forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Windykacja należności

PRACOWNIK
  • Dodano: 19 wrz 2011, 15:33
  • 13 odpowiedzi 13
W dniu dzisiejszym uruchomiliśmy nową funkcję umożliwiającą nawiązanie współpracy z czołową firmą windykacyjną w Polsce. Po zawarciu umowy z kancelarią, Przedsiębiorca jednym kliknięciem ma możliwość wysyłania nie zapłaconych należności do windykacji.
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
  • Dodano: 19 wrz 2011, 15:59
Gdzie można znaleźć informację o prowizji pobieranej przez firmę windykacyjną?
0 komentarzy 0
  • Dodano: 19 wrz 2011, 16:00
Właśnie - ile to kosztuje i kto za to płaci?
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: 19 wrz 2011, 16:03
wszelkich informacji udzielają pracownicy e-Kancelarii -- proszę wysłać zgłoszenie - na pewno się z Panem skontaktują
PRACOWNIK
  • Dodano: 19 wrz 2011, 17:21
Umowy z naszymi klientami będą zawierane na bardzo preferencyjnych warunkach, pierwszą rzeczą jaką otrzymają jest brak wpłaty wstępnej przy podpisaniu umowy. Normalnie opłata wstępna jest pobierana przez wszystkie firmy windykacyjne, co jest niewątpliwie barierą dla wielu przedsiębiorców.
1 komentarz 1
  • Dodano: 19 wrz 2011, 19:43
Brakuje jakiegoś szerszego opisu tej usługi. W chwili obecnej nie wygląda to zbyt zachęcająco.
PRACOWNIK
  • Dodano: 19 wrz 2011, 19:48
Wystarczy wejść na stronę http://www.e-kancelaria.com/ gdzie jest wszystko o usługach, możliwościach i innych zaletach współpracy.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 19 wrz 2011, 20:39
Ja i tak potrzebuję konkretne ceny... wysłałem zgłoszenie ale bez zaznaczania żadnych faktur... czekam aż się ktoś odezwie...

W innych firmach był prosty cennik - % w zależności od przedziału kwotowego... a tutaj tajemnica
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 19 wrz 2011, 20:56
Ja też się spotkałem z wieloma firmami windykacyjnymi działającymi na rynku polskim. Zawsze cena windykacji była ustalana pod klienta i wierzytelność. Jeżeli ktoś publikował jakieś określone kwoty to zawsze przy konkretnej rozmowie okazywało się że tak cena taka a taka ale jeszcze nie brane były pod uwagę koszty windykacji, ryzyko i masa innych argumentów co zmieniało radykalnie cenę pierwotną. Więc uczciwym podejściem jest nie obiecywanie gruszek na wierzbie ale nawiązanie rozmowy z klientem, analiza jego należności i w oparciu o wywiad zaproponowanie konkretnego rozwiązania. Nie rozumiem po co to całe roztrząsanie sprawy. Wystarczy poprosić o kontakt i niech e-kancelaria przedstawi swoją propozycję. Będzie odpowiadała to ok, nie to nie.
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 19 wrz 2011, 21:02
Poza tym jak na wstępie napisałem, wszystkie firmy windykacyjne chcą na dzień dobry wpłatę na poczet kosztów windykacji. Tutaj tego nie ma, więc całe ryzyko przejmuje kancelaria. Co jest najistotniejszym plusem tej współpracy.
1 komentarz 1
  • Dodano: 21 wrz 2011, 15:25
Dzień dobry,

Otrzymałem właśnie ofertę od firmy e-kancelaria.

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań jest pobierana opłata, która nazywa się "zaliczka na czynności windykacyjne". Oprócz tego jest opłata "pocztowa" oraz za "wypis z ewidencji DG". Po skutecznej windykacji jest pobierana procentowa prowizja.

Z tego co Pan napisał miało nie być opłat początkowych.
  • Dodano: 20 wrz 2011, 08:55
ok... zobaczymy w praniu... jestem dobrej myśli
0 komentarzy 0
  • Dodano: 23 wrz 2011, 09:17
HMMMM
"Umowy z naszymi klientami będą zawierane na bardzo preferencyjnych warunkach, pierwszą rzeczą jaką otrzymają jest brak wpłaty wstępnej przy podpisaniu umowy."

oraz:
"Przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań jest pobierana opłata, która nazywa się "zaliczka na czynności windykacyjne". Oprócz tego jest opłata "pocztowa" oraz za "wypis z ewidencji DG"."

Czy możemy prosić o wyjaśnienie tych rozbieżności?

0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 23 wrz 2011, 09:29
Wyjaśnię to i odpowiem, w umowię pomiędzy kancelarią a nami były takie ustalenia jak piszę.
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 23 wrz 2011, 11:17
Szczegóły wyglądają następująco: użytkownicy z naszego serwisu nie dokonują przedpłat na pokrycie pracy e-Kancelarii dotyczącej windykacji. Tutaj całe ryzyko jest przeniesione na e-Kancelarię. Cała praca związana z pisaniem pism, telefonami, ustaleniami miejsca przebywania dłużnika i inne pracochłonne czynności, które kosztują są ryzykiem e-Kancelarii, ponieważ nikt nie zwróci tych środków w przypadku niemożliwości zwindykowania dłużnika. Koszty opłat sądowych i procesowych są po stronie wierzyciela.
A jak to wygląda u innych proszę sprawdzić, najczęściej jest wpłacana przedpłata, która ma pokryć wszystkie wydatki związane z czynnościami z góry przez wierzyciela. Tego tutaj nie ma. Pozwolę sobie załączyć informację, jaką dostałem, a która potwierdza, że kancelaria rezygnuje z brania przedpłat za swoje usługi.

"Członkowie Wfirma oczywiscie mają mozliwosc skorzystania z usług na preferencyjnych warunkach;
- pieczęć cena 299 /rok .W standardzie jej koszt zaczyna się od 500 zł w góre
- możliwość przekazania pojedynczego zlecenia windykacyjnego bez opłat wstępnych + prowizja + opłata za aktualny wypis z Ewidencji Działaności Gospodarczej dłużnika + opłaty pocztowe. W standardzie jest to od 400 zł w góre + opłata za aktualny wypis z Ewidencji Działaności Gospod.
Usługi, które świadczymy są KOMPLEKSOWE tzn. windykacja polubowna + windykacja sądowa (skierowanie wniosku o nakaz zapłaty) oraz wszczęcie egzekucji komorniczej. Klient ma opiekę do końca możliwości dochodzenia nalezności - oczywiście jeśli wyraża na to chęć.
Opłaty za wypis Ewidencji Działalności Gospodarczej + opłata za korespondencje:
żeby przeprowadzić sprawnie proces windykacyjny (polubowny+sądowy) nalezy dysponować aktualnym wypisem EDG dłużnika (dokument płatnie pobierany z Urzędu Gminy lub Miejskiego przynależności dłużnika, w którym są umieszczone adres/adresy dłużnika) oraz wysłać wezwanie do zapłaty listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. To są opłaty administracyjne.
To niezbędne elementy też do przeprowadzenia właściwego procesu windykacji polubownej oraz postępowania sądowego (sad wymaga aktualnego EGD dłuznika oraz wysłania wezwania do zapłaty listem poleconym)
Powyższe warunki są zawarte w umowach, które wcześniej otrzymują Klienci.
Ponadto my podejmujemy też czynności którymi nie jest obciążany Klient: windykacja terenowa, wysyłka wiecej niż jednego wezwania do zapłaty,
stałe połaczenia telefoniczne z dłużnikiem, w przypadku braku skutecznego kontaktu poszukujemy (skip - jest w spółce zespół tzw.skiperów) aktualnych informacji gdzie może aktualnie przebywać dłużnik - oczywicie zakładamy, że koszty te zwrócą się nam w prowizji".
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 23 wrz 2011, 16:16
Prosimy o informacje jak wygląda windykacja i czy jesteście Państwo zadowoleni
1 komentarz 1
  • Dodano: 23 wrz 2011, 17:26
Napisałem już do Państwa wiadomość w tej sprawie i czekam na odpowiedź.
  • Dodano: 22 cze 2014, 23:21
Witam forumowiczów.

W chwili obecnej zastanawiam się nad Państwa ofertą i ofertą konkurencji o bardzo zbliżonej nazwie. Bardzo dużą rolę odgrywa tu dla mnie możliwość wystawienienia FV z pieczątką windykacyjną. Konkurencja oferuje taką właśnie możliwość za darmo, natomiast w przypadku potrzeby skorzystania z usług pobierany jest %. To są uczciwe warunki wg mnie. Pieczątka nikogo nic nie kosztuje a wręcz przeciwnie stanowi dodatkową reklamę dla firmy windykacyjnej za którą dodatkowo płacimy. Szkoda.
0 komentarzy 0
Aktualizacja:
Windykacja należności