forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Nieprawidłowe księgowanie faktur UE wg daty otrzymania

• Dodano: 21 wrz 2012, 16:13
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 3 odpowiedzi 3
Autor: anope
Zaksięgowałem fakturę UE wystawioną i opłaconą w czerwcu, a otrzymaną faktycznie w lipcu. Program nie uwzględnił jej w deklaracji kwartalnej UE za II kw., ani w wydatkach czerwcowych. US powiedział, że to nie jest prawidłowe. Czy wfirma.pl księguje więc nieprawidłowo?
  • Dodano: 23 wrz 2012, 16:34
Jeśli dobrze ją zaksięgowałeś (sprawdź daty) i wygenerowałeś deklarację PO jej zaksięgowaniu/wprowadzeniu, to powinna być - sprawdzone empirycznie...
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 24 wrz 2012, 20:05
Bardzo dziękuję za zwrócenie uwagi na problem. Przyjęliśmy, że użytkownik księgujący WNT będzie wiedział o konieczności wykazania zakupu w okresie, w którym dokonane zostało WNT.

System nie jest doskonały i przyznaję, że brakowało tutaj informacji kontekstowej jaką wpisać datę w polu "Data otrzymania". Ograniczyliśmy się tylko do umieszczenia informacji w FAQ i na pomocy.

Poprawimy przy najbliższej aktualizacji opis WNT tak, żeby każdy wiedział jaką datę wpisać w w/w pole.

Na przyszłość zapraszam do korzystania z naszej pomocy poprzez funkcję ZAPYTAJ EKSPERTA, która świadczona jest bez żadnych ograniczeń.

Zawsze z przyjemnością służymy pomocą.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 25 wrz 2012, 00:51
Dziękuję za informację. Moja znajomość księgowości jest nikła, więc w zupełności zawierzyłem oprogramowaniu, którego od niedawna zresztą używam. Na tę sytuację zwróciła mi uwagę księgowa, prowadząca jeszcze księgę "ręcznie".
0 komentarzy 0
Pytanie:
Nieprawidłowe księgowanie faktur UE wg daty otrzymania