Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

Jak kontynuować- przenieśc dane KPiR w ciągu roku podatkowego

• Dodano: 22 sie 2011, 13:08
  • Rozwiązane
  • 1 osoba ma to samo pytanie 1
  • 2 odpowiedzi 2
Autor: raf871
Witam. Czy istnieje możliwość wpisania do ewidencji: KPiR i VAT zsumowanych wartości za I-VII 2011 czyli przeniesienie z mojego Biura Rachunkowego z którego usług zrezygnowałem -wszystkich danych ale bez konieczności powtórnego księgowania w Waszym systemie tak aby dalej od VIII mieć kontynuację od początku roku. I jeszcze jedno pytanie : czy można zmienić ustawienie Lp. w KPiR odrębnie dla każdego m-ca , a nie w kontynuacji od początku roku. Z góry dziekuję za odpowiedź.
Oznaczone odpowiedzi
PRACOWNIK
  • Dodano: 22 sie 2011, 15:27
Przeniesienie KPiR można uzupełnić przy zakładaniu konta podając podsumowanie od początku roku, stan na ostatni dzień ostatniego miesiąca prowadzenia księgowości poza wfirmą.

Ewentualną nadpłatę podatku VAT do przeniesienia na następny okres można uzupełnić przy dodawaniu deklaracji VAT-7.

Wcześniej odliczonej składki i zapłacone zaliczki można uzupełnić przy dodawaniu pierwszej zaliczki na podatek (tutaj uwaga na zdrowotne gdzie odliczyć można 7,75% podstawy, czyli nie całą 9% składkę).

Numeracji miesięcznej KPiR obecnie mamy, taka funkcjonalność pojawi się na jesień.
PRACOWNIK
  • Dodano: 22 sie 2011, 15:27
Przeniesienie KPiR można uzupełnić przy zakładaniu konta podając podsumowanie od początku roku, stan na ostatni dzień ostatniego miesiąca prowadzenia księgowości poza wfirmą.

Ewentualną nadpłatę podatku VAT do przeniesienia na następny okres można uzupełnić przy dodawaniu deklaracji VAT-7.

Wcześniej odliczonej składki i zapłacone zaliczki można uzupełnić przy dodawaniu pierwszej zaliczki na podatek (tutaj uwaga na zdrowotne gdzie odliczyć można 7,75% podstawy, czyli nie całą 9% składkę).

Numeracji miesięcznej KPiR obecnie mamy, taka funkcjonalność pojawi się na jesień.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 22 sie 2011, 20:22
Dziekuję za odpowiedź ale nasuwa mi się jeszcze pytanie. Otóż korzystam z Waszego systemu od końca ubiegłego roku ale do końca lipca br. tylko z bezpłatnej opcji czyli Fakturowania, natomiast od bieżącego m-ca z opcji pełnej. W związku z powyższym sprzedaż na podstawie F-r jest już w systemie od I 2011 natomiast koszty dopiero wprowadzam od lipca br. i dlatego pytam czy mogę teraz dokonać przeniesienia wartości z KPiR z poza wfirmy tzn w trakcie korzystania z pełnej opcji wfirmy czy jednak muszę od nowa założyć konto - jeżeli tak to jak to wykonać i czy wtedy utracę wszystko wcześniejsze dane ze sprzedaży?
Pozdrawiam.
1 komentarz 1
PRACOWNIK
  • Dodano: 23 sie 2011, 10:35
Można dodać w zakładce ewidencje / KPiR ręczny wpis z podsumowaniem samych kosztów z datą na ostatni dzień prowadzenia księgowości poza wfirmą.

Jak już wprowadzimy możliwość numeracji miesięcznej księgi, wydruki KPiR będą miały poprawne numery lp.
Pytanie:
Jak kontynuować- przenieśc dane KPiR w ciągu roku podatkowego