forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Faktury zaliczkowe zakupu - czy są plany wprowadzenia możliwośći księgowania

• Dodano: 21 mar 2013, 23:19
  • 2 osoby mają to samo pytanie 2
  • 6 odpowiedzi 6
Autor: Partyzant
Faktury zaliczkowe zakupu - Są jakieś plany wprowadzenia zmian tak by można było wprowadzać faktury zaliczkowe zakupu "z menu" tak jak inne faktury?
  • Dodano: 25 kwi 2013, 22:51
Też często otrzymuje faktury zaliczkowe - bo dostawca nie wyrabia się z dostawą. Przydała by się możliwość automatycznego księgowania, bo ręczny sposób (z innego wątku) mnie nie przekonuje.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 19 sie 2013, 19:10
no właśnie! Przydłaby się jakiś gotowy schemat na to!
0 komentarzy 0
  • Dodano: 19 sie 2013, 19:39
Tez wydaje mi się, że to dość potrzebna funkcja - szczególnie przy zakupie towarów. Przy operowaniu stawkami to jeszcze da się wytrzymać ale przy zakupie towaru na zaliczkę bez tej funkcjonalności to masakra. Ale widocznie niewiele osób kupuje towar na zaliczki.... ale w moim przypadku to często się zdarza ... niestety ...
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 20 sie 2013, 15:47

Od stycznia 2014 roku zmienia się prawo liberalizujące obowiązek wystawiania faktur do 15 dnia następnego miesiąca, będzie można wystawiać faktury zbiorcze.

Najczęściej w obrocie funkcjonuje kredyt kupiecki sformalizowany lub nie, poszczególne dostawy dokumentowane są dokumentami magazynowymi WZ. Na ich podstawie dostawca co parę dni wystawia fakturę zbiorczą. Zaliczki są bardzo rzadko stosowane przy cyklicznych dostawach. 

W moim biurze które prowadzę nie zdarzyła się taka sytuacja nigdy. 

1 komentarz 1
  • Dodano: 25 sie 2013, 19:19
A u mnie zdarza się i to często. Jak więc mam poprawnie zaksięgować taka fakturę? Proszę o jakiś schemat . Pozdrawiam.
  • Dodano: 20 sie 2013, 17:53
OK. Są firmy, co nigdy nie będą miały faktura zaliczkowych, ale ja mam dosyć często. Zamawiam towar, który jest specjalnie dla mnie sprowadzany pod konkretne zamówienie. Bez zaliczki nie ma mowy o realizacji zamówienia, które często przekracza dziesiątki tys. złotych. U mnie jedna rzecz potrafi kosztować 80-100tys. - to nie są żadne cykliczne zamówienia drobnych towarów.

Mniejsza o to... czy naprawdę jest duży problem, aby taką funkcję dla nas wstawić? Tak samo przecież obsługiwane są faktury proforma i zaliczkowe w zakładce Przychody. Dużej różnicy nie ma. A naprawdę ta funkcja ułatwiłaby nam życie.

Ja to widzę tak, że rejestrujemy f-rę proforma zakupu taką jaką otrzymaliśmy od dostawcy i do niej rejestrujemy zaliczki - proste!
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 22 sie 2013, 13:31

Przemyslimy to, nie jest to proste do zrobienia w obecnym systemie. Aktualnie przebudowujemy cały serwis by było można łatwiej wprowadzać takie rozwiązania.

0 komentarzy 0
Pytanie:
Faktury zaliczkowe zakupu - czy są plany wprowadzenia możliwośći księgowania