forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Problem z drukowaniem faktur na drukarkach HP z systemem ePrint

Jestem sfrustrowany
  • Dodano: 20 paź 2011, 10:14
  • Rozwiązany
  • Nikt nie ma tego samego problemu 0
  • 4 odpowiedzi 4
Autor: Marek P
Faktury PDF generowane przez wfirmę nie są prawidłowe drukowane przez drukarki HP z systemem ePrint. System polega na tym, że drukarka podłączona jest do Internetu (wifi), posiada swój własny adres email, wszystkie załączniki wysyłane w mailach na tą drukarkę, drukowane są jako dokumenty. Niestety dokumenty z wfirma, mają "rozjechany" tekst, tabele i grafika drukowane są poprawnie.
PDF-XChange Viewer również zgłasza problemy z dokumentami generowanymi przez wfirmę, ale wyświetla je poprawnie. W załączniku screen.

Jest to dosyć istotny problem dla mnie. Faktury wystawiane są z tabletu z Androidem i mają być drukowane na drukarce którą wożę ze sobą. Drukarka podłączona jest do internetu poprzez 3G, sprzęt kupiony, pieniądze wydane, niestety nie mogę tego używać.
  • Dodano: 20 paź 2011, 10:28
W pierwszym poście nie dodał się załącznik ...
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 20 paź 2011, 11:25
Do generowania plików PDF używamy ogólnodostępnych bibliotek.
Wysłałem na Pana maila 2 pliki PDF, które różnią się trochę od PDF-ów faktur z wfirmy (inna wersja bibliotek lub inny sposób generowania pliku).

Tutaj jest artykuł o tym, że ta usługa czasami nie działa:
http://www.pcworld.com/article/217386/hps_printbyemail_service_worksmostly.html
0 komentarzy 0
  • Dodano: 23 paź 2011, 15:58
Problem opisywany przeze mnie występował w okolicach czerwca, później zaopatrzyłem się w netbooka z windows (nie używałem tabletu) i nie miałem czasu o problemie napisać na forum, aż do teraz. Dwa przesłane pliku drukują się bezbłędnie, o dziwo, znów spróbowałem wydrukować pdf z tabletu z androidem i teraz wszystko działa doskonale. Więc musieli coś Państwo od tego czasu zmieniać w metodzie generowania dokumentów.
Problem uważam za rozwiązany, dziękuję.
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: 24 paź 2011, 08:37
Ostatnio (od czerwca) nie było zmian bibliotek wydruków.
W samych wydrukach były zmiany - pojawiła się możliwość dodania podpisu do faktury i pieczęci prewencyjnej - ale nie powinno to mieć wpływu na poprawność wydruku. Może oprogramowanie drukarki zostało zaktualizowane.
Ten adres email drukarki dostarcza producent, czy jest on dowolny zdefiniowany przez użytkownika? Jeśli producent to może przetwarzają inaczej tego PDF-a po swojej stronie.
  • Dodano: 24 paź 2011, 08:45
W międzyczasie firmware drukarki zostało zmodyfikowane, również wersja androida została uaktualniona, ale to drugie nie powinno mieć to wpływu na rozwiązanie problemu. Adres drukarki dostarcza producent.

Pozdrawiam
0 komentarzy 0
Problem:
Problem z drukowaniem faktur na drukarkach HP z systemem ePrint