Forum użytkowników systemu wFirma.pl

SZUKAJ TYLKO W SEKCJI:

NOWOCZESNE NARZĘDZIA DLA PRZEDSIĘBIORSTW TYLKO NA wfirma.pl

FAKTURA ZALICZKOWA

• Dodano: 6 sie 2011, 00:53
  • Rozwiązane
  • 1 osoba ma to samo pytanie 1
  • 6 odpowiedzi 6
Autor: szszszsz
MUSZE WPROWADZIĆ FAKTURĘ ZALICZKOWĄ. MOGĘ OD NIEJ ODPROWADZIĆ TYLKO VAT. JAK MAM TO ZROBIĆ W TYM SYSTEMIE?
Kategorie:
Nie przypisano żadnych kategorii
Tagi:
Nie dodano żadnych tagów
PRACOWNIK
  • Dodano: 6 sie 2011, 19:11
Faktury zaliczkowe zakupu księguje się bezpośrednio do rejestru VAT, zakładka ewidencje / rejestr zakupu VAT.
0 komentarzy 0
  • Dodano: 18 sie 2011, 16:04
Witam!

Kontynuując temat to później jest faktura końcowa - dostałem ją z terminem. Teraz całość zaksięgowałem w KPiR, pozostałą część do zapłaty w rej. zak. VAT. Pozostała kwota do zapłaty nigdzie nie jest uwzględniana, brak miejsca na wpisanie terminu płatności! Kwota ta w ogóle nie pojawia się w nieuregulowanych zobowiązaniach, a powinna!

Co z tym fantem zrobić?
Pozdrawiam
Wojtek
2 komentarze 2
PRACOWNIK
  • Dodano: 18 sie 2011, 16:51
Ręczne wpisy w KPiR i VAT mają to do siebie, że pojawiają się tylko w tych rejestrach i nie zmienimy tego. Jest to jedyny sposób na obsługę nietypowych, bardziej złożonych sytuacji. To że nie ma ich w terminarzu czy modułach dotyczących płatności jest małym problem. Najważniejsze że jest poprawnie zaksięgowane.
  • Dodano: 18 mar 2013, 21:59
Witam,
tu bym polemizował :-) faktury zaliczkowe nie są nietypowe i jakoś specjalnie złożone. Występują bardzo często ... w związku z brakiem obsługi takich faktur powstaje wiele problemów.
Są jakieś plany rozwiązania tego problemu?
Pozdrawiam
  • Dodano: 17 mar 2013, 18:02
i to jest dość poważny problem [z ręcznym księgowaniem f. zaliczkowych] zakupowych
Planują Państwo dołożenie opcji księgowania faktur zaliczkowych z menu?
Brak takiej opcji skutkuje brakiem kontroli nad takimi fakturami - płatności itp.?
Nie wiem czy wpisy ręczne w rejestrach uwzględniane są też w analizach...
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 17 mar 2013, 18:11

Odnośnie braku widoczności płatności w analizach to można dodać wydatek ze schematem księgowych wpisy nie księgowane do ewidencji.

0 komentarzy 0
  • Dodano: 17 mar 2013, 18:21
a czy fakturę końcową też księgować tylko ręcznie w rejestrze i książce? To kolejny problem z ewidencją towaru. Wtedy towar trzeba by PZ przyjąć - jak fakturę zakupową końcową wprowadzimy ręcznie ....
0 komentarzy 0
PRACOWNIK
  • Dodano: 18 mar 2013, 08:41

Tak, w jej przypadku również należy zrobić wpisy ręczne.

0 komentarzy 0
Pytanie:
FAKTURA ZALICZKOWA