NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Integracja z firma kurierska DPD.

• Dodano: 19 paź 2011, 13:12
  • Rozważany
  • 13 osobom podoba się ten pomysł 13
  • 14 odpowiedzi 14
Całkiem przydatna byłaby funkcja wysyłania zleceń do firmy kurierskiej DPD za pomocą api. Przy okazji może by udało się wynegocjować lepsze ceny dla użytkowników wFirm'y ;)
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
  • Dodano: 4 sty 2012, 17:10
Ja chcę, ja chcę!

Ile bym dał, żeby raz wprowadzone palcami dane kontrahenta były przesyłane do Webklienta w DPD...

Przy mojej specyfice działalności, gdzie 99% to sprzedaż wysyłkowa, taki gadżet byłby po prostu wybawieniem.

pozdro,
mp
0 komentarzy 0
  • Dodano: 17 kwi 2012, 22:00
Ciekawa opcja - przyznam :)
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 18 kwi 2012, 08:29
Zastanawiamy się nad integracją z serwisem apaczka.pl lub kurjerzy.pl
0 komentarzy 0
  • Dodano: 18 kwi 2012, 10:42
odradzam...
0 komentarzy 0
  • Dodano: 18 kwi 2012, 15:20
Ja korzystam z UPS poprzez Apaczka.pl i jestem zadowolony, ale ktoś tu kiedyś napisał, że to jest program do faktur/księgowości, a nie do całej masy innych rzeczy.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 19 kwi 2012, 12:53
Ja bym jeszcze sie zastanowil nad Sendit.pl, w ktorym jest UPS i DPD, bo maja dobre ceny.
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 19 kwi 2012, 13:26
Nie znalazłem na ich stronie informacji o publicznym API.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 19 kwi 2012, 21:22
Na stronie moze nie ma, ale mozna zapytac bezposrednio w BOK. Byc moze chetnie nawiaza z Wami wspolprace. Ceny sa lepsze niz u tych, ktorych rozwazacie.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 30 lip 2012, 21:12
Jakakolwiek forma integracji z serwisami typu apaczka jest trochę nietrafiona, moim zdaniem.

Większość kontrahentów - z którymi współpracuje i przedstawiam wfirme.pl i jej zalety - posiada podpisane umowy z DPD, DHL i innymi firmami kurierskimi.

Nikomu się nie opłaca być uzależnionym od zewnętrznych serwisów.
Każdy ma swoje wynegocjowane ceny.

Jeśli planujecie pozyskać szersze grono klientów, uderzając do poważniejszych firm, niż jednoosobowe działalności gospodarze, to radzę postawić na możliwie najszersze spektrum integracji, typu DPD, typu platformy e-commerce (magento), a nie kolejne programy typu SaaS
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 30 lip 2012, 21:25
Według naszych informacji kurjerzy.pl umożliwiają stosowanie cen takich jakie sprzedawca ma wynegocjowane z firmą kurierską (zakładając, że jest obsługiwana przez platformę). Proszę pytać na kurjerzy.pl tam otrzyma Pan precyzyjniejsze informacje.
1 komentarz 1
  • Dodano: 30 lip 2012, 21:40
Z tego co kojarzę to pozwalają podać własny numer umowy z DPD lub DHL. Wówczas ceny mamy jak w umowie a kurjerzy.pl pobiera chyba 10 groszy za wystawienie listu przewozowego.
Jestem śmieszny
  • Dodano: 31 lip 2012, 11:23
Ale tutaj nawet nie chodzi o cenę. Dla firmy, która systematycznie wysyła paczki dużo lepiej jest bezpośrednio współpracować z przewoźnikiem niż z pośrednikiem ze względu na sposób rozwiązywania problemów logistycznych.

Ja w DPD mam wynegocjowane naprawdę atrakcyjne stawki, a wcale dużo przesyłek nie wysyłam.

Ale:
- mam dostęp do bezpośredniego kontaktu z osobą, która rozwiązuje wszystkie problemy techniczne
- nie muszę dzwonić na infolinię, żeby znaleźć chwilowo zaginioną paczkę, zlecić odbiór przesyłki z innego miejsca niż adres mojej firmy, czy przeadresować szybko paczkę
- wszystkie moje reklamacje o nieterminowe doręczenie rozpatrywane są w ciągu kilku minut po zgłoszeniu mailowym bez zbędnego wysyłania pism i podań

Wniosek - brokerzy usług transportowych są dla firm, które sporadycznie wysyłają przesyłki kurierskie.

Integrowanie wFirmy z usługami pośredników to moim skromnym zdaniem strata czasu. Bo czyż nie lepiej zintegrować się z pięcioma największymi firmami kurierskimi i mieć dużą pewność, że podmioty zajmujące się sprzedażą wysyłkową i korzystające z wFirma (jak ja) trafią na tę właściwą, niż z jedną firmą pośredniczącą (których jest na rynku mnóstwo), z usług której korzystają przeważnie osoby sporadycznie wysyłające paczki?

Integracja z kurierem w wFirma powinna być skierowana do firm, których główną działalnością jest sprzedaż wysyłkowa. A te z pewnością nie korzystają z usług brokerów, a mają podpisane umowy z firmami transportowymi.

pozdro,
mp
0 komentarzy 0
  • Dodano: 18 gru 2016, 22:37
Ja również czekam na integracje z DPD
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: 18 gru 2016, 22:38
Dziękuję za odświeżenie tematu. Zgłoszenie zostanie ponownie przekazane do działu planowania aktualizacji.
  • Dodano: 10 sty, 12:19
Pomysł jest ok, ale dlaczego ograniczać go tylko do DPD? Ja korzystam z UPS i integracja z ich portalem bardzo by mi się przydała.
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: 10 sty, 13:08
Dziękuję za sugestię, podczas analizy dodania integracji z DPD weźmiemy pod uwagę również innej firmy kurierskie.
Na chwilę obecną zintegrowany z nami pośrednik Kurjerzy.pl ma w ofercie kuriera UPS.
  • Dodano: 13 sty, 11:53
To ja poproszę o dopisanie Fedex do listy. :)
pozdrawiam
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: 13 sty, 12:13
Dziękuję, Pana sugestia również została przekazana do działu planowania aktualizacji.
Pomysł:
Integracja z firma kurierska DPD.