forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Pomysł na integracją z allegro - dokumenty sprzedażowe

• Dodano: 26 mar 2013, 10:07
  • Nikomu nie podoba się ten pomysł 0
  • 0 odpowiedzi 0
Autor: dodek
Fajną rzeczą jest że można zaimportować transakcje z Allegro i bezpośrednio do nich wystawić paragony lub faktury. Niestety tak ja, jak i większość użytkowników nazwy aukcji które są wystawione znacznie różnią się od nazw produktów w magazynie (a tylko jeśli są identyczne wystawiając dokument sprzedaży - zmienią się stany magazynowe). Przez to wystawiając fakturę dodatkowo trzeba wystawiać dokumenty WZ.
Korzystając z serwisu który oferuje integrację z allegro dotyczącą automatycznej wysyłki różnego rodzaju kodów pomyślałem że można by podpatrzeć trochę ich pomysł, u nich wygląda to tak że baza kodów skojarzona jest z aukcją poprzez wybranie FRAGMENTU a nie całości nazwy aukcji. Czyli jeśli sprzedaję towar typu: NORTON ANTYWIRUS SUPER OKAZJA TANIO WYSYŁKA EKSTRA to wystarczy że baza będzie przypisana na zasadzie: w treści nazwy aukcji musi znaleźć się: norton i to wystarczy żeby skojarzyć aukcję z bazą.

Pomyślałem że można by to zrobić w taki sam sposób w integracji allegro, do każdego produktu dodać dodatkowe pole pod Nazwa, np. Nazwa na allegro: I tam podajemy fragment który musi znaleźć się w nazwie tytułu aukcji. Dzięki temu przy wystawianiu paragonu system automatycznie skojarzy sprzedaż z aukcji z produktem z magazynu.
Prosze o ocenę, czy to dobry pomysł
Pomysł:
Pomysł na integracją z allegro - dokumenty sprzedażowe