forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Otrzymana faktura z źle zaokrąglonym VAT

Jestem niepewny
  • Dodano: 14 sie 2012, 22:09
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 3 odpowiedzi 3
Witam,
otrzymałęm fakturę na której mam źle zaokrąglony VAT. VAT na otrzymanej fakturze papierowej jest o 1 grosz za duży. Wfirma poprawnie liczy wartość faktury na podstawie kwoty netto. Jak powinno się zaksięgować taki dokument? Czy mogę wpisać ręcznie na stronie wfirma wartość VAT o 1 grosz większą i zapłacić większy podatek aby nie było problemów przy kontroli US? Wtedy kwoty będą takie same w KPiR oraz na fakturze. Oczywiście nie szczypię się o 1 grosz! Chcę uniknąć ewentualnego "odkręcania" błędów wpisów w KPiR.

Czy może jakoś inaczej się to robi? Proszę o poradę.
  • Dodano: 16 sie 2012, 07:20
Możesz zmienić kwotę VAT o ten jeden grosz. System to przyjmie i nawet nie zwróci Ci uwagi, chociaż kiedyś chyba pojawiał się wykrzyknik przy komórce z VAT ale to i tak było tylko ostrzeżenie.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 19 cze 2013, 18:58
Witam, mam podobny problem. Wprowadzam aktualnie faktury z poprzedniego systemu po przeniesieniu księgowości do wfirma i mam taką sytuację, że poprzedni program sumował wartości vat i dodawał do netto a wfirma przemnaża wartość netto razy stawka vat. ręcznie sumy VAT zmienić nie można, żeby się zgadzało z fakturą którą dostał klient. wartość netto się zgadza, wartość vat jest o 1 grosz wyższa przy przemnożeniu niż przy dodaniu. Co zrobić żeby było poprawnie.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 19 cze 2013, 19:04
ok, znalazłem, jest w FAQ-u, szukajka się nie sprawdziła:
http://faq.wfirma.pl/-program-wylicza-podsumowanie-vat-na-fakturze-z-groszowa-roznica--czy-to-blad-
0 komentarzy 0
Pytanie:
Otrzymana faktura z źle zaokrąglonym VAT