forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Oznaczanie rozliczonych składek ZUS z pomocy "de minimis" lub wsparć pomostowych

Jestem obojętny
  • Dodano: 17 lip 2012, 15:09
  • Nikomu nie podoba się ten pomysł 0
  • 7 odpowiedzi 7
Dzień dobry,
dobrze by było móc odróżnić nieopłacone składki ZUS od składek ZUS opłaconych z wsparć pomostowych lub "de minimis". Składki tak opłacone niepotrzebnie widnieją w "nieuregulowanych zobowiązaniach" na głównej stronie. Ewentualnie przydało by się dodatkowe pole do komentarza dla niektórych składek ZUS, że inaczej wpływają one na podatek dochodowy. Aktualnie trzeba dodawać deklarację dla ZUS ale bez rozliczania jej aby poprawnie obliczony został podatek dochodowy. Dzięki temu strona aktualnych zobowiązań wyglądała by czytelniej.

Z poważaniem Radosław Osiński
PRACOWNIK
  • Dodano: 17 lip 2012, 15:43
Można rozliczyć składki i o ile nie są księgowane do KPiR (fundusz pracy) można je pomniejszyć przy liczeniu zaliczki na podatek (w pozostałe wpisać na minus).
0 komentarzy 0
  • Dodano: 17 lip 2012, 16:50
Czyli przy rozliczaniu w okienku z załącznika można wpisać ubezpieczenie społeczne (51) w kwocie 0 zł oraz składkę zdrowotną (52) w kwocie 0 zł aby nie księgować do KPiR tych wpłat? Co oznacza "w pozostałe wpisać na minus"?
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 17 lip 2012, 17:07
Nie, można rozliczyć deklarację w pełnej wysokości a następnie odpowiednio pomniejszyć odliczenie składek w zaliczce na podatek za miesiąc w której te składki zostały zapłacone. (tam jest pole pozostałe składki)
0 komentarzy 0
  • Dodano: 17 lip 2012, 17:37
Już chyba rozumiem w czym problem. Teraz składam po raz pierwszy zaliczkę na podatek dochodowy, firmę założyłem w czerwcu. Opłacenie składek dokonałem w miesiącu lipcu za czerwiec więc pomniejszyć podatek dochodowy będę mógł dopiero w miesiącu sierpniu gdy będę rozliczał lipiec w którym to składki zostały zapłacone. Dlatego teraz wychodzą mi te same kwoty przy zaliczce na podatek dochodowy bez względu czy zaliczkę rozliczę, czy nie. Pewnie dopiero w miesiącu sierpień zobaczę "pole pozostałe składki", bo teraz go nie mogę znaleźć.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 17 lip 2012, 17:39
Ewentualnie jeśli jeszcze coś pomyliłem to czy mogę poprosić o zrzut ekranu gdzie jest "pole pozostałe składki"?
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 17 lip 2012, 17:48
Tak, składki są odliczane w zaliczce za miesiąc w którym zostały zapłacone. Załączony obrazek pokazuje drugi krok dodania zaliczki za czerwiec (składki za maj zapłacone 1 czerwca)
0 komentarzy 0
  • Dodano: 17 lip 2012, 22:14
Dziękuję bardzo Panu za odpowiedź. Nie mogę już wymagać bardziej precyzyjnej odpowiedzi.
0 komentarzy 0
Pomysł:
Oznaczanie rozliczonych składek ZUS z pomocy "de minimis" lub wsparć pomostowych