gru 2013, 10:42
Podajcie chociaż jakiś racjonalny powód. Chyba prędzej zrobię sobie to na API niż wy to wprowadzicie w systemie.
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 22 gru 2013, 11:01
Nie da się zrobić wszystkiego na raz. Liczba zmian, które pojawią się w najbliższej aktualizacji jest bardzo duża. Priorytetowe są zmiany związane z nowymi przepisami.
https://forum.wfirma.pl/temat/3094-aktualizacja-grudniowa---zmiany-zwiazane-z-nowymi-przepisami
https://forum.wfirma.pl/temat/3129-aktualizacja-grudniowa---edytor-szablonow-faktur
https://forum.wfirma.pl/temat/3126-aktualizacja-grudniowa---system-dla-biur-rachunkowych
https://forum.wfirma.pl/temat/3084-aktualizacja-grudniowa---rozbudowa-crm
https://forum.wfirma.pl/temat/3087-aktualizacja-grudniowa---zmiany-w-interface-programu
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 22 gru 2013, 17:59

Panie Łukaszu, nie żyje Pan w próżni. Proszę poczytać forum gdzie informujemy o wprowadzanych zmianach na koniec grudnia.

Stale rozbudowujemy nasz system o dodatkowe narzędzia. Dodatkowo, tak rząd, jak i ZUS, zaskakuje nas zmianami co roku. My musimy wdrożyć odpowiednie zmiany, przetestować je, by nie było błędów po ich wprowadzeniu. 

To są racjonalne powody. Poza tym są rzeczy priorytetowe i mniej ważne. Wygoda jest zawsze na drugim planie w zestawieniu z bezpieczeństwem naszych klientów.

Pozdrawiam

0 komentarzy 0
  • Dodano: 22 gru 2013, 21:48
Czytam forum, wiem jakie zmiany się szykują.

Wiadomo, zmiany podyktowane przepisami to podstawa, ale dla mnie jest to np ważniejsze niż edycja wyglądu faktur, która spokojnie mogłaby jeszcze trochę poczekać.

Rozumiem, gdyby była to jakaś zaawansowana funkcja wymagająca napisania kilkudziesięciu tysięcy linii kodu i długofalowych testów to tak, ale tutaj na prawdę nie ma dużo pracy. Wystarczy jedno dodatkowe zapytanie do bazy odczytujące pozycje z wystawionego paragonu, zresztą na pewno Panowie wiedzą o co chodzi.

Nie jestem jedyną osobą, która o to prosiła. Bierzecie nie małe pieniądze za korzystanie z systemu, więc klienci mają prawo czegoś wymagać i powinniście wychodzić na przeciw ich oczekiwaniom a nie wszystko odkładać w czasie. Może warto zatrudnić dodatkowych programistów, żeby szybciej reagować na potrzeby klientów zanim uciekną do konkurencji?
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 22 gru 2013, 22:06

Wprowadzenie tej funkcji nie ogranicza się do jednego zapytania i wymaga zmian w wielu miejscach. Z wystawieniem faktury powiązanych jest wiele procesów np zdjęcie towaru z magazynu, wprowadzenie zapisów księgowych czy rozliczenie płatności. Faktura powiązana z paragonem w systemie, który już wywołał takie zapisy nie powinna tworzyć rozliczenia (by ich nie dublować) czy wpływać na magazyn. Konieczne też byłyby zmiany w interfejsie, uniemożliwiające zmiany w pozycjach faktury a pozwalające np ustawić dane kontrahenta (bo paragon mógłby być wystawiony bez powiązania z kontrahentem) Do rozważenia jest również wiele kwestii typu czy ma być widoczna w analizach, czy powinna być sumowana w podsumowaniu faktur, czy i jak należy ją korygować.

To tylko kilka problemów, przy realizacji funkcji z dużym prawdopodobieństwem pojawiłoby się wiele innych. Diabeł tkwi w szczegółach.

0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 22 gru 2013, 22:21

Niestety tak się składa że to my reagujemy najszybciej w Polsce na potrzeby użytkowników, rocznie wprowadzamy najwiekszą ilość nowości jak i zmian poprawiających działanie systemu. Konkurencja nie ma połowy naszych rozwiązań i jeszcze długo nie będzie ich miała. 

To nie jest jakiś tam serwisik który ma parę linijek kodu a współzależności pomiędzy funkcjami łatwo da się ogarnąć. Posiadamy plan rozwoju serwisu na przynajmniej rok do przodu, mamy wdrożone procedury bezpieczeństwa, zasad testowania. Każda najmniejsza zmiana wymaga całościowych testów serwisu. 

Tak na marginesie, prowadzę biznes 20 lat, przez ten czas współpracowałem jako doradca i księgowy z paroma tysiącami firm. Więc mam pojęcie na temat ich potrzeb i sposobów ich funkcjonowania. Proszę mi wyjasnić kiedy na dużą skalę stosuje się automatyczne fakturowanie do paragonu?

Problem polega na tym że pomysłów na tym forum znajdzie Pan setki jak nie więcej, jedne są bardziej trafione inne mniej. Jak wyobraża Pan sobie interfejs programu gdybyśmy wszystkie wdrożyli? Nadrzędną sprawą dla nas jest utrzymanie jak najbardziej przejżystej i intuicyjnej budowy interfejsu. 

Na zakończenie wyjawię jedną rzecz, największa konkurencja w swoim sprawozdaniu za 2012 rok opublikowała że wydała na rozwój serwisu ponad 300 000 PLN my wydaliśmy w tym roku ponad 1 500 000 patrząc dziesięć razy na wydawaną złotówkę. Więc proszę mnie nie pouczać czy mam i kogo mam zatrudniać.

Pozdrawiam

0 komentarzy 0
  • Dodano: 23 gru 2013, 01:39
Panie Piotrze:
Oczywiście problemy się pojawiają na etapie wdrażania każdej funkcji, ale należy sobie z nimi jakoś poradzić. Wydaje mi się, że faktura do paragonu nie powinna być brana pod uwagę ani w rejestrach księgowych ani w rejestrach faktur, bo to paragon jest wszędzie ewidencjonowany. Tak samo towary nie powinny być już zdejmowane z magazynu. Może się mylę, ale jest ona jedynie dopisaniem danych klienta do paragonu. Nie zagłębiałem się jeszcze w wasze API, więc nie wiem jakie macie zależności między modułami. Na pewno jest to do zrobienia.

Panie Andrzeju:
Nie chcę wnikać kto jak reaguje i podchodzi do tematu, bo nie mam większego doświadczenia z innymi tego typu platformami. Prawda jest taka, że nie ma ideałów i zarówno wam brakuje pewnych rzeczy, które ma konkurencja jak i odwrotnie. Zatrzymanie się w rozwoju w branży internetowej oznacza pewną śmierć, także rozwijacie się, bo musicie to robić, żeby utrzymać swoją pozycję na rynku.

W żadnym wypadku nie twierdzę, że jest "jakiś tam serwisik" z paroma linijkami kodu, wręcz przeciwnie. Nie oznacza to jednak, że skoro jest dużo kodu jakakolwiek zmiana ma od razu przewracać do góry nogami cały kod. Jeśli tak jest to bez urazy, ale ktoś tutaj czegoś nie przemyślał do końca. Proszę się nie unosić, może Pan sobie zatrudniać kogo Pan tylko zechce, czasem tylko warto odejść na chwilę na bok, żeby spojrzeć na temat z innej perspektywy i zobaczyć to czego nie widać na pierwszy rzut oka.

Drukowanie faktur do paragonów wykorzystuje się masowo w większości marketów, na każdej stacji benzynowej i w zasadzie wszędzie tak, gdzie klienci prywatni zażądają faktury. Czy wyobraża sobie Pan jak wyglądałoby np wystawianie faktury w Castoramie czy Ikei jakby w dziale obsługi klienta pracownik musiał ręcznie chociażby skanować wszystkie artykuły na potrzeby wystawienia faktury? Bo ja tego jakoś nie widzę.

Naciskam na temat, bo na prawdę będzie mi to potrzebne na sporą skalę a nie chciałbym rezygnować z wfirma. Mam nadzieję, że mnie do tego nie zmusicie.

Oczywiście, nie można wdrażać wszystkich pomysłów i trzeba działać wg jakiegoś planu, ale wydaje mi się, że ta funkcjonalność powinna się w tym planie jak najszybciej znaleźć.

Może niech się wypowiedzą inne osoby zainteresowane tematem a nie tylko ja i Przedstawiciele wfirma.

Wesołych Świąt :)
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 23 gru 2013, 10:20

Przemyślimy to jak by można zrobić najlepiej takie rozwiązanie. Coś w sylu - Utwórz na podstawie paragonu - akcja wywoływana przez użytkownika. 

Też życzę Wesołych Świąt 

Pozdrawiam

1 komentarz 1
  • Dodano: 8 paź 2014, 18:49
Udało się coś ruszyć w tym temacie? Czasu chyba już sporo minęło. Pewnie znowu będzie aktualizacja na nowy rok, więc jest jeszcze czas, żeby coś dopisać.
  • Dodano: 23 gru 2013, 10:46
Dokładnie o coś takiego chodzi. Z góry dziękuję.

Pozdrawiam
0 komentarzy 0
  • Dodano: 30 paź 2015, 19:50
Będę męczył... Kolejna aktualizacja się zbliża. Zrobicie coś z tym?
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 30 paź 2015, 20:05
Jeszcze nie rozwiązaliśmy wszystkich problemów związany z tą funkcją.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 30 paź 2015, 20:07
Przez ponad 2 lata? Możecie podać przybliżony termin? W tej dekadzie czy nie koniecznie?
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 30 paź 2015, 20:14
Trudno przewidzieć kiedy uda nam się znaleźć dobre rozwiązanie. Każdy termin jaki bym podał nie miałby żadnego związku z faktami. Mogę jedynie potwierdzić, że funkcja w realizacji.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 30 paź 2015, 20:16
Chociaż tyle :) Będę się przypominał coś jakiś czas :)
0 komentarzy 0
  • Dodano: 12 lut 2016, 12:24
co z fakturą do paragonu ???
0 komentarzy 0
  • Dodano: 12 lut 2016, 12:27
nie dość że burdel w kasie się tworzy to jeszcze w magazynie, już pisałem nie raz że sami generujecie problemy, nie reagujecie na zgłoszenia bo JESTEŚCIE NAJMĄDRZEJSI a burdel w dokumentach to WASZA WINA po prostu
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 12 lut 2016, 12:30
Faktura do paragonu pojawi się w aktualizacji na początku kwietnia.
0 komentarzy 0
Pomysł:
Faktura do paragonu