forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Jak księgować wydatki poniesione przed rozpoczęciem działalności ???

• Dodano: 18 cze 2012, 18:45
  • Rozwiązane
  • Nikt nie ma tego samego pytania 0
  • 3 odpowiedzi 3
Autor: PrivCom
Witam !!!

Jak każdy wie przed rozpoczęciem działalności jesteśmy zmuszeni do poniesienia szeregu wydatków związanych z rozpoczęciem działalności np. opłata za hosting strony, projektowanie logo, opłata skarbowa za złożenie wniosku Vat-R itp.

W związku z tym mam pytanie. Jak poprawnie zaksięgować takie wydatki ? Wystarczy, że dokumentami są faktury na osobę fizyczną otwierającą działalność i nie są starszze jak 2 miesiące przed rozpoczęciem działalności ?

Mam też pytanie jak zaksięgować meble - będą uzywane ponad rok więc niby środek trwały. jednak wartość elemntu to około 500zł wiec jednak koszt. pytanie księgujemy to jako zwykły wydatek czy jako środek trwały z amortyzacją jednorazową ?

Z góry dziękuję za odpowiedź
Bik Przemysław
  • Dodano: 19 cze 2012, 11:11
wydatki przed rozpoczeciem: http://faq.wfirma.pl/-wydatki-poniesione-przed-rozpoczeciem-dzialalnosci
0 komentarzy 0
  • Dodano: 20 cze 2012, 23:15
czyli z tego co rozumiem faktury mam zaksięgować poprostu z dniem rozpoczęcia działalości z uwzględnieniem ewidencji VAT ? z tego co mi widaomo podobno przepisy Vat wymagają księgowania faktur w miesiącu dokonania zapłaty za fakturę nie ważne kiedy wystawioną..... No i co z tymi meblami mogę zaksięgować jako zwykły koszt czy muszę się bawić w ewidencje majątku i jednorazową amortyzację ?

I jeszcze czy mogę zaksięgować fakturę od home.pl wystawioną i opłaconą pod koniec maja. oczywiście chodzi o abonament za serwer i domene ściśle związane z rozpoczynaną działalnością

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź

Bik Przemysław | F.H.U. "PrivCom"
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 22 cze 2012, 10:11
Wydatki na zakup różnego sprzętu w tym mebli których okres użytkowania przekracza rok czasu a wartość ich zakupu nie przekracza 3500 PLN, są zakupem środków trwałych niskiej wartości. Przedsiębiorca nie ma obowiązku ich ewidencjonować w EŚT, może je zaksięgować w naszym systemie jako zwykły wydatek.
0 komentarzy 0
Pytanie:
Jak księgować wydatki poniesione przed rozpoczęciem działalności ???