forum wfirma.pl
Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Importy z innych programów

PRACOWNIK
  • Dodano: 23 sie 2011, 13:44
  • 13 odpowiedzi 13
Analogicznie do eksportów przygotowujemy narzędzie pozwalające na zaimportowanie informacji z innych programów księgowych i fakturujących. Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek sugestie. Prosimy o zamieszczanie ich tutaj.
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
  • Dodano: 23 sie 2011, 14:09
Podobnie jak przy eksporcie proponuje import z programu Mała Księgowość oraz Kadry Rzeczypospolitej. PS czy mogę jakoś pomóc wysyłając Panu np: plik eksportujący z powyższego programu czy musi mieć Pan informacje od Producenta?
2 komentarze 2
  • Dodano: 2 sty 2017, 11:55
czy udało się zaimportować kontrahentów z malej Rzeczpospolitej? mam podobny problem
PRACOWNIK
  • Dodano: 2 sty 2017, 11:57
Kontrahentów można zaimportować z odpowiednio przygotowanego pliku *CSV.
http://pomoc.wfirma.pl/-import-kontrahentow
  • Dodano: 24 sie 2011, 10:35
Ja bym sugerował import/eksport parami, czyli jak z jakiegoś programu możemy dane wyeksportować z wFirmy, to warto by w druga stronę też to działało...

Zwłaszcza, że i tak (robiąc jedną lub drugą funkcję dla danego programu/systemu) przez dokumentację trzeba było się przegryźć...
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 26 sie 2011, 10:37
Subiekt GT jest pierwszym programem z którego po najbliższej aktualizacji będzie można importować katalog kontrahentów, katalog towarów wraz z możliwością zapisania grup kontrahentów i towarów w etykietach
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 23 wrz 2011, 15:01
W tej chwili mamy ograniczoną możliwość importów z programów według załączonego obrazka
0 komentarzy 0
  • Dodano: 8 gru 2011, 12:14
A czy będzie możliwość importu faktur itp.?

Ogólnie sprawy księgowe prowadzi mi biuro rachunkowe ja w wfirma wystawiam tylko faktury. Czy byłoby możliwe importowanie pozostałych danych jak faktury zakupowe, rozliczenia pracowników itp. bezpośrednio do wfirma, tak by mieć wgląd w te dane w każdej chwili?
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 8 gru 2011, 12:17
Nawet zakładając że program księgowy eksportuje tego typu dokumenty w dobrze udokumentowanym formacie, różnicę między nim a wfirmą mogą być takie że uniemożliwi to import. (brakujące kolumny, czy niuanse typu schematy księgowe czy bardziej zaawansowane opcje).

Na pewno napisanie takiego mechanizmu byłoby czasochłonne i kosztowne w późniejszym utrzymaniu.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 8 gru 2011, 12:43
No chyba, że tak. Dzięki za odpowiedź.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 13 lut 2013, 12:57
Witam,
Czy mogę do wFirmy zaimportować fakturę wystawioną w iFirma? Chcę się przenieść do Was ale potrzebuję mieć tę fakturę w swoim panelu w wFirma...
0 komentarzy 0
  • Dodano: 6 lis 2013, 12:30
Witam,
(XML) jeżeli posiadacie większą ilość klientów z branży informatycznej to opłacalnym byłoby wdrożenie importu faktur zakupu z systemów największych polskich dystrybutorów sprzętu IT tj. ABC DATA (http://il.systemb2b.com), AB (http://online.ab.pl), Tech Data (http://intouch.techdata.com/)
Systemy te wystawiają FV w formacie XML.
1 komentarz 1
  • Dodano: 7 lis 2013, 23:01
Super pomysl. Jestem za.

Dzieki

Pozdrawiam
  • Dodano: 6 lis 2013, 13:45
Witam
Bardzo przydałaby się funkcja:
1) importu z wfirma.pl do programu CDN OPTIMA również faktur zaliczkowych/końcowych
2) eksportu kosztów z programu CDN Optima do wfirma
Obecnie księgowa musi wykonywać to ręcznie.
Pozdrawiam
0 komentarzy 0
  • Dodano: 6 lis 2013, 14:21
A może najlepiej zrobić import zysków/kosztów z pliku xls/csv. Wtedy każdy mógłby sobie wyeksportować w swoim programie (chyba większość exportuje do csv/xls), a następnie przerobić zgodnie z wymogami wfirma.
Trzeba by tylko skonwertować daty. A co do kontrahentów to wiązać po numerze NIP albo jak nie ma to dodawać nowego.
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: 6 lis 2013, 14:25

Wydatki w wfirmie są dość złożone - mają pozycje (pod-wydatki) oraz pozycje pozycji. Płaski format csv słabo się nadaje do tego typu danych. Dodatkowo ze względu na częste zmiany w prawie, utrzymanie takiego formatu bez zmian byłoby trudne/niemożliwe (z tego powodu nie ma możliwości dodawania wydatków przez API)

• Dodano: 6 lis 2013, 18:00
Przydałby się EKSPORT TOTALNY, czyli możliwość eksportu absolutnie wszystkich danych użytkownika wfirma - oczywiście wg Waszego schematu organizacji danych - ale jednak.
Już samo istnienie takiej funkcji podnosi (i tak dużą) wiarygodność serwisu. Pierwsze pytanie jakie pada w kontekście przejścia na usługę on-line (jakąkolwiek usługę) brzmi: co z moimi danymi, czy mogę je w dowolnym momencie pobrać? Bez powodu, bez uzasadniania, bez pisania podań, bez czekania - po prostu "Pobierz swoje wszystkie dane"...
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: 6 lis 2013, 20:08

Tutaj jest dokumentacja API, dzięki któremu można pobrać najważniejsze dane w XML-u: http://doc.wfirma.pl/ Mamy również funkcję masowego wydruku, która pozwala na wygenerowanie archiwum większości wydruków.

PRACOWNIK
  • Dodano: 6 lis 2013, 20:04

O wiarygodności serwisu z pewnością świadczy wiele rzeczy i wszystkie je posiadamy, eksport totalny nie ma nic z tym wspólnego. Pracujemy nad archiwizowaniem wszystkiego w postaci elektronicznej. 

1 komentarz 1
  • Dodano: 7 lis 2013, 12:40
Napisałem, że podnosi JESZCZE BARDZIEJ i tak już BARDZO DUŻĄ wiarygodność/zaufanie klientów systemu wfirma.pl (w tym mnie:). Np. firma Google uważa, że polityka "wolnych danych klienta" jest ważnym elementem wiarygodności i poczucia bezpieczeństwa klienta. Pozdrowienia.
Aktualizacja:
Importy z innych programów